şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: inşallah götten anlama dersi veren arkadaşların içinde türkçe öğretmeni yoktur.
    anlayamayanlar için “söylemediğim” bazı şeylerin listesi:
    1-öğretmenler özel ders vermesin.
    2- öğretmenler yaz tatiline çıkmasın.
    “söylediğim” bazı şeylerin listesi:
    1-bu kadar ayrıcalığın üstüne saçma haklar talep edip şımarmasınlar.
    2-gelir vergisi kaçırıp 80 milyonun cebine el uzatmasınlar, namuslarıyla paralarını kazansınlar.

öğretmenlerin önemli bir kısmının boktan sınav sistemine sırt vererek kendi evinde veya öğrencinin evinde kaçak ders verip üstüne utanmadan gocunmadan 150-200 liraları bulan fahiş ücretler alıp bir de bunu devletten saklayıp vergi kaçırmaları olayı. bunu bayağı da normalleştirmiş haldeler, söylesen "ne var ya bunda ya" falan derler. bir de bu 3 ay tatil yapan, kasaba denmeyecek şehirlerin üniversitesinde fen edebiyat fakültesinden batak oynayarak mezun olmuş aylakçı takımı utanmadan yeni isteklerde bulunmakta. *

başınızdaki boyluca insanları çalıyor diye devirmeye çalışıp devletten çalmanız ve bunu güzellemeniz çok komik.

kaçırdığınız vergilerle ömrünüz 5 yıldızlı otellerde geçer, gözünüz doysun be. çoluğu çocuğu bunlara mı emanet edicez biz şimdi?

edit: uzun öğretmenlere selam olsun, söylediklerimi çarpıtmayın. kimse özel ders vermeyin demedi, ver kardeşim. git devlete de bildir gelirini ver. uzun uzun harca paralarını. uzun öğretmenim benim.

edit2: başkaları vergi kaçırınca gelecek nesillerin mimarı sevgi pıtırcığı öğretmenlerimiz cayır cayır devlete sokabiliyormuş arkadaşlar. özür dilerim, benim hatam.
  • kudur amk sığırı.

edinburg’da, 5 yıldızlı otelden yazıyorum. öğretmenim.

-ıntel core i7 3770k @4.7gh|| devlet'e taktığım ödenmemiş vergiler|| asrock z77 oc formula anakart || gskill tridentx 16 gb 2133 mhz @2200 mhz / 9-10-11-29 cl9 ram || yüzsüz ve fef'li olmak || corsair enthusiast 850w psu || karabük düzüversitesi 13'

edit: mesajı yazan ‘çocuğunuzun geleceği’ kaçmış, forum imzası hariç birebir alıntı entry.
  • her okullar tatil oldugunda ve ogretmenler de ogrencilerle ayni zamanda tatile ciktiginda deliren karakterin problemlerinden biri; ogretmenler niye o kadar maas aliyor, ogretmenler niye o kadar tatil yapiyor bilmem ne. simdi de ogretmenler niye ozel ders veriyor.

sen git o maasla guneydogu'nun koylerinde can korkusu ile calis yillarca, sonra gel sik sik et.
  • 80 milyonun hakkına girdikleri için tek tek helalleşme şanslarının olmadığı kanunsuz eylemdir.
  • okulda harcadığı emeğini karşılıyo mu 40 dk 10 tl ders. sömürü dil ve edebiyatı mı okudun. diğer meslekleri de eleştir.mesela doktor,hemşire,mühendis,mağaza elemanları..
  • kudur amk sığırı.

öğretmen değilim. uruguay'dan yazıyorum, tosun'un selamı var.
  • doğrudur.
    bu durumu ama müteahhitler, eczacılar taksiciler neler kaçırıyor bir bilseniz ya da saatte 10 tl emeğimizin karşılığı değil diyerek savunmak yanlıştır.
    -millet daha çok kaçırıyor diye senin yaptığın kabul edilebilir olmuyor.
    -emeğinin karşılığını alamadığını düşünüyorsan bırakır başka iş yaparsın.o zaman 15 saat ayakta durup asgari ücretle çalışan kasiyer de kasadan çalsın.
    not: kıskanacağına öğretmen olsaydın diyeceklere peşinen söyleyeyim emeğimin karşılığını alamadığımı düşündüğüm için başka iş yapan eski bir öğretmenim.
  • kudur amk sığırı.
    matematik öğretmeniyim ve yaklaşık maaşımın üç katı özel ders gelirim var. önümüzdeki hafta nereye tatile gitsem diye türkiye haritasını açtım. özel okulda öğretmenim ama olsun. patronum devlet değil ama tüm öğretmen haklarından faydalanıyorum.

kudur.
  • (bkz: öğretmen nefreti kusanların çocuksuz olduğu gerçeği)