şükela:  tümü | bugün
 • gazi hukuk fakültesinde 2. sınıf borçlar hukuku dersine giren müthiş şahsiyet.dersinin yarısı gülmekle geçer.sınıf kapısının önünden geçen birinci sınıf öğrencileri bunlar neden gülüyoki diye kapıdan içeri bakarken oğuz hoca onlara "püskürtme bakışı" yapar.
  iyi bir hocadır, iyi bir insandır. dersinde sınıfta boş yer olmuyor bu sene. ama o iyi insan kendi sandalyesini öğrencilerine veriyor. iyi insan işte...
 • gazi üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesidir. borçlar genel hukukunda üstü yok diyeceğim kadar kalite hocadır kendisi.
 • eşya hukuku derslerinde "arkadaslar duygusal olmayın hayvan bir esyadir" repligiyle olaya nokta koymuş öğretim görevlisi. elinden kurtulmak zordur, vaktinde avukatlığı denemiş sevmediğinden okula geri dönmüştür.
 • üniversitede aldığı 4 hukuk dersinden de kalmayı başarmış bir insan olan bana hukuku sevdiren hocadır kendileri. * güle eğlene ders işler, zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.
 • borçlar hukuku vize sınavını test yapacağım, diyerek öğrencileri heyecanlandıran, fakat sınavda içerisinde bir sürü olay bulunan 25 test sorusuna 24.45 dakika zaman veren ve sınıf ortalaması 40 civarında olunca sırıtarak '' ben size başarısızlığı tattıracağım demiştim.'' diyen yegane hocamızdır.
 • borclar hukukunu bu hocadan almak bir sereftir.
 • 300 kişilik amfide ayakta dersi dinlenen ve dersi geçenlerin dahi derslerini düzenli olarak takip ettiği , bilgi ve espiriyi sunuş tekniği enteresan olan şahsiyet.
 • bugün son dersine girdiğim canım hocam...

  hukuk gibi sıkıcı dersler bütünü bir bölümü biraz olsun çekilir yapan, dersleri her daim full çeken harika insan.

  sınav için ders notlarını kendi hazırlayıp verecek kadar yardımsever,
  harıl harıl ders anlatırken biri hapşursa 'çok yaşa' diyecek kadar arkadaş,
  dersi bitirirken 'beni dinleme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim' diyecek kadar mütavazı...

  ne desem bilmiyorum, gerçekten bu işi yapmak için doğan akademisyen. sanırım bir daha hiçbir derse sıfır devamsızlıkla gitmeyeceğim...
 • üniversite yıllarımdan aklımda kalmış bir kaç hocadan biridir. borçlar hukuku gibi lebi derya bir dersi kendisinden almayıp sorularıyla muhatap olma şerefine nail olunmuştur. bütün sene boyunca atın bölünemez eşya olduğunu anlatan ismini anmak bile istemediğim hocamız sıra soru hazırlama işine gelince oğuz hocayı sahaya sürer. gözlerini yeni açmış sığırcık yavrusu olan bizler 'oleeey sınav testmiş' nidalarıyla şen şakrak sınıfa gireriz. kendisi soruları önce kendi çözüp bu süreye 10 dk ekleyerek bizi dumurlardan dumurlara uğratmıştır. oğuz hocam dersi sen anlatmış olsan valla içim yanmıycak verdiğini istemek en doğal hakkın da biz borçlar hukukunun tanımından ileri gidememiştik. oğuz hoca o sınavda basit bir ifa sorusu sorar ifa günü 01/05 e denk gelmektedir. çoğunluk 1 mayısın tatil günü olmasına dikkat etmeyerek şıkka atlar ve oğuz hocanın diline düşer. üstelik bir arkadaşımız da iyice tüy dikmek için gidip 'hocam ben 1 mayısın tatil olduğunu bilmek zorunda mıyım bunun borçlar hukuku bilgimle ne alakası var' der. oğuz hoca son kapağı iyi oturtur: 'tabi canım siz hukukçusunuz 1 mayısın tatil olduğunu niye bilmek zorunda olasınız, anca egonuzu şişirin'
  edit:imla
 • borçlar dersime girmediği için ne kadar üzülsem azdır diye düşündüğüm, ders notlarını almakla yetindiğim mükemmel insan. okulu ne kadar sevmiyosam oğuz hocayla dilşad hocayı o kadar seviyorum.

  (bkz: dilşad keskin)