şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası) ‘nda hayatını kaybeden 25 kişiden biriydi oğuz arda. oğuz 9 yaşında veda etti bu dünyaya. bugün oğuz’un doğum günü. annesinden ayrı ilk doğum günü oğuz’un. kazadan sonra geçen 6 aylık sürede oğuz’un adına ekşi sözlük galatasaraylılar grubu mersin mut’ta bir adet kütüphane yaptırdı. ultraslan marmara uni grubu edirne’nin keşan ilçesinde oğuz arda adına bir kütüphane yaptırdı. bunların yanında oğuz arda adına ismi bilinmeyen kahramanlar tarafından bir hatıra ormanı oluşturuldu. kısacası oğuz’un adının olduğu her yerde umut yeşerdi,sevgi yeşerdi. oğuz’un adı şu an mut’ta,keşan’da ve adını verdiği hatıra ormanında yaşıyor.

  oğuz’un annesi mısra öz kaza gününden bu yana adalet arıyor. 6 aydır çocuğunun ve giden diğer 24 insan canının neden gittiğini ilgililere soruyor

  şimdi bu adalet arayışı başka bir mecraya evrildi. aile oğuz’un adını her yerde yaşatmak için ihtiyacı olan çocuklara yardım etmek amacıyla bir dernek açıyor. 12 ocak günü açılışı yapılacak dernekte ihtiyacı olan her çocuğa yardım edilmeye çalışılacak. kitap,oyuncak vb gibi çocuklara yönelik ihtiyaçların giderilmesine yönelik bir yardımlaşma derneği olacaktır.
  eğer siz değerli sözlük yazarları bir katkıda bulunmak isterseniz ya da yardıma ihtiyacı olan çocuklar varsa beni yeşillendirebilirsiniz.

  son olarak doğum günün kutlu olsun oğuz arda. adının olduğu her yerde umut var,sevgi var. seni çok seviyoruz.

  açılış tarihi ve saati: 12 ocak cumartesi 13.00
  dernek adresi: asmalı mescit mah. general yazgan sok. tünel geçidi iş hanı c blok kat:4 no:126 beşiktaş/istanbul

  açılış davetiyesi
 • oğuz arda'nın ismi her yerde yaşayacak.

  tanım: tren kazasında vefat eden aslan yürekli oğuz arda ismiyle geleceğe ışık tutacak olan dernek.
 • çorlu'da gerçekleşen tren kazasında aramızdan ayrılan genç kardeşimizin adını yaşatmak adına yapılmış projelerden bir tanesi.
  yaşananlari unutturmamak ve hatta hatırlayıp ders çıkarmak gerektiğine inananlardan biri olarak emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, ailesine sabır diliyorum.
  umarım bu proje ve annesi mısra öz hanımefendinin de büyük çabaları ile bir şeyleri anlamak ve onlardan ders çıkarmak adına bir adım atılmış olur.
 • ismini (bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası)’nda hayatını kaybeden oğuz arda sel kardeşimizden alan, nice çocuklara umut olacak sosyal yardımlaşma derneği.

  iyi ki geçtin bu dünyadan oğuz arda. doğum günün kutlu olsun.
 • adı ve gerekçesi çok iyi olan dernek.
 • keşke ülkecek kötü şeylerin takibinde olduğumuz gibi (bkz: palu ailesi) iyi olarak yapılmakta olan şeyleri de aynı oranda destekleyebilsek .misal oğuz arda'nın adını sonsuza kadar yaşatabilsek ,ailesine destek olabilsek .
  daha iyi bir dünya istiyorsak sevginin,emeğin olduğu her yerde,desteklerimizi esirgememeliyiz .oğuz arda hepimizin meleği olsa da özellikle gs'lılara iki kat fazla destek vermek düşüyor oğuz arda'nın isminin yaşatılması ile ilgili tüm her şeye .istanbul'da olup bu derneğin açılışına katılmayı çok isterdim.sizler istanbuldaysanız ve vaktiniz varsa bu cumartesi oğuz arda'ya ayırsanız ...
 • başarı ile geride bıraktığımız bir yıl diye beyanat verenler ölümünden 1. dereceden sorumlu oldukları oğuz arda'ya bir hayat borçlu.

  ve şüphesiz o borcu ödeyecekleri zaman mutlak gelecek.
 • maalesef ülkemde makam koltuklarını dolduran yetki sahiplerine sorumluluk yükleyen bir adalet ya da sorumluluk alan yetkili kalmadı ama en azından derneğin ismini gördükçe belki bir vicdan azabı duyarlar diye düşündüğüm dernek.