şükela:  tümü | bugün
  • genel olarak bakıldığında doğru bir önermedir.

en son başlattıkları #haddinibilekşisözlük hastag’i ile sosyal bir mecradan bireylerin yazdıklarını koca siteye mal etmeleri olayı ile ayyuka çıkmış bir antipatidir.

öğretmenlik mesleğinin kutsallığını tartışmıyorum ancak bu kutsal mesleği yapan öğretmenlerin birçoğunun bu mesleği hak ettiğini düşünmüyorum.

sürekli atanamamaktan, maaşlarından, çalışma şartlarından v.b. konulardan şikayet ediyorlar.tamamen kendilerini ilgilendiren mesleki sorunlarından kaynaklanan sıkıntılar.elbette sorunları vardır ama atanamayan, çalışma şartlarından memnun olmayan, maaşlarını yetersiz bulanlar sadece öğretmenler değil.

mesela üniversite sınavlarında sıfır çeken binlerce öğrencileri acaba dert etmişler mi? bu ülkede iyi bir ilkokul, ortaokul veya lise eğitiminin verilememesinin sebebi sadece sistem mi?

allah aşkına bugün herhangi bir okulun öğretmenler odasına bir girin ve muhabbetlerini dinleyin.dedikodu, gıybet, aldığı elbise, aldığı ev, sattığı araba muhabbetleri.

tamam, herkes gibi sizin de mesleki sorunlarınız var evet ama ufkunuz ve dünya görüşünüz maalesef bu meslek için yetersiz.

öğrencilerinizin veya sizin başarılarınızdan çok mesleki sorunlarınızla sürekli gündeme gelmeniz artık öğretmenleri antipatikleştirmiştir.
  • bir öğretmenler günü kutlamasına katılmıştım. ortam düğün dernek resmen. bir tek gelinle damat eksik. öyle bayık müzikler, bir apaçi raksı vs derken çevremdeki öğretmen arkadaşlara dönüp "bunlara nasıl dayanabiliyorsunuz" diye sorduğumda onlar da mecburen bu ortamda olduklarını, bir an önce sıvışmak istediklerini söylemişlerdi.

istediğin kadar idealist bir öğretmen ol, eğer müdürün nato kafa nato mermerse o çocuklar için umut olman çok zor olabiliyor.

kısacası, işinde çok iyi öğretmenlerimiz olduğu gibi, öğrencilerinden çok yaz tatilini sene başında planlayıp buna kafa yoran öğretmenler de az değil.

her meslekte ve insanda olduğu gibi iyi de var kötü de.

ümit ediyorum, öyle bir sistem geliştirilsin ki, kendini geliştirmeyen öğretmenler belirlensin ve ona göre yaptırım uygulansın. madem en kutsal mesleklerden biri, çocuk oyuncağına dönüşmemeli.
  • bu tarz başlıkların gerçekten bokunu çıkardınız. hiçbir mesleğin mensuplarının tamamı dört dörtlük değil, zaten olamaz. toplumu nefrete sürüklemeye çalışmak, bir mesleğin tüm mensuplarına karşı kin gütmek ve diğer insanlarıda bu uğurda manipüle etmeye uğraşmak nasıl bir delüzyonellik çözemedim ben gerçekten. bu tepkinin açılmış olan rezil başlıkla doğrudan bir alakası yok. öğretmenlere karşı yıllardır bu sözlügün kullanıcıları tarafından ağır hakaretler edilmekte. herkesin bir patlama noktası var doğal olarak. bu sözlük bu tepkiyi sonuna kadar hak etti malesef.
  • hangi meslekleri beğeniyorsunuz ki? şu meslek grubu komple çok iyi diyebilir misiniz?
  • öğretmenlik insan sevgisi gerektirir. çünkü işiniz elinizdeki malzeme insan. demirci olsan elinde çekiç demire vurur sinirini atarsın; e öğretmenin buna hakkı var mı?

bir öğretmen özel hayatını okula taşıyabilir mi? kaç öğretmen okul hayatında profesyonel? bunların kaçı öğrencilerini ayırmadan onlara bir şey verme derdinde?

öğretmenler odasını kısırını kapıp gelenin gün evine çevirdiği, isterse kıyafet getirttirip malları dizip satın aldığı ve bunu okul saatleri içinde yapan bir meslek grubuna saygı duymuyorum.
  • algı operasyonlarını bırakın.