• nerden ödeniyor bu ağzını kırdımın cezası dedirten sistem.

ulan bile bile ağzımızın tadıyla ceza yiyelim dedik,onu da ödeyemedik. bilen varsa yeşillendirsin.

edit: 444 11 17'yi arayarak öğrendiğim üzere ptt şubesine giderek kullandığınız köprü hesabına plaka numaranız ile cezanızı ödeyebiliyorsunuz. tebligatın elinize ulaşmamış olması da bir şey değiştirmiyor,ptt'nin evinize geldiği günden itibaren 15gün süreyle indirimden yararlanabiliyorsunuz.
  • cama takmayıp okunmadığında bile bir sorun olmazsa paranın ödenmesini sağlayan über güzel sistem
  • aşırı fantastik bir skandala sahne olan sistemdir.

2008 yılında yeni aldığım arabam için ogs cihazı alıp, limit aşımında problem yaşamamak ve sürekli elle para yatırmak zorunda kalmamak için otomatik ödeme talimatı vermiştim. bakiye belirli bir limitin altına düştüğünde kredi kartımdan otomatik olarak para çekiyor, ogs'ye yüklüyor. bu arada otomatik uyarı sistemini de açmıştım, her ay rapor geliyor aylık geçişler.

ogs aldıktan kısa süre sonra büyük bir kaza geçirdim, arabam pert oldu. hep merak etmiştim özenle seçtiğim araç plakam ne olacak, başkasına verecekler mi acaba diye. veriyorlarmış.

bir kaç ay evvel baktım benim adıma bir köprü geçişi gözüküyor. nasıl olabilir böyle bir şey? ogs cihazı hala bende, başka kimseye vermedim. sonra fark ettim ki, kaçak (ya da problemli) geçişlerde plaka okuyan sistem, eğer o plakaya kayıtlı bir ogs cihazı varsa geçiş bedelini ondan düşüyor.

meğer karayolları benim plakamı başka birine vermiş. o kişi de köprüden geçtikçe maaşallah benim hesaptan düşüyor. herhalde bir iki kere yanlışlık oldu dedim, pek önemsemedim. sonra geçen ay gördüm ki kredi kartımdan otomatik ödeme yapılmış. şaka gibi, plakanın bağlı olduğu ogs cihazı bende olmasına rağmen limitin altına düştüğü için ek ödeme çekmiş sistem kredi kartımdan.

karayollarını aradım, bize bir e-posta gönderin elinizde aracın pert olduğuna dair evrak varsa dediler. tamam deyip kapadım, sonra bankayı arayıp ogs aboneliğimi iptal ettirdim.

ya arkadaş, iyi güzel bir sistem yaptın. görüntü işlemeyle hatalı okumaların önüne de geçebiliyorsun... her şey çok iyi, çok güzel.

fakat bu sistemin arasına "plakanın sahibiyle ogs'nin sahibi tutuyor mu" kontrolünü niye koymadın ya? nasıl koymadın?

mavi ekran veriyorum halen.
  • araç içi etiketleri kapsch tarafından üretilen elektronik harami sistemi.
  • 3 yıl önce aldığım ve arabamdan 1 kez bile dışarı çıkmayan ve kullandığım cismin başkasının adına olduğunu öğrendiğim şey.

benim adıma olacak şeyi başkasının adına nasıl kaydedersin. yetmez yıllardır ben bu kadının adına mı para yatırdım? harcadığımın üzerinde mi? değil mi? ya benim kullanımım?

ve telefonla bağlandığım ogs yetkililerine bunu anlatmaya çalıştığımda komplo teorisyeniymişim gibi davranmaları cabası. "anlıyorum. anlıyorum efendim" lan anlıyorsun da çözümü yok.

ps : dava açma hakkım var mı? varsa birileri lütfen mesaj atmaktan çekinmesin. delirmek üzereyim.
  • özel geçiş sistemi olarak adının değişmesi gerekendir.
    4 yıldır kaldırılacak haberi var, durum nedir ne değildir belli değil. gişe sayıları azaltılmış, rezalet diyeceğimi sandınız ama değil.

ulen ahahaha ogs gişeleri bomboş arkadaşlar, herkes hgs almış kalkacak diye. ogs ne gözel bir icatsın sen, ülkemize 2000'li yılların başında giren elektirik devreli para kesicim benim.

kullanıcıları şanslı insanlar. işin dram ve ülkemize özgü salaklığı başlıyor. ogs çıktı, kgs çıktı, hgs çıktı, kgs kalktı, hgs oldu, ogs de kalkacak. kafanız karıştı değil mi? yüce devlet büyüklerimiz bu durumu sizler için düşünmüş, şimdi hepsi kaldırılıp genel olarak serbest geçiş sistemi denecek. köprülere geldi, diğer gişelere de gelecek deniyor, geçmediğimden bilemem.

ulen nasıl iş bu anlamadım gitti? mantıklı tek açıklaması yok bu kadar sistem değişikliğinin. ne vurgunlar dönüyor memlekette?
    ogs için sorun yaşamadık. hgs başlığı isyan durumunda. yeni gelen sistem eski sistemi nasıl böyle aratır? ülkemiz söz konusu olunca oluyor galiba.
    gişelerde ogs kuyruğu görmedim ama hgs kuyruğu dolu. yanlarından basıp gidiyorum şuku içinde. çek sağa çek sağa diye diye ilerliyorum. enteresan, gerçekten enteresan.
  • 2003 ten beri 4 farklı araçta kullandığım ve hiç sorun yaşamadığım mükemmel sistem. hiç hgs almadığım halde hgs den ceza yedim ama ogs de en ufak bir problem yaşamadım.
    sorunsuz yürüyen böyle bir sistem umarım kaldırılmaz.
  • aynanın arkasındaki siyah filmle kaplı bölgeye takılınca daha verimli çalıştığı söyleniyor. sürekli hata veren cihazı birinci köprü çıkışında ogs danışma personeline gösterince önerdiler, denedim, çalıştı.
  • ben bir türlü erişmiyorum. piyasada yok diyorlar. aracımı sattım yenisini aldım bu sefer bundan alacam dedim ama maalesef yine yok. bankada çalışan konu ile bilgisi olan arkadaslar bi mesaj kadar yakınınızdayım.
  • 1 kontör bedelinin boğazdaki köprülerden geçiş ücretine endeksli olması nedeniyle bugün kredi kartımdan en az miktar olan 10 kontör yani 87,5 tl yi otomatik ödeme ile çekmiş sistem. içinde sürekli yaklaşık 100 tl yi hapsediyor bir şekilde.
hesabın var mı? giriş yap