1. gazi hukuk fakültesinde 2. sınıf borçlar hukuku dersine giren müthiş şahsiyet.dersinin yarısı gülmekle geçer.sınıf kapısının önünden geçen birinci sınıf öğrencileri bunlar neden gülüyoki diye kapıdan içeri bakarken oğuz hoca onlara "püskürtme bakışı" yapar.
    iyi bir hocadır, iyi bir insandır. dersinde sınıfta boş yer olmuyor bu sene. ama o iyi insan kendi sandalyesini öğrencilerine veriyor. iyi insan işte...
  2. gazi üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesidir. borçlar genel hukukunda üstü yok diyeceğim kadar kalite hocadır kendisi.
  3. eşya hukuku derslerinde "arkadaslar duygusal olmayın hayvan bir esyadir" repligiyle olaya nokta koymuş öğretim görevlisi. elinden kurtulmak zordur, vaktinde avukatlığı denemiş sevmediğinden okula geri dönmüştür.
  4. hukuku yaşayarak ve yaşatarak anlatan, borçlar hukuku ve medeni hukuk konusunda derinlemesine bilgi sahibi, almanca'ya ve almanca kaynaklara da hakim bir doçenttir.
  5. üniversitede aldığı 4 hukuk dersinden de kalmayı başarmış bir insan olan bana hukuku sevdiren hocadır kendileri. * güle eğlene ders işler, zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.
  6. borçlar hukuku vize sınavını test yapacağım, diyerek öğrencileri heyecanlandıran, fakat sınavda içerisinde bir sürü olay bulunan 25 test sorusuna 24.45 dakika zaman veren ve sınıf ortalaması 40 civarında olunca sırıtarak '' ben size başarısızlığı tattıracağım demiştim.'' diyen yegane hocamızdır.
  7. 300 kişilik amfide ayakta dersi dinlenen ve dersi geçenlerin dahi derslerini düzenli olarak takip ettiği , bilgi ve espiriyi sunuş tekniği enteresan olan şahsiyet.
  8. bugün son dersine girdiğim canım hocam...

hukuk gibi sıkıcı dersler bütünü bir bölümü biraz olsun çekilir yapan, dersleri her daim full çeken harika insan.

sınav için ders notlarını kendi hazırlayıp verecek kadar yardımsever,
    harıl harıl ders anlatırken biri hapşursa 'çok yaşa' diyecek kadar arkadaş,
    dersi bitirirken 'beni dinleme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim' diyecek kadar mütavazı...

ne desem bilmiyorum, gerçekten bu işi yapmak için doğan akademisyen. sanırım bir daha hiçbir derse sıfır devamsızlıkla gitmeyeceğim...
  9. kader birliği yaptığı güzel arkadaşlarına çok güzel sorular sormuş. hocam ne içtiyseniz diyor ve izninizle şu haberi hatırlatmak istiyorum *

oğuz sadık aydos hakkında bilgi verin