şükela:  tümü | bugün
 • bayburt mesleki ve teknik anadolu lisesi öğretmenlerinin dublaj programını kullanarak kemal sunal filmlerinden replikleri oynaması, bu seminer döneminin aslına ne kadar yararlı olduğunu göstermiştir.
  artık öğretmenler çıkıp da, neden gereksiz yere bizi tutuyorlar diye ağlamaz umarım.
  ilgili video
  bayburt bayburt olalı böyle zulüm görmemiştir, yarın öbür gün bu öğretmenler çıkıp "bu görüntüler dublaj" derse ben inanırım aga.
  edit: seminerden bir kaç hafta önce çekilmiş, başlık düzeltilirse sevinirim. ayrıca seminerde olmaması yatışın boyutunun nerelerde olduğunu gösteriyor:))
 • hayal gücü: 0
  yaratıcılık: 0
  mizah: 0

  insan hiç mi kitap okumaz, hiç mi bir şey izlemez? okumadıkları, izlemedikleri belli.

  yok arkadaş, bu memlekete çok sağlam bir sanat-edebiyat seferberliği lazım.
 • kafkacılık oynuyorlar. evrak filan, bürokrasi filan, varayım sahibine haber edeyim heman.
 • komik değil. ucuz.
  ama seminer döneminde sanıyorum sürekli pasta börek yiyip instagramda paylaşmaktan sıkılmış olmalılar ki farklı bir şey denemek istemişler bunu takdir ettim.
 • muhafazakar şalala..
 • seminer dönemi ülkenin %90 okulunda boş geçen bir dönemdir. bir öğretmen olarak çok açık ve net söylüyorum bunu. 10 gün boş yere okulda duruyoruz, her gün de 3 ek ders alıyoruz. böyle olacaksa evde oturalım olsun bitsin. bazı ilçeler güzel etkinlikler yapıyor. seminer seçtirip her gün istediğin yerde o semineri alma imkanı veriyor. ama yine diyorum, %90 okulda boş boş oturma dönemidir. bazı okullarda giriş ve çıkış imza sirküsü aynı anda veriliyor, imzalar atılıyor, öğretmenler 30 dk takılıp eve gidiyor. bazı öğretmenler üniversite öğrencisi gibi imza attırıyor, okula bile gelmiyor. videoyu daha seyretmedim ama bunlar her halükarda söylemem gereken şeylerdi.

  edit: seyrettim, söyleyecek söz bulamıyorum. komik desen değil, amaç desen yok. bir de altındaki yorumlara bakıyorum, hepsi süper olmuş minvalinde. olumsuz bir şeyler yazacaktım, vallahi linç eder bunlar beni, vazgeçtim.

  ekleme: seminer döneminde değilmiş. şahsen beni seminer döneminde olup olmaması pek ilgilendirmiyor. seminerler konusundaki fikrimi bu sayede belirtmiş oldum. ayrıca öğretmenler sayfasının yöneticisi, ekşi sözlük'te öğretmenler, doktorlar, ergenliğini çoktan tamamlamış bir ton insan var. işinize gelmeyince insanları 'ergen' diye yaftalamayın canım benim.
 • bunlar mı gençliğimize yön verecekler?

  vah benim güzel ülkemin haline...
 • bırakınız eğlensinler.

  hasta olmadıkları halde seminer zamanı bitleri kanlanıp, istirahat raporu isteyenlerdense okullarına devam edenler evladır, der bir aile hekimi sözü.*
 • insan "ne gerek vardı?" diye sormadan edemiyor. benim aslında asıl merak ettiğim kısmı tam şurası: bu fikir ilk kimden, nasıl çıktı? diğerleri nasıl tepki verdi, onayladı, katıldı? çekim esnasında hiç "ulan yapmasak mı acaba?" diyen bi müslüman çıkmadı mı? hadi çıkmadı, tamam. izledikten sonra da kimse demedi mi "bu ne lan!" diye.
  şimdi emeğe saygı maygı diyenler çıkacaktır, öğretmenlerimizin emeğine "bir amaca hizmet ettiği müddetçe" saygı duyuyoruz ama burdaki amaç ne dayı ? seminerler boş geçmesin diye yaptıysanız anlarım da niye yaydınız bu yeteneksizliğinizi..
  canım öğretmenler!
  etmeyin, eylemeyin.
  maaşınızın azlığını konuşalım, atatürk demiş ki "mv maaşları öğretmeninkinden çok olmasın." sözlerinize arka çıkalım, yata yata da para kazanmıyorsunuz, bunu da biliyoruz. gelin bunları konuşalım ama bu "şeyler"le gelmeyin bee.
 • boş dursalar daha iyiymiş dedirten görüntüler. komik desen değil, yaratıcı desen hiç değil.