• (bkz: öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır)
    hal böyle olunca öğretmenlerin kendilerini linç edenlerden şikayetçi olmaları biraz garip kaçıyor sanki.
    sen bu kişiler öğrencinken onların hayatında bir anlam ifade edemediysen onlar da maaşını da fazla bulur tatilini de. şahsen ben öğrencilik hayatıma baktığımda tatilini ve maaşını sonuna kadar hak eden öğretmenlerimi de hatırlıyorum, linç etmek istediklerimi de. demek ki toplumda 2. sıradakiler ağırlıkta ki böyle bir durum var.

edit: hep bunu yapmak istemiştim, başlık başıma kalmış.
  • iki gün evvel bankada sıramı beklerken parmaklarında koca koca ıyı yüzükleri olan, jöleli saçları ve 1 haftalık sakalıyla apaçinin biri gişedeki memura öğretmen olduğunu ve derse yetişmesi gerektiğini söyledi. çocukların ufkunu değil, sınıfın çöp kovasını bile güvenmem böyle birine.

şayet okullar böyleleriyle doluysa linç değil, ebeveyn kaygısıdır.
  • bu ülkede rahat etmek için illa öğretmen doktor milletvekili mi olmak gereklidir acaba? asgari ücretle çalışan bir işçinin yada bir işportacının rahat etmeye hakkı yok mudur? toplumda gelir ve fırsat eşitliğini savunacağınıza "sizde girin sınava sizde öğretmen olun" diyerek zaten baştan kaybediyor ve bu sığ görüş açınızla eleştirilmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz. bu vizyonla ne kadar öğretmenlik yapılabilir önce oradan bir tartışmaya başlayalım.
hesabın var mı? giriş yap