• ege üniversitesi'nin uzun yıllar bilgisayar bilimleri mühendisliği bölümü başkanlığı yapan profesör zat. networking konusunda da engin bilgi ve tecrübelere sahip, güler yüzlü, tatlı dilli, komplekssiz bir hocadır. bir dönem bthaberde de yazılar yazıyor ve danışmanlık yapıyordu.
 • tam olarak bir rakam veremesem de kişisel gözlemlerime dayanarak telgrafla yaşıt olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim bir insandır kendisi. ancak bu çağları aşan yaşına rağmen düzenli olarak spor yapan bu sayede de her daim formda ve zinde kalabilmiş biyonik bir insandır. gel senle güreş tutalım dese minderden kaçarım 400 metre engelli koşalım dese pistin yakınına bile uğramam ki şu gencecik yaşımla nal toplayıp tribünlere rezil olmamayım.
  türkiye'de bilgisayar ve internet'in gelişiminde önemli katkılar olmuştur, buna istinaden "türkiye'ye internet'i ben getirdim" sözünü her fırsatta tekrarlamaktan büyük zevk alır (ki doğru olma ihtimali çok yüksektir).
 • kendisi aynı zamanda bowling'de türkiye'de ilk on arasında oldugunu iddia etmeyede bayılmaktadır.yaşını göz önüne aldıgınızda bowlingi icadından beri oynayabilecegi gerçeginin yanında kişisel performansını görmüş biri olarakda bu konuda mübalaya kaçtıgını iddia etmek hatalı olur..
 • bthaber'in zevkle okunan yazarlarindandir.
 • efsane
 • oğuz manas'ın türkiye'ye internet'i getirdiği doğrudur. o zamanki adıyla, ege üniversitesi bilgisayar bilimleri mühedisliği bölümü* başkanlığını yürüttüğü dönem içerisinde, 1986 yılında, italya pisa üniversitesi'yle network kurularak, türkiye'deki ilk bilgisayar ağı olan üniversiteler arası bilgisayar ağı dünyaya bağlanmıştır. şu anki b7 sınıfında bulunan devasa mainframe ile 1994 yılına kadar türkiye'de internet erişimi sadece ege üniversitesi'nden kontrol edilmiştir, sonrasında odtü'ye devredilmiştir.
 • aşağı yukarı 125.000 talebesi olduğunu söyleyen ihtiyar delikanlı. doğrudur, bir devir herkese istatistik dersi vermiştir. yetmiş yaş üstü masatenisi şampiyonu olmak istiyor dünya çapında. tfd kurucu üyesi.
 • su anda turkiyedeki cogu bilgisayar muhendisligi hocasi kendisi icin hocalarin hocasi tamlamasini kullanir.
  zira kendisi su anki cogu hocanin yetismesinde buyuk emek gostermistir.
 • eski sirketim olan inteltekte danisman olarak calismakta idi bu yasayan efsane. kendisi 50li yillarda universitede asistan iken basta basketbol,futbol,atletizm olmak uzere bircok spor dalinda profesyonel olarak yer almis ve bunlarin cogunda da milli oyuncu mertebesine ulasmistir. bu sportmenligine sonraki yillarda da devam etmis ve 68 yasinda iken ilk kez bowling ile tanismis ve ilk oyununda ogluna yenilmis, daha sonra profesyonel hoca tutarak ders almis ve turk veteran bowling takimina secilmistir hatta bir oyunda 292 puana ulasmistir.
  bu yasta hala elektronige ilgi duymakta ve en son teknolojileri yakindan incelemektedir.
  allahtan kendisine uzun omurler vermesini diliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap