şükela:  tümü | bugün
  • ilçelerde kurulan ve 65 yaş üstü yardıma muhtaç vatandaşlarınıza hizmet eden vefa grupları oluşturuldu. işte bu gruplarda şimdilik gönüllü olmak kaydıyla öğretmenler görevlendirilmeye başlanacak. ilerleyen günlerde zorunlu hale döner mi bilmiyorum. şöyle bir mesaj var okul idarelerine gönderilen;

değerli yöneticilerimiz,
    65 yaş ve üzeri ; yalnız,yardıma muhtaç ve sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımıza eğitimciler olarak destek olmak amacıyla ilçe milli eğitim müdürümüz tarafından da mesajlar gönderilmiş olup hangi okul çevresinde hangi adreslerin olduğu bilgisi de bugün simmis üzerinden kurumlara gönderilmiştir.
    bu konuda okul müdürü,müdür yardımcısı, memur, hizmetli ve gönüllü öğretmenlerimizden de yararlanarak bu adresler ziyaret edilecektir.
    eğer vatandaşımız yalnız ve yardıma muhtaç olarak yaşıyor ise ilaç,ekmek vb. ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlar ölçüsünde yardımcı olunacaktır.
    yardım ve ziyaretlerde mahalle muhtarı ile de iletişim kurulabilecektir.
    bu konuda ilçe vefa grubu tarafından oluşturulan ziyaret formları doldurulacaktır.(formlar simmis üzerinden sizlere ulaştırılacaktır.)
    yaşlılarımızın duasını almak ve yaşlılarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirme duygusunu yaşattığınız için hepinize şimdiden teşekkür ederiz.
  • oğlum bu öğretmenler ayakçı mı lan, ne kadar kötü bir meslekmiş bu ki her gün küfür edenlerle, saçma sapan alternatif iş üretenler bitmiyor..hele kafayı öğretmenlerle ve çalışmamalarıyla bozan orospu çocukları var ki onları insandan saymıyorum..
    ulan pezevenkler öğretmen olasınız vardı da birileri engel mi oldu, sen de olsaydın öğretmen ki kazanması, okuması zor bir bölüm de değil..
    bu kadar itibarsızlaştırılır mı yahu bir meslek?..bu ortamda çocuk da sallamaz öğretmeni veli de..
    öğretmenin yeri dersliktir, sınıftır..kah istenir ki milletin evine girsin çıksın ziyaret anlamında (başına iş gelse, tecavüze uğrasa, darp edilse sahibi yok) kah denir ki yaşlıların poşetlerini taşısın ya da gitsin hastanelerde çalışsın..ulan her gün öğretmen dövülme haberi izliyorduk televizyonlarda, yani sen öğretmeni bizatihi iş yerinde dahi koruyamıyorsun..
    kim böyle düşünüyor ise allah cezasını versin de en kısa zamanda virüse yakalansın..gönüllü öğretmen gider yapar zaten kimsenin öğretmenin itibarıyla oynamaya hakkı yok..
    edit : öğretmen değilim sadece pezevenkliğe tahammülüm yok..

okuduğunu anlamayanlar için 2. edit : ben öğretmenler yapmasın demiyorum, öğretmenlere yapılan kasıtlı ve sistematik itibarsızlaştırmaya tepki gösteriyorum..anlamaya niyeti olan anlıyor zaten kastı..
  • öğretmen değilim ancak katılmadığım ve önermediğim durum.
  • bunu sadece öğretmenlere indirgemek doğru değil. gerçekten gönüllü gruplar oluşturulup her meslekten ve üniversite öğrencisi yada çalışan gençlerden oluşacak gönüllü gruplarla yapılabilir. ama öğretmenlere bunun için direk görevlendirme yada zorunluluk kabul edilemez.
  • velilerin 1 haftaya yakın çocuklarıyla kalması sırasında çıldırdıkları videoları hayretle izlerken, onları dizginleyip ders anlatmaya çalışan ve hatta her home office çalışanı gibi günde sınıf bazlı dijital ortamda ders anlatan öğretmenlere misyon yüklemeye çalışan yazar beyanını görmek bizi epey güldürdü:)

burda bu kadar entry girmeye harcadığın vakti gidip vefa gruplarında değerlendirseydin madem duyar kasacağına.
  • yerinde olan karardır. yazları da sosyal projelerde çalıştırılmalı.
  • sadece öğretmenler değil,vefa gruplarında bütün kurumlardan temsilciler katılarak gezici yardım ekipleri oluşturuldu.olaganustu bir dönemden gecmekteyiz,

öğretmenler ayakci mı diyenler olmuş.eminim ki gönüllü olarak sahaya çıkacak ve çıkmak isteyecek binlerce öğretmen vardır.

maalesef evinde kalmak zorunda olanlar annelerimiz babalarımız. bu kadar aptalca bir tabir olamaz nasıl bir vicdan sahibisiniz anlamıyorum.rahat olun size gerek yok bu ülkenin vicdan sahibi insanları, memurları, öğrencileri ve diğer meslek grupları yeter.
  • gönüllü olanlara görev verilsin, ne var bunda yahu? bu da bir kamu görevidir sonuçta.

ama risk grubunda olanlara veya risk grubunda insanlarla aynı evde yaşayanlara, isteseler bile görev verilmesin. gönüllü olmayanlara da mümkünse verilmesin.

bugün herkesin taşın altına elini koyma günü. ben şahsen apartmanda ne kadar yaşlı varsa hepsine telefonumu bıraktım; 155'i arayacağınıza beni arayın, ben size alırım ne lazımsa dedim. herkes kendi çevresine yardım etse zaten devletin birilerini görevlendirmesine gerek kalmaz.
  • boş oturup maaş alacağına, görevlendirilmeli gerekir.. ve burdan lisedeki matematik hocamın aq
  • ataturk'un gozunden ogretmenler;

--- spoiler ---

yeni nesli, cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.
    --- spoiler ---

gunumuzde ogretmenler;

ogretmenlerin niteliklerini tartisabiliriz. ancak, bugun gelinen nokta kabul edilemez, ogretmenlere zorunlu kuryelik yaptirilamaz. yaziklar olsun bu zihniyete.