şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye için maalesef doğru önermedir.

  elbette iyisi vardır, ancak topluluk olarak düşünüldüğünde açık ara en niteliksiz meslek topluluğunu oluşturduğu açıktır.

  lisede farketmiştim ben bunu. türkiye'nin en iyi 5. devlet okulunda okudum. iki öğretmenimi gerçekten çok sevdim. bu ikisini objektif değerlendirmem mümkün değil ama diğerleri için objektif olarak tek kelimeyle şunu söyleyebilirim: aptal

  gerçekten de, hem alanlarında kötüydüler hem de kültürel anlamda dip noktadaydılar. görüyorum ki hiç meslek hiç gelişmediği gibi geriye gitmiş.

  etrafınızda öğretmen olanlar varsa (çok şükür benim yok) sırf günlük yaşantılarına bakarak bunu anlayabilirsiniz. eğer yoksa facebook gözlem için çok iyi bir ortam.

  bir örnek olsun: https://m.facebook.com/…1528447&id=1437545979841731

  lütfen yorumları fotoğraftaki olaydan bağımsız olarak okuyun. türkçe konuşamayan, ne yazdığını bilmeyen en az 750 öğretmen...

  bunlar eğitim veriyor işte.

  bu konunun üzerine eğilmek ve öğretmenlerin niteliğini arttırmak için baskı yaratmak gerekiyor.
 • polislerle tanışmamış kişi beyanı.
 • işletmecilerle tanışmamış kişi beyanı.
 • kendini tanımayan kişi beyanı.
 • örnek verdiği facebook gönderisinde başkası tarafından yapılan “etkinlik” bir öğretmen tarafından bir öğretmen grubuna yollanıyor. ilk entry sahibi bu gönderiyi “bir öğretmen gönderisine örnek” olarak gösteriyor. üzerine genelliyor.
  “okuduğunu anlayamayan insanlar” gelip burada bir iki tane hariç olmak üzere bir zümreye aptal diyor.
  115 öğretmenli okulda senin gibi birine her anlamda fark atacak 100 kişi tanıyorum.

  öneri: link yayınladıktan sonra kontrol et. sadece fotoğraflar gözüküyor. herkes o siteye girip üye sayısına bakmak ve de o girdiyi bulup yorumları okumak zorunda değil. madem eleştireceksin doğru düzgün link ver.
  ya da istersen yazını anlaşılır hale getirip düzeltip mesaj olarak yollarım. nasıl olsa işimiz bu..

  anekdot: cevap yazdığıma pişman oldum. ombudsman yerine koyup cevap verdiğim, saçma bir başlıkta
  cebindeki parayı, bankadaki mevduatını yazmış. pöf. 1 saatimi yediğim kişiye bak..
  geçiyorum, çıkıyorum. kapıyı da kapatıyorum.
 • oylmz adlı suser eğer öğretmen ise önermemi tam olarak doğrulamıştır.

  zira ilk entry sahibi olan ben, ilgili gönderiyi 'bir öğretmen gönderisi'ne örnek olarak göstermedim. altındaki yorumları öğretmenlerin niteliksizliğine, türkçeyi kullanmamalarına örnek gösterdim.

  (bkz: okuduğunu anlayamamak)

  eğer bahsi geçen okulda benim şahsımdan daha nitelikli 100 öğretmen bulunuyorsa bu öğretmenler ya gerçekten kendine yazık ediyor ya da bahsi geçen okul öğretmenlere ortalama bir öğretmenin kat ve kat fazlasını ödüyor. malum, kapitalist bir dünyada insanlar genel olarak niteliklerini paraya çevirmeye gayret ederler. bu 100 öğretmenin eğer hepsi çok idealist ise zaten benim genellememin içinde yerleri yok, onlara icra ettikleri bu güzel meslek nedeniyle sevgilerimi sunarım.
 • en niteliksiz mi bilmem ama niteliksiz meslek gruplarından biri haline geldiler maalesef.
  önüne gelen eğitim fakültesine gidiyor, gidemeyenler de formasyon alıp bir şekilde öğretmen oluyor. çalışıp emek veren, kendini geliştirenlerle geliştirmeyenler aynı mesleğe sahip oluyor. formasyon alıp öğretmen olanlara kızıyoruz ama eğitim fakültesi öğrencileri de en az onlar kadar eğitimci olmaktan bihaberler. ben kendi okuduğum fakülteden yola çıkarak bunları söylüyorum. genelleme yapmam doğru değil belki ama hocalarımızın hemen hemen hepsi power point sunumunda yazanları aynen okuyan, sınavdan önce fotokopi dağıtıp aynı şeyleri sınavda soran, uygulama, analiz, sentez, değerlendirme gibi aşamaları göz ardı eden tiplerdi. diğer okullarda da bunun aynı olduğundan eminim. böyle saçma sapan bir süreçten geçen öğretmen adayı kendini geliştirmek için çaba göstermeyince böyle niteliksiz bir yığın çıktı ortaya. bu yığın da giderek artmaya devam ediyor maalesef.
 • en niteliksiz okul bitirmiş meslekler sayılacaksa bir numara elbette astsubay ve uzman çavuş meslek yüksek okulları mezunlarıdır. daha sonrasında polis koleji mezunları gelir ki bunlar da berbat derecede nitelik yoksunu ve sadece kin, nefret, gözyaşından nemalanan insan sürüsü niteliksizliğindedir. lisans olarak açık öğretim mezunları varken, onlarca okul bitirip daha okuma alışkanlığının zerresine sahip olamayan, kendi cümlelerini kuramayanlar etrafımızda fink atarken, öğretmenlerin en niteliksiz topluluk olması gibi garip bir genelleme yakışıksızdır.

  bu başlığı açan şahsiyet, unutma ki seni de bir öğretmen yetiştirdi, maalesef.

  dipnot: genellemeler genellikle hatalıdır.
 • bu kafaya ne icerek geldiginide bir aciklasan tam olur.
 • milli eğitim bakanı olacak o şahıs bile bu öğretmenlere düşman kesiliyor, eziyor ve hor görüyor.. bu sebeptendir ki sen bu güruha ne soylesen boş.