şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ya ben şu olayı bir türlü anlamıyorum. öğretmenim dediğim zaman "ay çok zor, ben bir -rakamla 1- çocuğa dayanamıyorum." deniliyor. buraya geliyorum yok çok tatil yapıyorsunuz, rahatsınız deniliyor.
    çok ikiyüzlüsünüz, ne diyeyim.
  • öğrenci, veli, yönetici arasına sıkışmaktır. öğrenci zıvanadan çıkmış, veli aman benim çocuğum diye dolanır son olarak yönetici tüm sorunların kaynağını öğretmen olarak görür.
  • en zor yanı psikolojik olarak sürekli güçlü durmak zorunda olmaktır.
  • hiç bir şey öğrenmek istemeyen bireylere bir şeyler öğretmeye çalışmak,
    ve öğrenilenlerin aslında gerçek hayatta hiç bir işe yaramadıklarını da bilmek,
    anne ve babasının evde avutamadığı, şişirilmiş egolu, şımartılmış ergenlere laf anlatmak.
  • insanla muhatap olunan her iş zordur kanımca. özellikle de en az 30 tane ergenle muhatap olmak daha da zordur. zamane ergenleri de bizim gibi değil ki, çok daha terbiyesiz, yüzsüz ve korkunçlar. sabır diliyorum kendilerine.
  • devlet tarafından kendilerine ödenen maaşları ve tatilleri yüzünden, çeşitli meslek erbapları tarafından sürekli eleştirilmek.
  • bir zamanlar eğittikleri, yetiştirdikleri insanların sözlükte açtıkları başlıkları görüp kahrolmak da bunlardan biridir.
  • ailesinden terbiye almamış, okula ortam olsun arkadaşlarla vakit geçirelim diye gelen, hocayla kafa bulmaya çalışan, dayağın ve sınıfta kalmanın olmadığını bilen ergenleri ehlileştirip bir şeyler öğretmeye çalışmaktır.