şükela:  tümü | bugün soru sor
  • radikal gazetesi yazarı.ara sıra yazsa da konu hep içki üzerine. (bkz: entelektüel)
  • her okuduğum yazısından sonra bir nefes almış, gerekli notları aklımın bir köşesine almış, teşekkür ediyorken buluyorum kendimi.
  • ankara'da fuarda değişik şaraplar tatmış, bunu da köşesine taşımış. keşke ankara'da fuar haricinde şarap tadımının artık yapılmadığını da yazsa.

yeni çıkan yasalar bunu engelliyor diye, artık şarap satılan yerlerde ikram yapılmıyor. tanesi 100'lerce lira olan bu şaraplar için "e nasıl seçicez?" sorusu muallak...
  • yeme içme ile ilgili çabalarından dolayı fransa ve şili devlet madalyalarına sahip lezzet uzmanı. bira tadımını konu alan yazısı hayli bilgilendiricidir.

"http://www.hurriyet.com.tr/…ebek/gurme/26606825.asp"
  • bugün msa 'daki bira üzerine olan malt 101 workshop'una katıldığım içki uzmanı. kendisi oldukça sempatik ve hoş sohbet birisiydi. konuya oldukça hakim olduğu her lafından belli, fakat asla kendini beğenmiş veya kibirli değildi.
    zaten bir konuya oldukça hakim olduktan sonra gelen öz güvenin yarattığı mütevazilik, kendisi gibi kişileri değerli kılan şeylerin en önemlisi bir bakıma.

workshop hakkında yorum yaparsam, evde bira yapan birisi olarak bir uzmanla karşılıklı yorumlayarak ve bilgi alarak çok sayıda bira tatmak önemli bir fırsattı. konuya olan ilgimden dolayı standart bir bira severe kıyasla bira hakkındaki bilgilerim daha fazla olmasına karşın bira türlerini çıkış şekilleriyle öğrenmek ve o an kıyaslamak oldukça faydalı oldu.
    bira sever kişilerin workshop'una katılmalarını şiddetle tavsiye ederim. ben de ilk fırsatta bu dersin devamı ve bir üst seviyesi olan malt 102 dersine katılmak istiyorum.