şükela:  tümü | bugün
  • 1973 doğumlu, ege üniversitesi devlet türk musikisi konservatuvarı mezunu, bir dönem mezun olduğu okulda öğretim görevlisi olarak ders veren müzisyen.
  • trt izmir radyosu solistlerindendi, güzel sesi ve yorumu vardı. ancak bir türlü kadroya almadılar bildiğim kadarıyla. bergama'da türk müziği korosunu çalıştırırken tanımıştık. sonrasında alsancak'taki kalburüstü meyhanelerden birinde programlar yaptı, şimdi de karşıyaka iskelesi üzerinde sürdürüyor programlarını. kendisi de, eşlik eden sazlar da (ki ud çalar bu arada) o programlarda yorumdan fazla taviz vermezler, şarkıları hakkıyla yorumlamaya gayret ederler.

zamanında koroda öğrencisi olan annemin doğum gününde meyhaneye gitmiştik oğuz hoca'yı dinlemek için. maalesef kurumsal bir yemekli eğlence varmış. masa ayarladılar sağ olsunlar, biz de keyifle şarkılarını dinlemeye başladık. sıra masa masa dolaşıp istek almaya gelmişti. tüm güler yüzüyle geldi, annemin elini öptü, doğumgünü olduğunu öğrenince kutladı. annem çok sever, oğuz hoca da bildiğim kadarıyla en güzel söyleyen seslerden biridir, "kalbimin sahibi sensin" şarkısını rica ettik.

"hocam, önceki masalar hareketli şarkılar istedi, şimdi tempoyu düşürmeyelim. eğlenmeye gelmişler." dedi ve isteğimizi değiştirtti özvardar. o hayal kırıklığıyla ne istedik valla unuttum. bedava içkiyi bulunca çoktan kafayı bulmuş, çok önemli bir bölümünün tsm'den anladığı birkaç zeki müren ve müzeyyen senar şarkısından ibaret, şevval sam ve funda arar'ın ne kadar muhteşem solistler olduğuna inanan bir güruh, facebook ve instagram'da "aman ne eğlendik ne eğlendik!.." yazabilsin diye doğumgünümüzün keyfini kaçırdı yani.

şimdi yürüyerek beş dakika süren bir yerde program yapıyor. o gece üzerine kaç özel yemeğe gittik kimbilir. arada da "oğuz hocayı dinlemeye gitmeli..." diyoruz ama yarım ağızla hep. yine pek kıymetli müşterilerinin keyfini kaçırmamak için tutar densizlik yapar endişesi herhalde. o günden beri gitmedik yani. radyoda çıktığında sesi açardım ama artık hep bu anı geliyor aklıma.

mazide kalsa iyi olacak...