*

şükela:  tümü | bugün
 • kusar gibi sesler cikarmak.. genelde kusmakla son bulur..
 • genelde parmağını dilinin ortasına kadar sokma hareketi sırasında istemsizce oluşan otonom sinir sistemi yavşaklığı,bir anlık hafıza kaybı yaratabilen de bir olgu...
 • genellikle vicutta oluşan bir düzensizlik bir karmaşa belirtisidir. sinirlilik, tansiyon düşmesi, midede oluşan bir rahatsızlık ve benzeri nedenlerle ortaya çıkabilir.

  gegirtiye oranla daha gürdür. çogu zaman kulagımız tarafında "öööööööğğğyyykkkkk" şeklinde algılanır, kolaylıkla gegirtiden ayırt edebilirsiniz.

  eylemi yapan bireyin yüzünde gegirtinin aksine bir rahatlama degil, bir ek$ime, bir rahatsızlık izi vardır. çogu zaman periyodik olur ve her seferinde dalga aralıgı kısalır, lengthi artar.
 • gençken, henüz çok gençken daha ortasondayken, kendisinden hoşlandığım kendine söylendiğinde hatun kişinin verdiği tepki. ben görmedim. daha kötüsü oldu, söylendi bana. derin yaralar açmıştı gencecik bünyemde ama geçti işte.
 • mide problemlerinde psikolojik etkenlere bağlı da öğürülülebilir. bunun yanında endoskopi yaptırdığınızda boğazınızda hareket eden kamera nın etkisiyle de öğürürsünüz. ikisi de çok boktan bir histir.
 • psikolojik sarsıntıların fizyolojik yansıması da olabilir. mesela az önce bir arkadaşımın ettiği laf karşısında öğürmemek ve hatta katıla katıla kusmamak* için kendimi zor tuttum. aklıma mukayet.
 • depresif durumlarda, çok sıkkın durumdayken bol bol gerçekleşir.

  benim için öğürmek, gülmekten çok daha fazla insanidir. neşe birçok canlıda var ama efkar dolu kasvet sadece insanlığın illetidir.
 • sabahları yaşadığım olayç özellikle erken uyanıp endişe veya kaygı duyduğum zaman vucudun kusmaya çalışması. psikolojik olduğunu düşünüyorum. eğer kaygı yoksa bu öğürmeler olmuyor.

  doktora gittim ve endoskopi yaptırdım. midede reflu gastrit helokobakteri ve ülser başlangıcı çıktı. bakteri için antibiyotik verdi . 2 hafta kullandım. ayrıca bir de mide koruyucu verdi. 2 aydır kullanıyorum.

  ilaçlardan sonra sabahları öğürmem biraz daha azaldı. ama bu sabah çok fena öğürüyordum. ayrıca psikolojik tedavide görüyorum. şu anda sorun anlsiyete. öğürmenin sebebi bu da olabilir.

  sebebini psikolojik rahatsızlığıma verdiğim vucudun kusma istediği