şükela:  tümü | bugün
  • instagramda gezinirken gordugum vahim olay

https://www.instagram.com/p/bximlekaofv/

kimler yapti bilmiyorum ancak ne kadar hayrani olursaniz olun bunu yapma hakkiniz yoktur. saygisizliktir

yazilan seyler de ayri sinir bozucu zaten. neymis, bu dunyadan bir oguz atay gecmis. birileri tarih ve isimlerinin bas harflerini yazmis

edit: instagram postunun altinda bu yazilari yazdigini soyleyen biri var. tepki gostermek isterseniz diye soyluyorum. post veya yorumlar silinirse ekran goruntulerini paylasabilirim
  • #şiirebeninamında

adamın mezar taşına saygı gösterin bari vicdansızlar
  • harbiden rezillik bu.

ben ailesinin yerinde olsam izin vermezdim. bildiğim kadarıyla özge isminde bir kızı var oğuz atay'ın.

oğuz atay aslında kitaplarında en çok bu tür bir mizah kullanırdı. entelektüel gözüken, kendini öyle takdim eden kitlenin sığlığını bulur çıkarırdı kitaplarında. o zavallı kesim bunu anlamazdı bile.

oğuz atay'ı hissetmek, sevmek, hayranı olmak, mezar taşına yazı yazmak mıdır ?

onun 37. sayfasına kadar okuyup attığınız kitaplarındaki sözlerini instagram'da paylaşmak mı ?

bir insanı sadece kendiniz olarak, başkasına duyurma gereği duymadan sevemiyorsunuz bile. içinizden gelmiyor çünkü sığırsınız amınakoduklarım.

bu kadar bayağı ve ikiyüzlü bir kitle yeryüzünün başka yerinde bulunamaz.

edit : imla.
  • yalancı sosyal medya duvarlarına (kasten "sanal" demiyorum) aşağı yukarı tırmanmaktan gerçeklik algısını kaybetmiş, körleşmiş, gerizekalı olmuş aptal bir neslin icraati.

orası senin kendini göstermek için mastürbasyon yapacağın duvarlardan değil gerizekalı. o bir mezar taşı. parmaklarınla ekrana yaza yaza, eline gerçek bir kalem geçtiğinde nereye ne yazacağını bilemez oldun ey kabil'in torunu. beynini sikeyim senin.
  • nesi saygızsızlık lan bunun? ayıp olan ne yani burda? kimse küfür filan yazmamış. insanlar hislerini, sevdikleri dizeleri filan yazmış. oğuz atay'ın umru dışı zaten de diyelim ki yakınları rahatsız oldu, değiştirirler taşı en fazla ve bi uyarı yazarlar mezarın yakınlarına. hala yazan olursa terbiyesizdir. şu ilkel inançlardan, sahte duyarlardan bi vazgeçin artık. öyle de yaşanıyor, valla bak.

(bkz: oğuz atay'ın mezar taşına yazılacak alternatif şeyler )

edit; hahhah lan kafalara gel. fikrini küfretmeden ifade edemeyecek sığırlar gelmiş edebiyatı, edebiyatçıyı savunuyor, saygıdan söz ediyorlar. hayır yani edebi bi küfür etse gam değil. şimdi burdan yardırıp ne küfürler ederdim işte de, küfürler albayım, küfürler bazı anlamlara gelmiyor.
  • utanma duygumuzun kalmadığını gösteren rezalettir. yine de, yazanların aslında kötü niyetli olmayan ergen hayranlar olduğunu düşünüyorum ve oğuz atay'ın bu durumu umursadığını hiç sanmıyorum.
  • şiirsokaktacıların tümünün anasını sikeyim. duvarlara falan koca şiirlerin sadece piyasa olmuş 1-2 mısrasını yazmaktan öte bir yeteneği olmayan bu sikikler mezarın da amına koymuş elini ayağını siktiklerim.
  • 10 üzerinden 3 puanlı bir rezalettir.

bizim halkımız aklına gelen her türlü şiiri, sözü yazıyor boş gördüğü yerlere. çok da önüne geçebileceğin bir durum değil. kaldı ki oğuz atay mezarından kalksa böyle şeylere takılmaz, bi keçeli kalemle de kendi bir şeyler yazardı.