şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hgs'niz varken hgs'niz okumazsa köprülerden geçerken yiyeceğiniz ve hgs sitesinden geçiş ihlallerinde görünmeyen cezadır.

kontrol için ogs-hgs geçiş ihlal

bende 6 sınıf hgs ve içinde bakiye varken çekmemiş, sonrasında hgs ihlali olması gerekirken ogs ihlali olarak algılamış (köprülerde ortak gişe). 6. sınıf yerine 1. sınıf ücreti üzerinden ceza kesilmiş (çünkü ogs'de 6. sınıf yok??).

6. sınıf hgs'niz varsa bir kontrol edin.

(bkz: entegrasyon)
  • hgs ve ogs sisteminin birbiriyle düzgün/hiç konuşmaması sebebiyle g.tüme girdiğini fark ettiğim ceza.

arkadaş sen yazılım yapmayı/yaptırmayı beceremediğin için neden ben ceza ödüyorum!

izmir güzelbahçe gişeleri (ki burda yaklaşık iki senedir gişe bulunmamakta yol üzerinde köprü gibi kameralı sensörlü bir düzenek var) hgs'yi okumadığında veya yeterli bakiyeniz yoksa sistem hemen cezayı kilitliyor. sonrasında 15 gün içerisinde hgs bakiyenize para yüklemenizin hiçbir hükmü yok çünkü sistemlerin kendi arasında bir iletişimi yok!!!

nasıl düzelteceğiz derseniz şimdiye kadar görebildiğim kadarıyla itiraz etmekten başka bir çözüm yok ve bu sorunu yaşayan yüzlerce insan olduğundan eminim ama kusura bakmayın sayın ulaştırma bakanlığı ve karayolları genel müdürlüğü özür dileriz bizim sığırlığımız.
  • uzun zamandır bozuk ve kimsenin umrunda değil sanırım amaç ceza kestirmek. örneğin hesabınızda 50 tl olduğunu biliyor ve nasılsa içinde var diye geçişlerinizi yapıyorsunuz. kontrol yapılıyor ve sistem çalışmadığı için 2 ay önceki geçişlerinizi alıyor. daha sonra tekrar geçmişe yönelik ücret alıyor ve bakiyenizde para kalmadığı için bu cezaya dönüşüyor. arayıp sorduğunuzda bakiyenizi güncel tutsaydınız diyorlar. ulan nasıl takip edecen de güncel tutacan 1000 tl para mı yatıralım? otomatik banka yüklemesi bile tanımlasan sıkıntı yaşanabilecek bir durum açıkçası.
  • ödemeyin af çıkar nasılsa
  • başıma gelen ceza. saçmalıktan öte değil.
    şöyle ki; fsm köprüsunden geçtiğim sırada hesabımda 30 lira para varmış ama bu geçiş ücreti hesaptan kesilmemis. aradan bir ay geçtikten sonra bakiye 4 liraya düşmüş ve tam o anda köprü geçiş ücreti olan 7 lirayı sistem hesaptan düşmek istemiş (tesadüfe bak hele) ve yeterli bakiye olmadığı için 77 lira ceza olarak yansitmis. hgs danışma hattını arıyorum, ortak geçiş yeri olduğu için ogs sorumlu diyor. ogs yi arıyorum bizde ceza görünmüyor diyor. tam taklaya geldik.
  • sonunda bu dünyanın en saçma cezasını ben de yedim.

fsm'den hgs ile geçiş yapiyorum. ama devlete çok para lazım tabii. benden aldığı zamlı astronomik hgs ücretiyle yetinmeyip bana bir de ogs ihlali cezası kesmiş.

hem de bir değil iki defa. toplam 154 tl. böylece bana fsm'den iki geçiş, odedigim hgs ile birlikte, 175 - 180 kağıda patladı.

ne diyim abi? kime küfür edeyim? şimdi işten izin alıp itiraz mitiraz uğraşacağım. kesilecek sgk yol vs ile bı 100 kağıt da öyle gömerler, iyice rahtlariz.