şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de çekilişlerde hile yapılması başlığında iftira atıldığını düşündüğüm adanalı aile.

muhtemelen çok sayıda çekilişe katıldıkları için çok sayıda ödül kazanıyorlar.

hele mekan işletiyorlarsa müşteriye açılan her paket cips ve içecek için katılım yapıyor olabilirler.
  • market işletiyorlarmış: https://m.facebook.com/…ları-market/349460255211843

muhtemelen bu sebeple bol bol çekilişe katılıyorlar ve istatistiki olarak şansları yükseldiğinden de bol bol kazanıyorlar.

sözlükteki ahmaklar da aileyi linç ediyor.

bir de adice hazırlanmış "araştırma" var başlıkta, ben eğitim sistemin suçluyorum :)
  • büyüyüp büyük adam olmak isteyen, noyan ailesi umrunda degilken oğurel ailesini savunan yazara göre iftira atilmiş aile. soyadin oğurel ise ve haklıysan hakkini burada arama.
  • he amk, siz linç düzenleyeceksiniz sonra ben her linç edilene başlık açacağım öyle mi? oğurel öne çıktı onu açtım.

bir de bu xantar5 isimli arkadaşın tek entry'si bu üstteki: https://hizliresim.com/o6rqv7

linççilerin yedek hesap kullanması olayın bir sosyal medya çalışması olabileceğini gösteriyor. pekala link verdikleri siteleri ve facebook gruplarını promorte etme çalışması olabilir bu linç.
  • 90lı yıllarda max çubuklarından bedava çıktığı zamanlarda, arkadaşlarla etrafta max tüketen yetişkinlerin peşine takılır eğer çubuğu çöpe ya da yere atarsa atmaca gibi atlardık tepesine. bu sebeple çok bedava dondurma yedik. aynı şekilde yanılmıyorsam pepsi kapaklarından da bedava kola çıkıyordu aynı yıllarda. aynı ekiple parklar, çay bahçeleri etrafında kapaklara yumulurduk. kolayı da böyle tükettik bedavadan.

bu aile işi daha geliştirmiş, market sahibi de olmanın avantajıyla işler büyümüş.

market deyip geçmeyin. yine 90lı yıllarda bizim mahalle bakkalının çocuğunda ki resimli max çubuklarını gördüğümüzde gözlerimiz yuvalarından fırlardı. herif gözümüze karun gibi görünürdü. hey gidi yıllar.
  • kendilerine iftira atılırken buna platform oluşturan ve bundan gelir elde eden ekşi sözlüğkten de bir şeyler kazansınlar :)

internet linçlerinden hiç hazzetmem.
  • linci başlatan yazar entry'sinin sonuna " ilgili kurum, kuruluş ve ailelere herhangi bir suçlama yapılmamaktadır. sadece şüphelere dikkat çekilmiştir" diye not düşmüş.

evet ya, o yüzden kurumlara ve çekilişlere katılanlara sayfa sayfa sövmüşler.

internette kişilerin ve kurumların itibarını beş paralık etmek ne kadar da kolay, üstelik bunu yaparken de reklam gösterip para kazanıyorsunuz.
  • satisini yapmak suretiyle para kazanmakta olduklari urunlerin kampayalarini istismar etmeleri etik degildir. eskiden firmalar kampanya sartlarinda acikca sirket calisanlarinin ve urunun satisini yapan dukkanlarla iliskisi olanlarin kampanyaya katilamayacaklarini kural olarak ilan ederlerdi. demek ki artik siklemiyorlar.
  • çekilişlerden elde ettikleri gelirlerle oğurel holding olma yolunda ilerlemektedirler. en büyük rakipleri noyan ailesi ve noyan holding ile çekişme arasında olmaları muhtemeldir. iki aileninde aynı yöreden olması oğureller ile noyanların gelenekci bir şekilde kız alıp vermesi ihtimali, tüsiad ve müsiad tarafından endişe ile takip edilmektedir. 10 yıl sonra oğurel holding flarmoni orkestrası kurulursa şaşırmamak gerekir.

uzun zamandır eleştirilen donanım haber ölücülüğü ne fayda sağlar konusunda bir daha düşünülmesi gerektiğinin açıkça örneğidir.