şükela:  tümü | bugün
  • kendini bilmez, iğrenç insanların bıkmadan usanmadan yaptığı, hakaretlerle dolu bir yanlıştır bu.

eğitim her şeydir arkadaşlar. eğitim bizim kanayan yaramız maalesef. ülkemizin gelişmesindeki en büyük engel maalesef iyi bir eğitimimizin olmaması. bu konudaki suçu sadece öğretmenlere atmak tamamen aptallıktır.bu konudaki en büyük suçlu yöneticilerdir.

birçok kötü öğretmen mevcut ancak siz tüm öğretmenleri bu kümeye alarak o kadar kötü konuşuyorsunuz ki birçok insanın hayatına ışık olmuş güzide öğretmenlerimizi üzüyor ve haklarına giriyorsunuz. bu erdemli bir davranış değil.

en basitinden size bir örnek vermek istiyorum.bir ortaokul fen bilgisi öğretmeni, öğrencilerini bir fen lisesinde robotik ile ilgili bir sunuma götürmek istiyor. okulun idarecelerinden bunun için kaynak isteniyor ancak başa torpille gelmiş idareciler ne anlar robotikten? karşılamıyorlar masrafı .öğretmen öğrencilerini topluyor atlıyorlar dolmuşa ancak öğretmen bakıyor ki cebinde az bir para var. dolmuşçuyla konuşuyor, anlaşıyorlar gidiyorlar güzelce katılıyorlar sunuma ancak bu işin geri dönüşü de var. öğretmenin cebinde de para yok. bu öğretmen o fen lisesinde okuyan çocuğundan istiyor dolmuş parasını. fen lisesinde okuyan çocuk ve arkadaşları topluyorlar dolmuş parasını.

demem o ki bizim çok değerli, çok önemli, çok anlayışlı, öğretmekten zevk alan, hayatlara dokunabilen, değerli eğitimcilerimiz de var. öğretmenler için yazarken lütfen biraz düşünerek yazın. sadece kötü insanlar aklınıza gelmesin.

önemli olan her meslek grubunda olduğu gibi işini severek, tutkuyla yapmak. hepimizin yapması gereken şey işini en iyi şekilde yapmayı hedeflemek ve bunu gerçekleştirmek. ıleriye gidebilmemizin tek yolu bu. sürekli, boş konuşmalarla birbirimizi aşağılamak değil.
  • cahil bir halkın zorla aydınlatılması yüzündendir. cunhuriyet devrimlerinin yan etkisidir. aydınlanmaya direnç her zaman olmuştur.
    bizim ülkeciğimizin yapması gereken:
    1.gelişme yolunda, hele sonradan gelişme mücadelesinde eğitimin en önemli unsur olduğunu anlamak.
    2. ülkede hicbir meslek grubu mükemmel degilken onlari düzelten eğitime engel olmamak
    3. eğitimi ve aydınlanmayı karalayan yobazlardan uzak durmak, onların ilgi çekmesine yardımcı olmamak.