şükela:  tümü | bugün
  • öğretmenleri hayata küstüren olumsuz şeyler...

mesela nöbet tutmak zorunda olmak.

öğrenci dinlensin diye onlara zaman veriyorsun ve bu öğrencinin başına tenefüste öğretmen dikiyorsun...

edit: nöbet olayı mesela doktorlar için anlamlıdır. doktor nöbeti boyunca hastaya bakar.

öğretmeni eski askeri düzen refleksiyle okulun bahçesine ve katlara gün boyu dikersen o öğretmenden o gün verim alamazsın.

öğretmen olmayanların, eğitim ortamında bulunmayanların nöbet konusunda ahkam kesmesi gerçekten komik.
  • bu konuda tam bilgim yok fakat geçenlerde bir arkadaşım anlatmıştı. sınıflar için kurulan ve ailelerin olduğu whatsapp grupları. bildiğin cinayetmiş *
  • atanamamak (bkz: kpss)
  • yarı yılda 15 gün tatil, yıl sonunda en az 2 ay tatil. gelde soğuma bu meslekten şimdi.
  • diğer ögretmenler
  • bu zamanda öğretmen olmak yeterince bezdirici bir şey olsa gerek öğretmenlerimiz için..
  • öğrenciler öğrensin diye dikkatlerini çekebilecek onlara hitap edebilecek etkileşimler bulup bin bir zorlukla uygulamaya çalışırken birinin çıkıp çok da zorlamamak gerek bitirince zaten bilim adamı olamayacaklar demesi.
  • insanların öğretmenliğe dair küçümseyici tavırları. diğerleri hallolur ama bu zihniyet asla kaybolmaz.
  • öğretmenlik okuyup öğretmen olamamaktır. atanamıyorlar ki.
  • ogretmrn olsaydim
    hergun evlerinde cocuklariyla bir saat nitelikli zaman geçiremeyen ebeveynlerin karsima gelip abuk ithamlarina maruz kaldigimda :) yine de sogumazdim:) cocuklar her seyden daha tontis:)