• "bugün yüce türk ordusunun kalbinden çıkan mustafa kemal atatürk'ün liderliğinde el ele, omuz omuza vererek kazandığı efsanevi, destansı zafer, 30 ağustos'un 94'üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz"

http://www.hurriyet.com.tr/…afer-kutlamasi-40211570

şehit üsteğmenin 2016 30 ağustos'unda yaptığı tören konuşmasından bir kesit.

allah rahmet eylesin.
  • zeytin dalı harekatı kapsaminda verdigimiz ikinci sehit. kendisi piyade ustegmendir. allah rahmet eylesin.
  • şehit musa özalkan gibi kendisinin de milliyetçi ve vatansever bir vatandaş olduğu alenen ortadadır. bu ülkede resmi teröristleri yok edenler sizlersiniz ve bizler sizlerin aziz hatıralarınıza saygımızı sunarak, gayriresmi teröristlerin sonunu getirmek için yaşayacağız.
  • antalya 3. piyade er eğitim tugayı'nda acemiliğimi yaparken kendisi bölük komutanımdı. tüm bölük hatay'dan baslayarak van'a kadar sınır birliklerine gönderileceği için acemiliğimiz 2 ay kadar sürdü. bu 2 ay boyunca bize sürekli cesaret vermek için uğraştı.

ben cok korkuyodum sınıra gitmekten, çok kötü bi yere düşmüştüm. korktugumu bildiği icin her aksam yanına cagırır özellikle ilgilenirdi. 2 ayın en az 1.5 ayı her aksamı beraber geçirmişizdir. kültürlü, bilgili, atatürkçü, pırıl pırıl bir insandı, bugün aldı bir yanımı cennete götürdü.

beni telkin etmeye calısırken sormuştum bi aksam, "komutanım evlisin, yeni bebeğin oldu, sen korkmuyo musun tekrar oralara gitmekten?", "ben mesleğimi bu vatan uğruna seçtim, eşim de benle evlenirken bunu biliyodu. allah büyük biz tedbirimizi alır kendimizi allah'a emanet ederiz" diye cevap verdi. allah'a emanet ol komutanım, mekanın cennet olsun, vatan sağolsun.

"kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için"
  • antalya'da askerliğimi yaparken komutanımızdı. iyi eğitim almış, kendini yetiştirmiş, vatansever, askerlerini koruyan kollayan temiz yüzlü, iyi bir insan, iyi bir askerdi. diğer komutanlar arasında farkını, kalitesini hemen belli ettiriyordu.

kendisi hakkında arkadaşlarla konuşurken hepimiz, diğer komutanlar hakkında atıp tutarken üsteğmen usta gibi komutanlara bu ülkenin ihtiyacı olduğu konusunda hemfikirdik. ömrünün baharında şehit oldu. geride acılı bir eş, yetim bir çocuk, gözleri yaşlı ana baba ve onu seven bir sürü insan bıraktı.

allah rahmet eylesin. mekanın cennet olsun komutanım.
  • antalyada acemi birliğindeyken takım komutamınızdı kendisi. asker çocuğu olarak, askerin iyisini kötüsünü ayırt edebiliyorsunuz yıllar içerisinde doğal olarak.

askeri korkutmadan saygı görüyorsanız siz iyi bir subaysınızdır, bunu yapamıyorsanız kötü. benim babam tam bir orospu çocuğudur mesela. askerliğimi altında yapsaydım intihar ederdim muhtemelen.

oğuz üsteğmen ise bu noktada tam bir tez konusuydu. bir adamı herkes mi sever? yeri geldi fırçaladı, yeri geldi bağırdı ama bir kere bile kimse gözünü kısıp bakmadı bu adama. herkes abisi gibi sevdi.

benim antalyada bulunduğum dönemde huduta gidecek askerlere eğitim veriyordu, öğrettiği şeylerle bir çok askerin canını kurtardığından eminim, o askerlerden birisi de benim.

allah rahmet eylesin, tanıdığım için söylüyorum türk ordusu gerçekten bir cevher kaybetti. allah yakınlarına sabır versin.
  • askerde kısa dönemler için astsubayın zıddı çoğunlukla teğmenler olur. entelektüelite olarak daha çok konuşacak konu bulursun. vatansever ama daha ileri görüşlü olurlar, bağnaz bir sağcılıktan uzakta. insan daha kolay empati yapabiliyor. o yüzden teğmen şehit haberlerinde içimi bir öfke kaplıyor. işin insani tarafı bir kısma; profesyonel orduya geçtiğimizden beri bu teğmenlik meselesini tam yerine koyamadılar. teğmen dediğin adam geleceğin komutanıdır. özel kuvvetler dışında sıcak temasla çok nadir karşılaşması gerekir. nitekim tsk bu insanı eğitebilmek için hem para hem zaman harcıyor. umarım kalan günlerde daha az ölümlerle bu operasyon sonlanır.
  • allah rahmet eylesin, ailesine ve kalanlarına sabır versin.
    ufak bir evladı varmış, umarız ki devlet geride bıraktığı evladına yeterince sahip çıkar. fotoğrafa bakınca, mutlu aile tablosunu görünce, özelikle kızını üzülmemek elde değil.

tabi şimdi çıkar klavye milliyetçileri üstünden hilal kasar, yetmez devlet büyükleri üstünden rant kasar, oy kasar, militarizm kasar.
    savaşa karar veren devlet büyüklerinin çürük raporlu, kumarbaz dombili çocukları da gitse ya cepheye.
    savaş medyası gibi davranan medya patronlarının cocukları gitsin cepheye.
    show amaçlı instagram kasan bedelli dizi oyuncuları ve şarkıcılar gitsin cepheye.
    zengin çocukları, bedelli militaristler, general çocukları gitsin cepheye.
    suriye'de cihadistlere alan açmak için siyasiler ne kadar da kolay harcıyor milletin çocuklarını.
    suriye'de sürdürülen savaş sizce ve gerçekten devlet bekaası için mi?
    yoksa halep'ten kovulan ve şu anda idlip'de sıkışan cihadistler için mi?

millet fakirlikten, yokluktan, askerlik sonrası geçim sıkıntısından, askeriye kalıp en zor görevlerde bulunmak pahasına sözleşme imzaliyor.

suriye'de cihadistleri iktidara getirecem diye 5 yıl bok et ortalığı sonra git kendi hatalarını düzeltmek için milleti savaşa yolla.
    sonra vatan kurtarıyoruz diye rejim medyasında propaganda yap.
    fetö'ye cemaat diye devleti teslim et sonra 15 temmuz gecesi ölenlerin için allah bizi affetsin de.
    ve en ufak eleştiri kabul etme, karşı gelen herkesi hainlik ile suçla.
    ne âla memleket, ne âla nazi turkiye'si.
  • ailesine sabırlar diledigim şehidimiz.
  • biri yazmış ki ailesini çok severdim, düğününe gidemedim yarın cenazesine gideceğim!
    7 gün geçmiş editlememiş de... cenazesinde dikkatini çeken birşey olmadı heralde!
    yada cenazenin olmadığını, yalan söyleyip cenazeye gitmeyeceği için cenazenin daha kaldırılamadığından bile haberi yok...

biri ailen bize emanet yazmış. mekanın cennet olsun falan yazmış, siz adamın dirisini geçtim ölüsüne sahip çıktınız mı da buradan ailesine falan sahip çıkacağız bize emanet tatavası yapıyorsunuz ?

kahraman türk askeridir eyvallah, lafım yok bir emirle gidip orada canlarını ortaya koyan garibanlara, varsa allah ailelerine sabır versin ama bu insanların üzerinden boş çene yapmayın yeter!

100 uçakla operasyon yapıyoruz, bilmem 32 köyü ellerinden aldık diye milleti gaza getire dursunlar, daha iki tane gencecik çocuğun cenazesine ulaşılamıyor bir haftadır sordun mu nerde?
    neden alamıyoruz?
    şehidimiz var cenaze namazını neden kılamadık dedin mi?
    demezsin tabi...
    burdan bıdıbıdı yapmak kolay...
    yazık karısına, anasına babasına, çocuğuna, yazık kardeşine eşine ablasına... sabırlar diliyorum, yukarıda yazdıklarımdan da anlaşılacağı gibi ateş düştüğü yeri yakar... bizim hatamız ki şu goygoycuları uyandırmadığımız için sizin gibi gencecik insanlar bir hiç uğruna yitip gidiyor.. gidin şimdi şehadet güzellemesi yapın, ailen bize emanet mavalını okuyun , utanmayın gerek yok, zaten azıcık utanma duygunuz olsa bu adamlar ölmezdi ya neyse...
hesabın var mı? giriş yap