şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyi parti konya büyükşehir belediye başkan adayı.

  oğuz şimşek, 1973 yılında almanya’da doğdu. ilk, orta ve lise tahsilini çumra’da tamamladı. ortaokul ve lise eğitimi süresince okul ve kulüp takımlarında amatör sporlarla ilgilendi. 1995 yılında istanbul teknik üniversitesi mimarlık fakültesinden mezun oldu. aynı üniversitede yüksek lisans programına başladı. 1999-2000 yılları arasında 16 ay süre ile doğu anadolu bölgesinde yedek subay olarak askerlik hizmetini tamamladı. 22 yıllık meslek kariyerinin 14 yılını kapsayacak şekilde yurtdışına çıktı.

  kazakistan’da, kazakistan meclis binası da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası şirketler bünyesinde, bir çok prestijli projelerde proje müdürü ve genel müdür olarak görev aldı. kazakistan’da bulunduğu süre içerisinde bir çok stk’larda kuruculuk da dahil olmak üzere farklı görevler üstlendi. ayrıca türk dünyası ülkelerini siyasi, dil ve kültürel anlamda birbirlerine yakınlaştırmak amacıyla, kazakistan’ın hükümet partisi olan nur otan partisi yetkililerinin de desteğiyle, “yeni türkistan derneği”nin kuruluşunda yer aldı. bu dernekte yurtdışı ilişkiler sorumlusu olarak özellikle kültürel anlamda, kazakistan’ın en kırsal alanları da dahil bir çok bölgesinde kültürel faaliyetlerde rol aldı.

  şu anda kendisine ait mimarlık ve inşaat taahhüt işleri alanında faaliyet gösteren bir firmada çalışmalarına devem etmektedir.

  orhun ve alper isminde 2 erkek çocuğu sahibidir. anadili dışında bildiği diller ; ingilizce, rusça ve kazakçadır.
 • iyi parti konya adayıymış. rastgele youtube'da denk geldi. bayağı donanımlı biri gibi gözüküyor. rusça, kazakça, ingilizce biliyormuş.

  link