şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray'ın manisaspor'dan transfer ettiği 1995 doğumlu orta saha oyuncusu.
  • manisaspor'da top koşturan wonderkid.

95 doğumlu bu delikanlı ileride adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor..
  • inşallah ''a2 takımına koyalım pişsin'' triplerine girmez galatasaray. mancini var gerçi artık ama yine de korkuyorum.

bizim memlekette 23-24 yaşındaki adamlar için bile genç oyuncu, tecrübesiz falan denir. bu yaşta çocuğun as takımda kendine yer bulması imkansızdır neredeyse. fakat kendisinden bir yaş büyük salih uçan'ın geçen sene ne temiz maçlar çıkardığı da hatıralarda. izlemedim kendisini ama alıyorsak koy rotasyona parlasın çocuk yetenekliyse. 19 yaş demek a takım için erken yaş değil.
  • soyadından çok geyikler çıkacak, çok tezahüratlara konu olabilecek futbolcu.
  • fener maçında gol atmasını istediğim futbolcudur.*
  • erken aldı galatasaray bu elemanı. gelişimini tamamlasa daha iyi olurdu. en doğru karar gs'nin sözleşmeli oyuncusu olarak manisa'da oynamaya devam etmesi olur. manisalı arkadaşım selçuk'u izlerken hissettiiklerimizi hissediyoruz bu çocuk için diyordu. umarım selçuk gibii gelişir kariyeri de.
  • geleceğin iniesta'sı diyorlarmış bu çocuk için. adından sıkça söz ettireceği aşikarmış.
  • bruma hakkında ne yazdıysam (bkz: #37404073) aynılarını bu çocuk için de söyleyeceğim ne yazık ki.

büyük takımlar artık eskisi gibi kolay büyük oyuncular çıkaramazlar. oyuncunun ya arda turan gibi zeki -futbol dışında genel olarak da- olması lazım, ya da anadoluda pişip gelmesi lazım..

bizde italya'daki ingiltere'deki gibi de olmaz alıp bir takıma kiralasan gelişsin diye. adam galatasaray'a fener'e kapağı attım tadında anında bir rahatlamaya giriyor. bu tarz adamlardan ancak anadolu takımlarında süper lig'de ekstra parladıkları zaman alırsan verim alabilirsin, o da istanbul ve oyuncunun hazır olmayan kafa yapısı yüzünden çok çok az bir ihtimal.

yanlış anlaşılmasın, bu çocuk olmazsa eğer sorun bu çocukta değil. sorun bizim kulüplerimizde. kulüplerimizin hepsi başarısız çünkü bu konuda. muhammed demirci 12 yaşında ispanya'ya gitmiş olsaydı belki de şu an barcelona'da ilk 11'de oynuyordu. bizde kaldı, hazırlık maçlarında attığı gollerle kendimizden geçiyoruz. aradaki fark bu işte.

umarım bu fasit daireyi kırar bu çocuk.. hadi be çocuk..
  • galatasaray'a transfer olmuştur.