şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tabi biz bu durumu kendilerine yöneltilen eleştirilere verdikleri tepkilere bakarak anlayabiliyoruz. çok da şey yapmayın yani bence sevgili öğretmenler. netice itibariyle hiç de azımsanmayacak bir kısmınızın cahil ve niteliksiz olmasının sebebi sistemin kendisi. bunca tenkit aslında sisteme, sıkmayın yani canınızı.
  • (bkz: tespit gibi tespit)

hiçbir baltaya sap olamayanın öğretmen ya da polis olduğu ülkede, kazandığı ünvanı gereksiz abartma durumundan kaynaklanır.
  • "hiç bir baltaya sap olamayanların öğretmen ya da polis olduğu ülkede, kazandığı ünvanı gereksiz abartma durumundan kaynaklanır"

gibi gereksiz bir tespitte bulunanlarca desteklenmiş, ne için olduğunu anlamadığım bir tespit.

kendisine de gerekli açıklamalarda bulundum, buradan da yazacağım.

"hiç bir" diye yazılmaz, "hiçbir" diye yazılır. ayrıca kimsenin "ünvanı" olmaz, "unvanı" olur. bok attığın lise öğretmenin bunları anlatırken sen muhtemelen böyle tespitlerde bulunmaya çalışıyordun.

devlet öğretmenlik yaptıramayacağı bir sürü genci eğitim fakültelerine kabul ediyor, okutuyor, bu gençler kpss/mülakat ıvır zıvır bir sürü sınavda ter döküyor. sonra da sen çıkıp bir baltaya sap olamayan öğretmen oluyor diyorsun edepsizce.

bir baltaya sap olamayan nasıl öğretmen oluyor onu da anlamış değilim.

vallahi bu ego aziz sancar'da yok!

hakikaten sen hangi baltanın sapından yazıyorsun bunları merak ediyorum. eğer bak nasa'da türk astronot ya da kanseri yenme konusunda çalışmaları olan bir türk bilim adamı isen konuş hadi dinliyom!

(argo düzeltildi)
  • toplum için en önemli unsur kaliteli öğretmenlerdir.

toplumun atan kalbidir öğretmenler,taze kan pompalar vücuda üstüne üstlük kutsaldır bu meslek hayata karşı ilk adımlarını atarken sana eşlik eder, yardım eder düşersin kaldırır yeri gelir elinden tutar yeri gelir arkandan iter sen çok fark etmesen bile şuan ki sen olmanda onun parmağı o kadar büyüktür ki kelimeler yetmez anlatmaya.

ancak maalesef ki ülkemizde bu kutsal meslek hor görülüp olması gerektiğinden çok daha az değer veriliyor.gerek sistem gerek fütursuz insanlar... haliyle ülkemizde zaten iş hayatına atılma ve eğitim sürecinde bin bir türlü zorluk çeken bu insanların bırakalım da azıcık hassas olabilme haklarına sahip olsunlar.

(bkz: kutsal bilgi kaynağı)
  • doğruluğuna inandığım tespit.

çok naif oluyor genelde öğretmenler.. sevgi dolu ve masum geliyorlar gözüme. öğretmen yakınlarıma, arkadaşlarıma bakıyorum, hepsi çok hassas, duyarlı insanlar. şimdi düşününce bütün öğretmenlerimi, hocalarimi hep çok sevmisim. hatta lisede neslihan ismindeki ogretmenimin hayatıma yön vermem konusunda büyük katkıları olmuştu. turkiyede hakettikleri saygıyı göremiyorum ne yazikki.