şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi hakkinda entry girilmedigini gordugumde cok sasirdigim insan.. an itibariyle (ocak 2011) tobb etu'de bilgisayar muhendisligi bolumunde hocalik yapmaktadir.. genc, caliskan, disiplinli ve turkiyenin ihtiyaci olan akademisyenlerden bir tanesidir..

  ozellikle bilgisayar mimarisi ve mikroislemciler alaninda cok bilgili ve deneyimlidir. bu isin (mikroislemci tasarimi) en ust noktalarindan olan intel'de arastirma grubunda calismistir ve bu deneyimlerini ogrencileriyle paylasmayi cok sevmektedir.. derslerinin en onemli ozelliklerinden biri de anlattigi konularin gercek hayattaki uygulamalarina da deginmesidir..

  tobb etu'de guzel bir laboratuvar ortami olusturmustur ve burada yetisen ogrenciler dunyanin dort bir yanina doktoraya ya da onemli sirketlerde ise baslamaktadirlar.. ogrencisine sahip cikmasi ve ona yol gostermesi, hatta referans mektubunu gondermek yerine direk hocalari telefonla aramasi ogrencilerine verdigi deger acisindan onemli bir gostergedir..

  allah yolunu acik etsin ve ulkeye yaptigi hizmetlerini arttirsin demek duser bizlere de..
 • akademisyen kavramı ile tek ortak noktası isminin sonundaki n harfi olan insan. huyuna, suyuna giden öğrenciler için tavsiye mektupları yazdığı ve hatta bizzat aradığı doğrudur ona bir şey diyemem. ancak kafasına uymayan öğrenciyi de tehdit edecek bir yapıdadır oğuz ergin. bir öğretim görevlisine yakışmayacak derecede hırs, öfke ve kibir doludur kendisi.

  derslerinde anlattığı gerçek hayat hikayeleri de "benim bir öğrencim vardı, birlikte çalıştık, şimdi amerika'da master yapıyor." seviyesinden ileri gitmemektedir. her dersin 15-20 dakikasını da bu ibret verici öykülere ve bir zamanlar kopya çeken ama layığını bulan gençlerin aziz anısına ayırmaktadır.

  tek cümleyle özetlemek gerekirse, kendisinden aldığım dersleri geçtiğim ve bir daha ders almayacağım için binlerce kez şükrettiğim* bir hocadır.
 • gün itibariyle, çan falan dinlemiyip katalog 60 diyor.
  baştan belirteyim, harika ders anlatıyor, 3. yılım tobb etüde dersine girince ufkumun genişlediğini hissedebildiğim bi oğuz ergin oldu bu güne kadar, bir de mehmet tan. dersi anlatamayıp üzerine zor soruyor, çok bırakıyor olsa baya söverdim heralde ama, bu şekilde diyebilecek pek bişeyimiz de yok. 30 puan da bonus koymuş son mdt sınavında, 130 üzerinden yapmış. 15 bekliyorum gerçi ama olsun, bidaha alıcaz artık.
 • belalıdır. iyi anlatır-kötü anlatır bilemem, kapasiteyi fevkalade zorlar.
  bilgisayar tabanlı ele. derslerini - mdt ve mikroişlemciler- verdiği için bilg. öğrencilerinin yanı sıra ele. öğrencilerine de hayli çektirmiştir. şehir efsanesi gibidir , 5 kez alan mı, 7.yi gören mi, okulu mikrodan uzatan mı .. ne ararsanız vardır bu adamın dersinde. ha kafan biraz basıyorsa asla bırakmaz önünü açar .katalog yaptığı için sınavda ter değil kan akıtırsın :(
  bir de bilgisayar mimarisi dersini veriyormuş , ortalama 6 kez kalmadan geçilmezmiş.ne denli doğru bilinmez.
  ders alacaklara şimdiden başarılar dilerim.