• -neyse ki hekimler onları öğretmenlerin yetiştirdiğini biliyor.
  • yıllar önce emekliliğine yakın olan bir prof. dr. un 24 kasımda öğretmenler gününü kutlamıştım. biz öğretmen değiliz, bizi kutlamanız doğru olmaz demişti. öğretmen değildi belki ama tecrübesiyle ve bilgisiyle ders vermişti.
  • hekimler de öğretmenleri tedavi ettiği için al gülüm ver gülüm olayı.
  • öyleyse öğretmenler kimleri yetiştirir?
  • öküzleri de öküzler yetiştirir.

nedir bu öğretmen nefreti anlamadım gitti. ne yaptı bu insanlar size ya. ne kadar haset insanlarsınız keşke ölseniz.
  • esas eğitimi ailenden yani en yakın "baban, annen ve abi/ablalarından" aldığını unutan bir insanın görüşleri.
  • oo doktorların çalıştığı hastaneyi de inşaat mühendisleri yapıyor ama. hastamısınız lan neyin kafasındasınız.
  • yahu ne istiyorsunuz bizden. öğrencilerimiz için ne kadar upraşştığımızı bilmiyorsunuz bile. evinizde bir ergenle uğraşmak ne kadar zor. arkadaşlar sınıflar fen liseleri dışında iyi liseler dışında çok kötü. öğrencilerin bir çoğu saygısız. hakkımızda küfür bile ediyorlar biliyoruz ama yine de onlar küçüktür diye onların geleceklerini düşünüp iletişim kuruyoruz. biz neden kötü olalım. kaç tane öğrencim uzaktan geliyor diye evime gelirken onları taşıyorum çoğu kez. bir gezi olsa yollamaya çalışıyoruz. bir eksikleri olsa biz karşılıyoruz. biz canavar değiliz. bazı sınıflarımızda öyle öğrenciler var ki iletişim kurulmuyor. çocukların seviyesi çok düştü. bildiğiniz gibi değil. dışardan konuşmak çok kolay arkadaşlar. günahtır inanın günahtır.
  • hep komik bulduğum iddia olmuştur. ilkokul öğretmeni ilkokul mezunu yetiştirir.
  • lisede hiç dersle, kitapla alakası olmamış ve herkesin yaka silktiği bir öğrenciyken, şimdide ise iyi bir hekim olarak bugünlerime şükrediyorken; hep zamanında kulak tıkadığım ve dalga geçtiğim öğretmen nasihatları gelir. durduğum yerde kendi kendime utanır, kızarırım. bu bile yeter nasıl da kutsal olduklarının ispatına.
hesabın var mı? giriş yap