şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arkadaş siz ne içiyorsunuz gerçekten bu kafaya ulaşmak için, 100 değil 1 milyon milyar gündür tatil yapıyoruz yanlışın var.

  daha öğretmenin 2 haftadır okulda olduğunu bilmeyen mal beyanı, bir bitmediniz mk.

  edt: sistemin yanlışlığını eleştiriyorlarmış, senin yapacağın eleştiriyi seveyim. ciddi ya da trol, bir bitin artık bu başlıkları açıp aynı muhabbeti onlarca kez yaşamak ne kazandırıyor size acaba?
 • bu salaklar reza sarraf'ın cari açık kapattığına da inanıyorlar çok da şey yapmamak lazım.
 • öğretmenlerin tatili temmuz'da başlar eylül'de biter 2 ay 60 güne eşittir 100 gün ise ergen köpeklerin ıslak rüyasıdır.
 • öğretmen olamadıkları için sürekli aynı cehaletle saldıran sıkıcı tiplersiniz. olum gidin başka bir malzeme filan bulun. hep aynı terane
 • küfür etmeyeyim diye zor tutuyorum kendimi, yalan yanlış bilgilerle yazıp bilmeyenleri de yanlış yönlendirmeyin.

  1. öğretmenler temmuz ve ağustos'ta, 60 gün tatil yapar . hadi 2 hafta haziran ve 2 hafta eylül seminer dönemi de tatil olsun ( göreve gidilen zaman nasıl tatil oluyorsa artık ) 3 aya çıksın tatil, 90 gün yapar... 100 günü götünle uydurma.. bilmiyorsan da yazma..

  2. öğretmen yazın ek ders almaz. iki ayda temmuz +ağustos 3400+3400 lira ( zamlı hali) 6800 lira eder..( yeni başlayan o kadar da alamaz , 10 yıllık öğretmen maaşını yazdım)
  hadi seminer dönemi de sizin sikik kafanıza göre tatil olsun. haziran'da 3150 lira idi maaş. 3150+3400+3400 lira maaş, toplam 9950 lira yapar.
  ne sikim nereden uyduruyorsun 13 bin lirayı?

  bilen de yazar, bilmeyen de yazar.. bilmiyorsanız açmayın başlık, hesaplama beceriniz yoksa yazmayın.. vallaha rezil oluyorsunuz bilenlere..

  edit: imla
 • 9950 lira maaş aldıklarını öğrendiğim meslek grubudur. maaşallah allah arttırsın.
 • ogretmenlerin tatil suresi hep ayniydi. dolar 2 tl iken de 7 tl ikende. ekonomik sorunlarin cozumunu baska yerde arayiniz.
 • dünyanın kanını emen patronlara laf etmeyip memurun, öğretmenin sahip olduğu iki gram hakda gözü olan dallama beyanı.
  helalli hoş olsun öğretmenlere. mümkünse daha fazla tatil yapıp daha çok kazansınlar. onlardan tek isteğim kendilerini biraz daha geliştirip, mesleklerini daha iyi icra etmeleridir.
 • olmayandır. yaklaşık 60 günlük tatil 2 hafta önce sona ermiştir. bu tatil günleri ise devlette öğretmenlik yapanlar için geçerlidir, özel kurumlarda çalışan meslektaşlarım genelde maksimum 28 gün tatil yapar ve gerçekten çok ucuza, çok zor şartlarda çalışmak zorundadırlar.

  istanbul şartlarında özel bir kurumda çalışan bir branş öğretmeni ortalama 2200 ile 2500 tl arası maaş alır ilk 3 senesinde. ayrıca genelde maksimum 28 gün izin hakkı vardır. yazın ise "öğretmen" veli aramaları yapıp kuruma öğrenci bağlamaya çalışır. çünkü birkaçı dışında özel kurumların çoğu öğretmenin işletme alanında da iyi olmasını ister. yani hem öğretmen hem de satış danışmanı olmak kaçınılmazdır.

  her öğretmenin atandığını sanan yavşaklara özel sektörde yaşanılan suistimalleri ve psikolojik baskıları anlatmak gereksiz bir şey olacağından dolayı şunu söyleyerek özetliyorum; öğretmen, annesinin babasının illallah ettiği çocukları sığır güden çoban gibi güder adam eder elinden geldiğince. olmuyorsa da olmuyordur ki olamayanlar burada öğretmenleri yerden yere vuruyorlar.

  devlet memuru öğretmenler de o tatili dibine kadar haketmiştir buna itirazı olan öğretmen düşmanı arkadaşlardan biri gönüllü olarak bir devlet okulunda bir günde 7 saat derse girip ders anlatsın ve gün sonu tecrübelerini de buraya aktarsın bakalım. siz her okulu "hayat bilgisi" dizisindeki gibi falan sanıyorsunuz herhalde amk.

  a ibine klavye başında sistemin yanlışlığını eleştiriyormuş. sistem mi kaldı ulan? siz neyden bahsediyorsunuz? evinde oturup tweet atarak sistem değişmiyor canım, denediler bunları hep. sözlüğe yazınca da anarşist olmuyorsun artık çünkü burası da ele ayağa düştü, baksana.

  her canı sıkılanın öğretmene sallaması da yeni moda oldu.

  hiçbir girdi komik değil bu başlıkta, hepsi acınası.
 • milletvekillerinin 15 bin maaş alıp mecliste bile uyuduğu ülkede helali hoş olsun dediğim tatil. sırf bu yüzden öğretmen bir kadınla evlenmek istiyorum o tatillerde gezip tozalım diye. ohhh.