• fb cili eski futbolcu, spor yazari, menajer.
    oluare olayinda sicinca kendini aleme madara etti.
    ortalikta gorunmuyor uzun suredir.
  • izmir karşıyaka takımında parladı. bacağında kırık olduğu halde 1963'te fenerbahçe'ye transfer oldu ve büyük üne kavuştu. 4 lig şampiyonluğu, 1 türkiye kupası kazanan takımlarda oynadı. 1970-1971'de 16 golle gol krallığını kazandı.
    karşıyaka'da 8, fenerbahçe'deyken 24 defa milli takımda yer aldı. 2 defa kaptanlık yaptı.
    sağ açık ve santrafor olarak çabukluğu, rakipten sıyrılışı, gol pozisyonlarına girmede ve gol atmada ustalığıyla ün yaptı.
    şu sıralarda spor yazarlığı yapmakta
  • ortega'ya orteka demesi beni hasta etmekte.
  • 10 kasım 1938 doğumlu eski futbolcu
  • fb tv'deki lacivert gökyüzündeki sarı yıldızlar * programında kendini tanıtırken "benim adım ogün altıparmak.. 10 kasım 1938'de doğdum" diyerek tüylerimizi diken diken etmiş eski futbolcu..

17 şubat 2005 fenerbahçe real zaragoza uefa maçı'ndan sonra skytürk'teki açıklamasında "bakın iddia ediyorum, eğer fenerbahçe ispanya'daki maçta 3 önliberoyla oynarsa real sociedad'ı (??) elememesi için hiçbir sebep yok" diyerek tekrar tüylerimizi diken diken etmiştir.
  • 18 mayis 2006 skyturk deki futbol hatti programinda denizlispor-fenerbahce maci hakkinda konusurken su beylik ve geyik lafi etmistir:

" ulusoy ailesi cok yakinimdir, denizli macinda denizlispor taraftarinin sahaya attigi konfetilerden ne ceza vericek.. vermezse cok ayip "

yakinligimi sona erdiririm'li cumle bekleniyordu gelmedi. yigitlige bok surdurulmedi cumle sona kosarken.. glu glu glu*
  • lise arkadasimin yapmis oldugu igrenc bir espriye konu olan kisidir:
    "thatday sixfinger"
  • bir dönem siyasete de bulaşmış, hem anap hemde dyp istanbul il başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
  • fenerbahçe, ogün altıparmak'ın transferi için karşıyaka'ya 80 bin tl, kendisine ise 50 bin tl vermiştir o zamanın parasıyla. bunun haricinde ise bahri işmen, kendi cebinden 12 bin tl ödemiştir bu transfer için, altıparmak'ın 2 yıllık ev kirası olarak.
  • maldonado ya moldarano şeklinde hitap eden eski futbolcu..sky türk teki programında partneri olan turgay şeren'de ondan eksik kalmayıp ısrarla nando demektedir nonda'ya ve komik ama sevimli bir program ortaya çıkartmaktadırlar..
hesabın var mı? giriş yap