• medeni bir ülkede en iyi ihtimalle "biz de en az bir ay tatil yapalım o zaman" denecekken türkiye'de "biz tatil yapamıyoruz, onlar da yapamasın" denir. çünkü biz kendimizi yukarıya çekmeyi değil, başkalarını aşağı, yanımıza çekmeyi tercih ederiz. o yüzden de bir gıdım ilerleyemeyiz.
  • iyiki öğretmen olmuşum dediğim mübarek aylardır. iki ay tembelliğin dibine vuracağım bir de üstüne maaş alacağım mübarek iki ay geldi hoş geldi.
  • öğretmen olmayanları her yıl kızdıran hadisedir. hepimiz aynı sınava girdik gençler o zaman da biliyordunuz öğretmenlerin iki ay tatil yaptığını siz de yazsaydınız. bunca söylenmek niye?
  • otelcilik ve turizm meslek lisesi öğretmenlerinin nisanın başından ekimin sonuna kadar tam 7 ay yatmaları yanında esamesi okunmayacak durumdur.
  • aşın artık bu durumu, hepimiz öğrenci olduğunuz zamanki tatilleri özlüyor ve kıskanıyoruz ama napalım, çocukları yazın da mı okula yollayalım öğretmenler yatmasın diye.

aslında fena fikir de değilmiş :)
  • bencede çok can sıkıcı durumdur. devletin duruma el koyup öğretmenleri yazın boş boş gezmesinler aylaklık etmesinler diye ya bir terzi yanına ya sanayiye çırak olarak vermesi gerekir.
  • mesleğini hakkıyla yapıp, öğrencisine bir bakış açısı katan öğretmen(ler)e helali hoş olsun.
  • öğretmen karşıtı yeni bir zırva daha.
    bak evladım, bazı öğretmenler de o diline doladığın haftasonu tatilinde gezmek yerine aktivite hazırlıyor ki dersi eğlenceli geçsin. ayrıca bir başka pazar gününü tamamen kendi imkanlarıyla aldığı, yavaş çalışan bir fotokopi makinesiyle fotokopi çekerek geçirdiği için kimse ona ek mesai ücreti vermiyor. o diline doladığın ek dersin bir kısmını gerçekten de ders materyaline harcıyor. sınıfın projeksiyonunu yaptırıyor. hoparlör alıyor. çünkü okuldaki hoparlör bozuk.
    sabahtan akşama kadar ağır bir laptop taşıyor ki faydalı birşeyler izletsin. emin ol ki, lcw'da çalışan bir lise mezunu, yaklaşık 1750 tl alıyor. noterde çalışan bir lise mezunu da 1800 civarında. öğretmen: 2080 tl.
    şimdi de ayağımı uzatmış dinleniyorum. denize bakıyorum. hawaii yerlileri de bana yelpaze yapıyor. istediğin kadar saldırabilirsin etrafa.
    ali yazar, veli bozar... sahi nasıl devam ediyordu?
  • bence öğretmenlerin tatili hakkında sorun yok senin benim tatilim hakkında sorun var.

senden iyisini senin seviyene çekmek yerine kendin o seviyeye çıkabilmek için ugrasicaksin.

memurlar yıllık iznini kullanırken zaten tatil olan cumartesi pazar günleri sayilmamali mesela.

bana kalırsa her insanın yıllık minimum 1 buçuk ay izin kullanabilmesi gerekir hatta bu zorunlu kılınmalıdır bu sayede daha mutlu ve anlayışlı bir toplum olacağımıza eminim.
hesabın var mı? giriş yap