şükela:  tümü | bugün
 • u16 milli takımının 29 eylül-2 ekim arasında istanbul'da yapacağı hazırlık kampı aday kadrosuna çağırılan fenerbahçeli orta saha oyuncusu.
 • profesyonelliğe yükselmiş, ümit vaad eden genç oyuncu.

  yolun açık olsun, bahtın da.
 • bu akşam oynanan sporting lizbon maçının son 25 dakikasında oyuna girip oyunuyla ümit veren 99 doğumlu fenerbahçeli futbolcu. 3-5 gün önce az alkmaar'ın transfer teklifinde bulunduğu haberleri vardı. pek tabi reddedilmiş bu teklif, gençlere çok fena yatırım yapıp, bol bol şans vererek parlatıp satan bir kulübüz en nihayetinde.

  ben size bu çocuğun kariyerini çizeyim. bu sene türkiye kupasında 3-5 maç oynar. seneye türkiye kupasına ek olarak, aykut hala görevde olursa ligin son maçlarında sıralamadaki yerimiz garantiyse 1-2 maç son 10 dakika oyuna girer. sonraki sene 2.lig b katagorisine kiraya gider. sonrasında zaten sözleşmesi biter, 2 veya 3.lig takımlarından biriyle anlaşır.

  maalesef bu kaderi değiştirmek kendi elinde değil. cengiz'e, enes'e diyoruz hani geleceklerine kendileri karar verecek, çalışırlarsa üst limitleri yok diye. maalesef ülkemiz alt yapılarında, özellikle bizim alt yapıda bu çocukların böyle bir şansı yok. ağzıyla kuş da tutsa yukarıda yazdığım kariyerden fazlası olmaz.

  ha sözleşmesinin bitimine az kalmıştır, yenilemez ve merih demiral gibi rotayı yurtdışına kırar, o zaman iş farklı olur tabi.
 • kaan değil kağan'dır ikinci adı. yetenekli ve cool bir çocuk. çok konuşulacak ilerde.
 • her ne kadar yalan olduğunu düşünsem de, aziz 99 doğumlu olan bu çocuk için m.city'nin 5 milyon euro teklif ettiğini, başka avrupa devlerinin de peşinde olduğunu açıklamıştı. bizim ülke dışında top 15-20 takım dışında her yerde elinde city'nin 5 milyon euro'ya almak istediği 17-18 yaşlarında bir çocuk varsa, o çocuğu pamuklara sararlar, forma verirler. gerekirse takım maç kaybeder ama o çocuğu kazanmak için herşeyi yaparlar.

  çocuğu izleme şansım olmasa da aziz'in beyanını doğru kabul edersek bu potansiyelde bir futbolcu, porto, benfica, ajax, psv, lyon, villarreal, sevilla, schalke tarzı takımların hepsinde forma bulur. ama bu amına koduğumun takımında 1 dakika bile süre alamıyor. sen bu çocuğu 5 milyon euro'ya satmıyorsan amacın ne? geliştirip 10'a belki 20'ye satmak değil mi? kulübede mi gelişecek bu çocuk? karpuz mu ki yata yata büyüyecek? bi oynat görelim ya elma mı armut mu. ozan tufan armut işte belli, belki bu elma çıkacak.

  bakalım milli maç arasından sonra elif elmas da takımda olacak. o çocuğu da çürütürseniz allah belanızı versin.
 • bu akşam maçın son dakikalarında aykut hoca tarafından oyuna alınan genç ve yetenekli ortasaha oyuncusu.
 • tek topu harika oynadı oyun görüşü gayet iyi. hırslı da emre belözoğlu'nun gençliğine benziyor.

  ozan'dan bizi kurtarabilir.

  (bkz: oğuz kağan güçtekin)
 • maçın sonunda oyuna girdiğinde maç zaten kopmuştu. ben de maçın geri kalanında sadece onu seyrettim.

  oyunda olduğu sekiz dakika boyunca boşa çıktı, topu istedi. top ona geldiğinde topu iyi kullandı, pas hatası yapmadı. ayağında topu hiç tutmadı. top kaybetmedi. standart bir defansif ortasaha gibi savunma yaparken rakibine dalmadı. sadece rahatsız etti. ama bu kısıtlı zamanda top da çalamadı.

  kumaşının iyi olduğu kesin. 18 yaşında. bizi ozan'dan kurtarmaz. ozan ile beraber iyi bir ikili olurlar. xavi ve iniesta gibi...

  madem hayal kuruyoruz. neden çıtayı alçakta tutayım değil mi?

  ekleme: ozan tufan, salih uçan ve oğuz kağan güçtekin ortasahası istiyorum yahu. 4-3-3'ün orta üçü. inşallah, bismillah, supaneke, dinimiz amin!