• #şiirebeninamında

adamın mezar taşına saygı gösterin bari vicdansızlar
  • yalancı sosyal medya duvarlarına (kasten "sanal" demiyorum) aşağı yukarı tırmanmaktan gerçeklik algısını kaybetmiş, körleşmiş, gerizekalı olmuş aptal bir neslin icraati.

orası senin kendini göstermek için mastürbasyon yapacağın duvarlardan değil gerizekalı. o bir mezar taşı. parmaklarınla ekrana yaza yaza, eline gerçek bir kalem geçtiğinde nereye ne yazacağını bilemez oldun ey kabil'in torunu. beynini sikeyim senin.
  • utanma duygumuzun kalmadığını gösteren rezalettir. yine de, yazanların aslında kötü niyetli olmayan ergen hayranlar olduğunu düşünüyorum ve oğuz atay'ın bu durumu umursadığını hiç sanmıyorum.
  • şiirsokaktacıların tümünün anasını sikeyim. duvarlara falan koca şiirlerin sadece piyasa olmuş 1-2 mısrasını yazmaktan öte bir yeteneği olmayan bu sikikler mezarın da amına koymuş elini ayağını siktiklerim.
  • 10 üzerinden 3 puanlı bir rezalettir.

bizim halkımız aklına gelen her türlü şiiri, sözü yazıyor boş gördüğü yerlere. çok da önüne geçebileceğin bir durum değil. kaldı ki oğuz atay mezarından kalksa böyle şeylere takılmaz, bi keçeli kalemle de kendi bir şeyler yazardı.
  • oguz atay'in hosuna giderdi bence. bi mahsur da goremiyorum.
    oğuz atay'in akrabalarinin da hosuna gittigine eminim. gururlanmislardir.
  • yeni nesil tek isimli edebiyat dergilerinden edebiyat sevenlerin marifeti. normalde edebiyatla ilgilenen, seven, okuyan insanın böyle saygısızlıklarla ilgisi olmamasını beklersiniz, çünkü görgü, kültür olur, lakin sonuç ortada işte.
  • yapılmış olan büyük saygısızlıktır. oğuz atay'ı okumuş ancak anlayamamış olduklarını gösterir. anlamış olsalar sözlerini hafızalarına yazmış olurlardı.
    "ne ölmek nefessiz kalmaktır, ne yaşamak nefes almaktır. yaşamak; sevilmeyi hak eden birine yaşamını harcamaktır." adamın mezar taşına değil, hafızaya sözlerini yazmak ve onlarla yaşamasını bilmektir.
  • oğuz atay'ın sözü olmayan yazıların da bulunduğu rezalettir. fakat şimdi farkettim tutunamayanlardaki bir vasiyeti yerine getirilmiş.

https://www.facebook.com/…t/photos/1520134551380999
hesabın var mı? giriş yap