şükela:  tümü | bugün
 • sadece iyi bi oyuncu demişler daha ne olacaktı ki boş vakitlerinde cin mi çıkarsın?
 • beşiktaşımızın daha top ayağına gelmeden 2-3 sn önce ne yapacağına karar verebilen,topun 2-3 hamle sonrasında nereye gidebileceğini görebilen,oyun görüşü muazzam(oyun görüşümden kastım şudur normal yeteneklerde bi oyuncu top ayağına geldiği zaman genelde a ve b pas opsiyonlarını görebilir ancak ozzy bu durumda çoğunlukla a,b,c ve hatta bazen d pas opsiyonunu görebilecek görüşe sahiptir onu özel yapan temel detay da budur.)kaptanı,maestrosu,gözbebeği.

  az çok biyoloji bilenler bilir vücudumuzda otonom sistem diye bir sistem vardır sempatik ve parasempatik olmaz üzere ikiye ayrılır.adından da anlaşılacağı gibi vücudumuzdaki hayati işlevler otomatize edilmiştir ve bizden habersiz bir sistem tarafından bu işlemler yürütülmektedir ve biz de bu şekilde hayatımızı sürdürmekteyizdir.işte ozzy beşiktaşımızın otonom sistemidir.arka planda beşiktaşımızı,beşiktaşımızın pas oyununu hayatta tutan oyuncudur,gol ya da asist yapmasına ya da adam çalımlayıp topları 90a takmasına gerek yoktur(ki yapmadığı şeyler değil.)paragrafın başında az çok biyoloji bilenler demiştim işte az çok futbol bilip kendini futbol konusunda geliştirenler ozzynin yaptıklarından haberdar,hayatında biyoloji görmemişlerse ya da futbol bilmeyenlerse bu otonom sistem hiçbir işe yaramıyor;ozzy gol atmıyor,asist yapmıyor,hayalet gibi ortalıkta dolanıyor demekte.

  trabzon maçında yüzde yüz bir değerlendirme yapmak doğru olmayacaktır çünkü atiba da sahada değildi ancak oğuzhansız bir beşiktaşın 2 pası bile bir araya getiremediğini gördük yani hayati işlevlerinden yoksun ölüden farksız bir beşiktaş vardı sahada.

  bir de galatasaraylı ve tolgay hayranı bir arkadaşımla girdiğim kısa bir diyalogu da burada aktarmak isterim:
  a:topu sürerken kafası arkada giden ,omuz vuramayan,ayak içi o kadar temiz olmayan,slalom yapamayan,hızlı alan kat edemeyen orta sahanın neresi iyi ?
  b:ayak içi hariç saydıklarının hiçbirisi kroosta da yok nolacak şimdi?bu kroosu kötü oyuncu mu yapar ?

  ilaveten her ne kadar istatistik konuşmayı çok sevmesem de yazımı güçlendirmek adına biraz istatistiğe girmek istiyorum.leipzig maçında eğer koşu istatistiklerine baktıysanız 10.95 km ile sahanın en çok koşan ikinci isminin ozzy olduğunu görmüşsünüzdür.ve yaptığı bu mesafede boş bir mesafe değildi.leipzig maçı hücumdan çok savunma anlamında ozzynin ön plana çıktığı bir maçtı.ozzynin keita'yı kitleyip 90 dk boyunca nasıl alan daralttığını maçı dikkatli izleyen gözler eminim ki görmüşlerdir.
 • dün tolgay'ın yanında olsa onun da arkasını toplayabilecek adamdı. beraber oynadıkları çoğu maç sırıtmadılar.

  atiba ile oynadığında malum.

  bir ara medel ile de görmek lazım.

  amma velakin atiba oğuzhan ikilisi bozulduğu anda dünkü problemler oluştu. bu arada tolgay'a da çok haksızlık etmek istemiyorum onu medel bozdu biraz da. necip bile daha çok topladı ortasahayı. eski dengesiz girişlerini yapmadı.

  yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, 2-2 iken tolgay ts cezasahası önünde bomboş topla buluştu. ve ne oldu o pozisyon? koca bir hiç. o top oğuzhanda gelseydi muhtemelen ya bir ara pas ya da yayın oradan bir şut pası gelecekti. hiç edilmesinden her türlü iyidir.

  10 numara.
 • atiba'nin yokluğuyla alakası yok tolgay'in silikliginin.en temel yapması gereken işlevi unutmuş gibiydi pazar günü.tosic defanstan oyun kurdu resmen.duyacakmis gibi kıçımı yırttım stadda defanstan top al oyunu kur diye.kanatlara yığılan oyunumuzu tolgay iyice kanada mahkum etti.bu oyun orta sahada kazanılır ne kadar işlerse o kadar oyuna hakim olursun biz maça hiç hakim olamadık.
 • 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçı'nda bir kez daha net gol pozisyonunu iç etmiştir. hiç bir zaman büyük futbolcu olamayacak.

  (bkz: loser)
 • başladı yine oyunu piç etmeye. dakika 10 da ne pas vermeyi ne şut vurmayı beceremedi allah ın vasıfsızı. ondan önce de ceza sahası yayında topla buluşuyor ama şut atamıyor amına koyayım. lan bi şut vur be adam bi şut vur.
 • piç ettiği söylenen pozisyonu yaratan adam.
 • sahada rezilleri oynayan ve kendini yere atmak için yer arayan burak fanlarının beğenemediği futbolcu.
 • turk seyircisi olarak ne kadar partizan oldugumuzu en iyi gosteren oyunculardan biri. su anda oynanan 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçı'nda hucuma dair tek yaratici oyuncumuz konumunda.
  emre-nuri ikilisinin savunmaya agirlik verdigi ve arda turan denen dombilinin popsunu zor kaldirdigi su ortamda burak-cenk ikilisini besleyen tek oyuncu oguzhan. girdigimiz yarim yamalak pozisyonlarda da su ana kadar hep kendisi var.

  not: gs.

  edit: macin sonuna kadar da bu durum pek degismedi. arda dombilisinin yerine emre mor girince biraz hareketlendik ama oncesinde ozan-nuri degisikligi yapildigi icin bu degisiklik birbirini sifirladi.

  cenk gibi en formda forvetimizin kanada hapsedildigi, yine formda serdar aziz varken yerli cetenin adamlarindan mehmet topal'in stoper oynadigi ortamda oguzhan'i elestirmek de tam sacmalik.
 • bu adam nedense milli takımda hiç tutunamıyor.150 milyonluk değerini milli formayla göremiyoruz.