şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • götümüzü de siksinler mi, ister misin?

hadi doluşun şimdi, küfür eden öğretmen mi olur diye de size de biraz giydireyim.

tanım: öğretmen olmadığına köpek gibi pişman olan yazar beyanatı.

edit: beni sınava alacak olan adam önce gitsin sırasıyla şu eğitim ve sertifikaları alsın.
    -diksiyon eğitimi
    -yaratıcı yazarlık eğitimi
    -senaryo yazarlığı eğitimi
    -oyunculuk eğitimi
    -anlayarak hızlı okuma eğitimi
    -uluslararası abaküs temelli beyin geliştirme eğitimi
    - uluslararası erasmus+ proje yazarlığı eğitimi
    -tübitak proje yazarlığı eğitimi
  • kesinlikle katılıyorum basit dil bilgisi kurallarını bile bilmeyen bir sürü öğretmen tanıyorum. bir öğretmen olarak çok sinirleniyorum böylelerini gördükçe. en azından konuştuğun dili öğren. sen kendin daha öğrenememişsin başkalarına neyi öğreteceksin?
  • sınav deyince akıllara ösym sınavı geliyor kanımca ona ilişkin savunmalar yapılmış.
    eğitimcilik farklı bir şeydir ve bunun yeterliliğinin ölçülmesi zorunludur. hatta her meslekte düzenli yeterlilik sınavları yapılmalıdır ki kalite artsın.
    tabi öğretmenler insan yetiştiren canlılar oldukları için imkan dahilinde ilk onlara uygulanmalıdır.
    yeterlilik sınavını kimin nasıl yapacağı ise ayrı bir olaydır. ösym desen bana benziyor meb desen sıfır sınav güvenliği olur.
  • meslekte yükselme ve önemli yerlere gelebilmek için olabilir aslında.
    öğretmenlik alan bilgisi testi dene sınavda çıkan sorulara kendi branşım adına utanarak baktım.bu sorulardan bir taneini bile bilemeyen birini öğretmen yapmam..
  • konudan ayrı olarak yine aynı fikirde olmayan bazı öğretmen bozuntusu yaratıkların küfür etmeden kendilerini ifade edemediklerini gördüğümüz başlıktır.

ayrıca bu tavrınızla başlık sahibini haklı çıkarıyorsunuz.
  • alan sınavlarındaki hali görmüyor musunuz, meslekten mi attıracaksınız insanları. dillendirmeyin şunu. kıps.
  • kesinlikle katılıyorum. özellikle devletteki bir çok öğretmen(genelleme yapmıyorum ama nedense önüme hep böyleleri çıkıyor) atanmış ve iş bitmiş hayattaki en önemli şeyi başarmış gibi davranıyorlar son nesli bunun içine çok katmıyorum ama 10 yıl ve üzeri öğretmenlerin çoğundaki mantık bu. körelme kaçınılmaz. her meslekteki körelme kötüdür elbet ama öğretmenlikteki çok çok daha kötüdür zira insan yetiştirmek sadece matematik, fizik anlatmakla olmuyor. her anlamda büyüme ve ufkun genişliğiyle oluyor.
  • öğretmenlerde de yrd doç doc prof gibi kademeler olmalı. maaşları iyilestirilmeli. boş beleş adamlar öğretmen olmasın amk. allah'ın 300.000. bölüm okuyup öğretmen oluyor. mesleği biraz prestijli yap ki iyi puan yapan çocuklar da öğretmenlik seçsin. maaşlar konusundada prof ogretmen olmak zor olsun ama parası iyi olsun atıyorum 8k gibi. çoğu kişi tıp yerine öğretmenlik seçer doktorluğa göre daha kolay az stres çok tatil. eğitim sistemi kolay olusturulur aslında sağlam da olur ama kadroları ve velileri eğitmek zor olan. her partinin anlaştığı mükemmel bir eğitim sistemi oluşturulsa ve 20-30 yıl değişmeden kullanılsa (ufak tefek şeyler değiştirilebilir tabii) türkiye'de çok şey degisir. ama bu ülkede kimse ulke için bir şey yapmak istemez ama sorsan hepsi ülkeyi kalkındırmak ister.
176 entry daha