şükela:  tümü | bugün
 • ilk kez 2013 kpss'de uygulanacak olan öğretmenlere yönelik "daha ne yapsam da hayattan soğutsam ibneleri" amacı güden ve şekil-a'daki örnek soruları içeren test:

  http://osym.gov.tr/…bt-ornek-soru-ve-agirliklar.pdf

  görünen o ki üniversite müfredatını baya dahil etmişler. öss'den daha ağır bir sınav demek oluyor bu (lys mi yeni hali ne boksa işte). yani üniversiteyi kazanıp hoca olmuş adama üniversiteyi kazanırken girdiği sınavdan daha zorunu mezun olduktan sonra sormaktan bir beis görmüyorlar.

  özellikle orta okul hocaları için ağır haksızlık var. ulan bir orta okul müfredatına bakıyorum bi de şu sorulara. kusura bakmayın biraz ağzımı bozacam ama çok ağır sikiş var komşular, havar komşular havar...
 • ösym açıklama yaptıktan sonra bugünlerde google'da yapılan aramalarda konuyla ilgili alternatif makaleler, araştırmalar bulabilirsiniz. çok değil en geç bir hafta sonra öabt'nizle ilgili saçma sapan konuların dahil olduğu amcık amcık siteler, dosyalar patlar internette. amın oğulları zaten sinirliyim. hayır bu insanlar zaten mağdur. onların mağduriyeti üzerinden böyle ucuz bir yolla para kazanmaya çalışan orospu çocuklarına lafım. bu ister dersane hocaları olur, ister dediğim şekilde yapan insansı varlıklar olur, hepsi için geçerli. hak yiyen bok yesin şerefsizler. gece gece sinir yaptım yattığım yerden amk.
 • bilişim teknolojileri öğretmenliği alanında hazırlanmamış sorulardır.

  ayrıca "bak ben sana 40 tane soru soracam al bu sorular sana örnek olsun" diyerek 3 er adet soru yayınlanması kararı vermek nasıl bir yaratıcılığın ürünüdür böyle yarabbim.
 • tüm öğretmenlere branş ayrımı yapmaksızın bindirilen kpss'den daha mantıklıdır. matematik öğretmeni de matematik sorusunu çözebilmeli..
 • eltciler için zamaninda linguistics derslerine düzenli gelen ve de dinleyen, acquisition derslerini adam gibi sindiren öğretmen adaylarının digerlerine nal toplatacağı sınav.

  z.ö.g.e: yalan mı ezikler?
 • öğretmen aday adayı olarak yapılması gerektiğini ancak yanlış yapıldığını düşündüğüm sınav türü. her branşın kendi alanına hakim olması gerektiğini düşünüyorum. eğer bu sınavın içeriği net olsaydı ve alan sınavının ağırlığı daha az olsaydı kabul edilebilirdi. ayrıca yapılan açıklamalardan da anlaşılıyor ki tam olarak hazırlık yapılmamıştır. ne diyelim bekleyelim ve görelim.
 • " alan bilgisi de olsun yaaaa, bu ne ben ne okuyorum bana ne soruyolar yaaaa" diye ıkanan bana resmen kapak olmuştur, hatta şemsiye olmuştur... geçmiş ola. yanlış anlamışlar bizi.
 • bu versiyonda da yandaşların yüzü gülecek, muhaliflerse avucunu yalamaktan öteye gidemeyecektir. hayırlı olsundur.
 • "gelin toplaşıp bir sınav yapalım ama kimseye ne olduğundan bahsetmeyelim. didinip dursun ibneler " meb
 • müzik, resim, beden eğitimi, rehberlik, anaokulu gibi öğretmenliklere uygulanmayacak olan testtir. bu alanlar eski sisteme devam...

hesabın var mı? giriş yap