şükela:  tümü | bugün
 • 8 temmuz 2018 çorlu tren kazasında hayatını kaybeden melek. mekanı cennet olsun.
 • haberini biraz once aldigim ve su an hala sok icerisinde oldugum kabullenmenin mumkun olmadigi bir aci, bir yikim.

  annesi ile bir donem ayni sirkette calismistik, hala facebook'da instagram'da eklidir. surekli ana-ogul fotograf paylasirlardi. cok ama cok sevimli bir cocuktu. bu aciya nasil katlanilir bilemiyorum.
 • dün yakınları twitter'dan yardım çağrısı yapmıştı, ulaşamıyoruz gören olursa haber versin lütfen diye. az önce hayatını kaybedenler arasında babasıyla birlikte ismini gördüm. dünden bu yana yanan içim paramparça oldu. mekanı cennettir şüphem yok, allah geride kalan yakınlarına sabır versin.

  ömrünün goncasında hayata veda eden gül.
 • ah be çocuk, daha barcelona’da izleyecektik seni.
  gözlerim buğulu, canım acıyor.
  mekanın cennet eminim.
 • isminden de anlaşılacağı gibi trakya kokan bir evlat.sorumlu olması gereken bazı kişilerin ihmalinin kurbanı olmuştur,annesi mısra hanım’ın sosyal medya hesabında ana-oğul birbirlerine olan sımsıkı bağlarını görünce insan daha bir hüzünleniyor
  arda gülerken gözlerinin içi gülen,atamızın ülkemizi emanet ettiği ay parçalarından olduğu her halinden belli.duruşundaki efendilik yüzüne ve kalbine yansımış.okulu onun katkılarıyla ilçe futsal 1. olmuş, kendisi barcelona’ya seçilmiş,iki ayağına da çok iyi derecede hakim,sol ayağı ufak sergen dersek abartmış olmayız,başarısı nedeniyle sayısız madalya almış sıkı bir gs taraftarı,bir taraftan tiyatro-drama dersi alıyormuş.yakışıklı,sempatik fevkalede herşeyiyle dolu dolu bir ana kuzusu

  ve bu çocuk bu topraklara çok geldi,kara tren onunla birlikte sevgili babasını ve 24 canı alarak uzaklaştı,geride ailesi ve tanışmadan onu çocuğu gibi sevmiş sayısız üzgün kalp bıraktı.halbuki yeteneklerinle ileride tanışacaktık be çocuk

  kara tren’in tek suçu sarıp sarmalayamamasıydı canlarımızı.böyle olaylarda yüzümüze çarpıyor vatanımızda tesadüfi yaşadığımız .yolda giderken aniden anlayamayacağın bir şekilde bu dünyadan göç edebilirsin.

  küçük arda 9 yaşında ayrıldığı aramızdan ömür boyu yaşayacak bir iz bıraktı.
  bir baba olarak annesinin yaşamış olduğu acıyla empati yaptığımda tarifsiz üzüntüler alıyor yerini.
  anneciği,yakınları ve sevenlerine rabbim dayanma gücü versin,olayı takip edeceğiz ama önümüzde bir soma gerçeği var ve sonuçları aşağı yukarı kestirebiliyor insan,yoksa gerçek bir avrupa ülkesinde bu işin sorumluları olacak kişi-kişiler istifa etmişti,izmit körfezi’nde yapımı süren asma köprünün taşıyıcı halatının kopmasından kendisini sorumlu tutan japon mühendis ryoichi kishi, “sorumluluk benim” yazılı not bırakarak hayatına son vermişti 2015 yılında.
  bizde ise yas bile ilan edilemedi.
  birgün annesi okursa burayı üzülsemesin çünkü o bizimde oğuz ardamız artık,hep öyle kalacak ve
  -ölüm güzel şey, budur perde ardından haber... hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?
 • annesinin her gün paylaştıklarını, haklı isyanını görünce üzülmemek elde değil. bu güzel çocuk babasıyla yoktan yere can verdiler. işte bu ülkede bir gün bok yoluna gidebilme ihtimalimiz çok yüksek. bomba patlar, ihmaller kazaları getirir, tecavüze uğrarsın cinayete kurban gidersin. bir gün çocuğun olur onun da başına bunlar gelebilir o zaman değmez hiçbir şeye dersin. çok acı bir durum. o yüzden gitmek isteyenlere hak veriyorum. yaşanacak cehennem değil.
 • günlerdir aklımdan çıkmayan, tanımadığım halde yüzünü ezberlediğim ana kuzusu. kazanın olduğu günden beri her gün onu ve anneciğini düşünüyorum boğazım düğümleniyor, gözyaşlarımı tutamıyorum, ismini yüksek sesle sesim titremeden söyleyemiyorum ve ben bu çocuğu hiç tanımıyorum. tanıyanlar ne haldedir, annesi nasıldır düşünemiyorum, çok büyük sabırlar dilemekten başka elden bir şey gelmiyor.

  edit: kazanın üzerinden yedi hafta geçti, değişen hiç bir şey yok... annesi mısra hanım her gün sesini duyurmaya çalışıyor, oğuz arda nın fotoğraflarını paylaşıyor, acısı ve isyanı katlanarak çoğalıyor ve sorumlulardan hala ses yok. belki bir gün...
 • "o, güzelliklerle yaşasın; ben çirkinliklerle savaşacağım" diyen acılı bir annenin biricik meleği... daha önce trene hiç binmediğinden tatile trenle gidelim demiş; çorlu tren kazasında hayatını kaybetmiş küçük bir çocuktur.
 • bu ülkede bir şeylerin değişmesi için bir yerden başlamak gerekli ya, bu yakışıklı meleğin annesi mısra öz'un tüm acısına rağmen şu videodaki kararlılığı ayağı yere basan cümleleri bana umut veriyor. hepimiz destek vermeliyiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=n8_ku1jkmts