şükela:  tümü | bugün
  • asıl başlık : öğretmenlerin 3 ay tatil yaptığını bir türlü kabul etmemesi;

üst edit: öğretmenlerin kalitesi baslliga yazan öğretmenlerin entrylerinden belli oluyor. (çok şükür gene haklıyım)

artık gına gelmiş hede.
    arakadaşım hesaplayalım bak :

haziranın 2. haftası okul kapanıyor

1 ay istediğiniz okulda (tatil yaptığınız yerde yani ) hiç birşey yapmayıp çay kahve içtiğiniz seminer

sonra eylül başına kadar tatil (1 bucuk ay )

sonra 15 gün eylülün 2. haftasına kadar (goy goy yapma ve çay içme semineri) seminer

15 gün ara tatil= 0,5 ay

toplayalım: 1 ay +1,5 ay +0,5 ay +0,5 ay =3,5 ay

kar tatili, dini bayramlar filan 15 gunde oyle desek 4 ay yapar.
    en çok çalışan sınıfı öğretmeni : sabah 8,5 ile 3,5 arası çalışıyor, 1 saat öğle arası (6 saat çalışıyor yani )
    branşçılar da haftalık derslerini sıkıştırıp haftada 1 gun boşa çıkarıyor oh gel keyfim gel

kusura bakmayın öğretmenler : ülkemizin geleceğini nasıl yetiştirdiğiniz memleketin burnundaki boktan belli.
    aldığınız maaş 4000 i geçiyor, hakediyoruz muhabbeti yapmayın allah aşkına

not: az vurun.
  • at kafalı ergenler onun bunun maaşını irdelemeyi çok merak ediyorsunuz ama aylık masrafı milyonlarca lira olan sarayın içinde oturan kişiye peygamber muamelesi çekiyorsunuz onu napacağız?

bir gün de milletvekili maaşını tartışın protesto edin de gözlerimiz yaşarsın, ne titriniz var ki milletin maaşını eleştirme hakkını görüyorsunuz kendinizde.

oku eşek olma sen de al o maaşı denecek zırva.
  • o karaladığınız öğretmenlerin bir tanesinin yerinde olsanız sadece birkaç günde kafayı yersiniz. iddia ediyorum sadece birkaç günde.
    bir çocukla uğraşmıyorsun orda ve sadece bir tür çocukla uğraşmıyorsun; onlarca çocuk var ve her çocuk farklı şekilde yetişmiş. birini susturuyorsun diğeri konuşuyor, yeri geliyor bir ders boyunca hiçbirini susturamıyorsun. ve bu çocuklara bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun, o kadar uğraş vermene rağmen hiçbir şey anlamamaları da cabası. bırakın da bu kadar tatil hakları olsun. dışardan konuşması çok kolay gerçekten.
  • evet. maalesef. yok soyle yok boyle. yau tamam sizinki meslek degil hayat tarzi. askerlik cok meslek amk. hakim savcilik meslek. muzisyenlik meslek. cocuk bakiciligi meslek. ogretmenlik kutsal tamam.
  • 40 kişilik sınıftan 1 çocuğu bile, haftada 1 saat çalışarak adam ediyorsa,
    aldığı maaşın her kuruşu helaldir.
  • çünkü yapmıyorlar amq.

neymiş, bir şey yapmıyormuş okula gidince.

okuyan da zanneder ki kendisi işe gidip sabah 8 akşam 8 aralıksız nefes almadan çalışıyor.

evet, temmuz+ağustos silme tatil.

ama üsttekini okuyan da zanneder ki kendisi yazın izne çıkmıyor. tüm yaz it gibi çalışıyor.

en kötü ihtimalle 10, belki 20 gün tatil yapmayan/yapamayan var mı bu sözlükte? şantiyeci meslektaşlarım hariç, onların da kendince avantajları var. kimse yok demesin.

ne oldu, arada 5 hafta+sömestr mi kaldı hacım? *

e bırak onu da çoluk çocuğu ergeni cahili her birinin kaprisli saygısız cahil çomar velisini her allahın günü çeken bi insan hak etsin.
  • ben 12 ay tatil yapıyorum mesela

(bkz: atanamayan öğretmen)
  • öğretmendim, istifa ettim. hem de 2. senemde hem de müdür yardımcılığı sınavını da vermişken hem de kadro vs hem de yeşil pasaport vs hem de vs vs vs

sebep : okulumda beraber çalıştığım ve ilçede beraber seminerlere gittiğim öğretmen camiasının leşliği. maddiyat dışında hiçbir şey gözetmeyen bir kitle çocuklara eğitim vermeye çalışıyor. (en tehlikeli -izm olan idealizm yolunda olan istisnaları ayrı tutalım)

bu ekonomik sıkıntının sebebi de maaş tabii ki. son dönemlerde ciddi düzenlemeler yapılmış, artık fena para kazanmıyorlar. umarım hem onların yaşamları düzelir hem de eğitilen gençlik... tabii bunun olması için de yaklaşık 10 sene falan bu istikrarla gidilmesi lazım.

gelelim konuya, tabii ki edilmez at kafalı yazar çünkü tatil 1 ay. sen ofiste sözlüğe girdiğin, onedio açtığın, boredpanda ya takılıp, iş arkadaşını şoplayıp meme yaptığın zamanı çalışmaktan sayıyon da adamın seminerini mi saymıon? ki o seminerler de bayaa notlu falan şeyler, öyle boş beleş işler değil...