şükela:  tümü | bugün
  • öğrenci olduğu sürece öğretmen de vardır, zamanları ortaktır. öğretmenler bu 3 aylık zaman diliminde öğrenciden farklı ne yaparlar bir öğretmene sormayı düşündünüz mü? öğretmen, müfredatı aklında taşıyan bir robot değildir. yeni döneme öğrenci gibi çalışarak hazırlanırlar. akıl işi olduğundan okuma faaliyeti zamanlarını çoğunlukla işgal eder. aynı zamanda kafalarını da toparlamaya çalışırlar çünkü büyük yük binmiş olur. siz hiç bir kişiye 8 ay boyunca hafta içi her gün bir şey öğretmeye çalıştınız mı? sadece 1 kişiye.. 30-40 ayrı küçük bireyi hem eğitip hem de onlara bir şeyler öğretmek zor iştir. en ufak bir yanlış adımda toplumu sağlıklı bir bireyden mahrum bırakırsınız. bu, iki kedi bir köpek ile de uğraşmaya benzemez. hadi küçük çocuklar fidandır, belki kolay gelir şekillendirmek sizlere. peki daha üst yaş grupları, ergenler, düzenle kavgalı gençler? herkesin ayrı telden çaldığı sınıflarda öğretmen olmayı bir daha düşünün.

bence öğretmenler 3 ay tam kesintisiz tatil yapacaklar, 1 ay çok sessiz bir tatil; kafa boşaltmaca, ikinci ay normal bir insan olarak tüm ses ortamına; yaşama dönüş. 3. ayda da yeni öğretim yılına tam teşekküllü hazırlık. okulların durumu konuşulabilir. eğitim sistemimizin hali ortada. öğretmenlerin tatillerini tartışarak iyilik etmiş olmazsınız. hayatı kendinize, geleceğinize ve diğer bireylere zorlaştırmak kendi yaşamınıza olumsuz yansır.

günümüzde yine de idealizmin olmazsa olmazı meslek grubu olarak öğretmenlikte şirazenin bir nebze kaymış olduğu kabul görüyorsa mesleğin dış etkilerden aşındığındandır. idealist öğretmen sayısı fazla olsa da kalan eksiklik çağdaş eğitimden haz etmeyen siyaset rüzgarının baskısındandır. yarın rüzgar yön değiştirir kendine çeki düzen vermeyen de yeni rüzgara ayak uydurmak zorunda kalır. her şartta öğretimin kusursuza yakın olması gerekir. öğrenmeye tutkun bir öğrenciyle göz göze gelmek de tüm dertleri unutturur :)
  • yaz tatili üzerinden öğretmene laf edilen başlık. yaz tatili esasen öğrenciye verilir. öğretmen de öğrenci yokken haliyle okula gitmez.

ayrıca öğretmenin tatiline laf edenlere bir soru yöneltmek lazım. üniversite tercihi yaparken neden eğitim fakültelerini ya da öğretmen olabileceğiniz bir bölümü tercih etmediniz? yoksa biri başınıza silah dayayıp hayır öğretmenlik tercih edemezsin mi dedi? veyahut fakülte önünde nöbet tutup öğretmen olmanızı engellediler mi?

burun büküp beğenmeyip yazmadıysanız, şimdi çalıştığınız şirkette çok yoruluyorsanız bundan öğretmene ne? baştan böyle olsun istediniz ve istediğinizi elde ettiniz. tercihlerinizin sonucuna katlanacaksınız. yetişkin ve sorumluluk sahibi insan olmak böyle olur.
  • herkes mesleğini seçerken çalışma şartlarını bilir ona göre meslek seçimi yapar.
    veteriner hekim ahıra girer, mühendis şantiyede çalışır vs.

(bkz: şimdi dağılabilirsiniz)
  • haset etkisiyle söylenmiş, mantıktan uzak kampanya. kale alıp cevap vererek beslenmemesi gerektiğini düşünmekteyim.
  • bizden rahat kimse olmasın ben sürünüyorsam herkes sürünsün diyen yurdum insanı mantığı.

öğretmen değilim.

üzgünüm öğretmenleri halletseniz bile sizden rahat çok fazla insan olacak. her zaman birileri daha rahat yaşayacak keyfi yerinde olacak. daha çok gezecek daha çok bilecek falan filan bence çok şaapmamak lazım.
  • sokağa dökülürler, senelerce ağlayıp başımızın etini yerler bırakın tatilleri çok olsun. hatta okullar 4-5 ay olsun, milli eğitim sistemi ne öğretiyor ki sanki, eğitim desen zaten sıfır. bilinçsizlik ve cehalet öğretmenlerde kol geziyor, ideolojilerle farklı kitlelere ayrılmışlar. bırakın okullar ve dersler az olsun, öğretmenler in çok az çalışıp "biz çok kutsal ve önemli bireyleriz" diye daha fazla goy goy yapmaya vakitleri olsun. çocuklar da daha rahat ve mutlu olur.

we don't need no education
  • sen çocuğunun iki zırıltısına, şımarıklığına, yaramazlığına tahammül edemezken senin şımarık çocuğuna eğitim versin, birşeyler öğretmeye çabalasın sen kalk "öğrötmönlörön tötölö döşörölsön" diye zırvala!
  • tamamen hatalı söylem. olması gereken ise " yılllık izinler 3 ay olsun, istihdam yaratılsın" dır.
  • tatil düşsün maaş artsın,oldu mu? bence oldu

hesabın var mı? giriş yap