şükela:  tümü | bugün
  • bir mühendis olarak katılıyorum ve bize de 3 aylık yıllık izin verilmesini talep ediyorum.

(bkz: eşitlik ilkesi)
  • öğretmen çok önemli. onun ayarı bi bozulursa sonra milli üretim bandımızdan yamuk yumuk düşüncede çocuklar çıkar; ülke zarar görür. tarihimizde örneği çok var. öğretmen bozulursa doktor da saçma sapan olur, siyasi de yamuk yumuk çıkar, mühendis de... sevin öğretmeni, koruyup kollayın. çay demleyip getirin, yanağına öpücük kondurun, masaj yapın, cebine para koyun! sonra maazallah! inanmıyorsan al bak:
    (bkz: #79875868)
  • yapılsa dahi az bile öğretmenlerimize. ramazan-ı şerif iki ay, ramazan bayramı 15 gün, kurban bayramı 3 hafta, kandiller 1’er hafta, cumalar 2’şer gün esas alınarakta maaş ödenmesi gerekir.

(bkz: şark bülbülü)
  • en azından ağzını yaya yaya “öğretmenler 3 ay tatil yapıyor ağbii” diyenlerin desteksiz üfürmesini engelleyecek hadise.
  • bunun çözümü ikramiye vermektir. tercih sunarsın. ikramiye verileceklerin tatilini 1 aya indirip ikramiye istemeyenlerinkini 3 aya çıkartırsın. uzun tatil yapanların işini kısa tatil yapanlara verirsin.
  • şu saatten sonra, yaz tatilinin 3 aya çıkarılmasının bir anlamı yok. biz öğretmenler yazılıları mayısın ortasında bitirmek zorundayız.(sınıf geçme yönetmeliği sağ olsun. ondan sonra ağzımızı bozarak söyleyeceğimiz şeylerle bile, öğrenciyi çalıştıramayacağımız için, fiilen tatile gireceğiz.(öğrencilik zamanınızı unutup, öğretmen her türlü çalıştırır diye araya girmeyin. sizde ya yatardınız yada harıl harıl test çözerdiniz.) nasrettin hocanın vaazı misali yapılan seminerleri, öne sürmeyeceğim. sistem değişmediği ve öğretmenlerin eğitimine ciddi yatırımlar yapılmadığı sürece, bu tatil mevzusu değişmez.