şükela:  tümü | bugün
  • 17 eylül pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte öğretmenlerin tam tamına 100 günlük tatili sona ermiş olacak.

yaklaşık 1 milyon öğretmenin bu dönemdeki maliyeti 13 bin tl x 1 milyon.

yani 13 milyar tl yapıyor. türkiye’nin bu dönemdeki cari açığına eşit.

gönül isterdi ki 365 gün tatil olsun ama elden gelen bu kadar.
  • bu salaklar reza sarraf'ın cari açık kapattığına da inanıyorlar çok da şey yapmamak lazım.
  • arkadaş siz ne içiyorsunuz gerçekten bu kafaya ulaşmak için, 100 değil 1 milyon milyar gündür tatil yapıyoruz yanlışın var.

daha öğretmenin 2 haftadır okulda olduğunu bilmeyen mal beyanı, bir bitmediniz mk.

edt: sistemin yanlışlığını eleştiriyorlarmış, senin yapacağın eleştiriyi seveyim. ciddi ya da trol, bir bitin artık bu başlıkları açıp aynı muhabbeti onlarca kez yaşamak ne kazandırıyor size acaba?
  • öğretmen olamadıkları için sürekli aynı cehaletle saldıran sıkıcı tiplersiniz. olum gidin başka bir malzeme filan bulun. hep aynı terane
  • asıl sorun öğretmenlerin bu kadar tatil yapması değil böyle saçma sapan insanlar yetiştirmesidir..
  • yeğenim geçen yıl besyo dan mezun oldu..
    1 sezon sözleşmeli öğretmenlik yaptı..
    bu yılda atandı ...
    en önemlisi bu yiğenim çoçuk sevmiyor ve öğretmen oldu ne acı..
    sadece maaş gelsin 3 ay tatil için öğretmenliği seçti ve allah ta direk yardım etti..
    öğrencilerine üzülüyorum...
  • ogretmenlerin tatil suresi hep ayniydi. dolar 2 tl iken de 7 tl ikende. ekonomik sorunlarin cozumunu baska yerde arayiniz.
  • yine “o zaman öğretmen olsaydınızcılar” doluşacak buraya. ulan sistemin yanlışlığını eleştiriyoruz, niye öğretmen olup biz de bu hataya ortak olalım. daha ağzımızı açmadan “o zomon son do oğrotmon olsoydon” diye başlıyor zırvalık.
  • küfür etmeyeyim diye zor tutuyorum kendimi, yalan yanlış bilgilerle yazıp bilmeyenleri de yanlış yönlendirmeyin.

1. öğretmenler temmuz ve ağustos'ta, 60 gün tatil yapar . hadi 2 hafta haziran ve 2 hafta eylül seminer dönemi de tatil olsun ( göreve gidilen zaman nasıl tatil oluyorsa artık ) 3 aya çıksın tatil, 90 gün yapar... 100 günü götünle uydurma.. bilmiyorsan da yazma..

2. öğretmen yazın ek ders almaz. iki ayda temmuz +ağustos 3400+3400 lira ( zamlı hali) 6800 lira eder..( yeni başlayan o kadar da alamaz , 10 yıllık öğretmen maaşını yazdım)
    hadi seminer dönemi de sizin sikik kafanıza göre tatil olsun. haziran'da 3150 lira idi maaş. 3150+3400+3400 lira maaş, toplam 9950 lira yapar.
    ne sikim nereden uyduruyorsun 13 bin lirayı?

bilen de yazar, bilmeyen de yazar.. bilmiyorsanız açmayın başlık, hesaplama beceriniz yoksa yazmayın.. vallaha rezil oluyorsunuz bilenlere..

edit: imla