• yokluğunun değerinin 200 milyon len mq olduğu meağğstıro.
  • aynı goygoyu 200 milyonuncu kere tekrarlayan sik kafalı bir japon askerini engelleten futbolcudur.

beşiktaş'ın en önemli futbolcularından biridir.
  • beşiktaşımızın daha top ayağına gelmeden 2-3 sn önce ne yapacağına karar verebilen,topun 2-3 hamle sonrasında nereye gidebileceğini görebilen,oyun görüşü muazzam(oyun görüşümden kastım şudur normal yeteneklerde bi oyuncu top ayağına geldiği zaman genelde a ve b pas opsiyonlarını görebilir ancak ozzy bu durumda çoğunlukla a,b,c ve hatta bazen d pas opsiyonunu görebilecek görüşe sahiptir onu özel yapan temel detay da budur.)kaptanı,maestrosu,gözbebeği.

az çok biyoloji bilenler bilir vücudumuzda otonom sistem diye bir sistem vardır sempatik ve parasempatik olmaz üzere ikiye ayrılır.adından da anlaşılacağı gibi vücudumuzdaki hayati işlevler otomatize edilmiştir ve bizden habersiz bir sistem tarafından bu işlemler yürütülmektedir ve biz de bu şekilde hayatımızı sürdürmekteyizdir.işte ozzy beşiktaşımızın otonom sistemidir.arka planda beşiktaşımızı,beşiktaşımızın pas oyununu hayatta tutan oyuncudur,gol ya da asist yapmasına ya da adam çalımlayıp topları 90a takmasına gerek yoktur(ki yapmadığı şeyler değil.)paragrafın başında az çok biyoloji bilenler demiştim işte az çok futbol bilip kendini futbol konusunda geliştirenler ozzynin yaptıklarından haberdar,hayatında biyoloji görmemişlerse ya da futbol bilmeyenlerse bu otonom sistem hiçbir işe yaramıyor;ozzy gol atmıyor,asist yapmıyor,hayalet gibi ortalıkta dolanıyor demekte.

trabzon maçında yüzde yüz bir değerlendirme yapmak doğru olmayacaktır çünkü atiba da sahada değildi ancak oğuzhansız bir beşiktaşın 2 pası bile bir araya getiremediğini gördük yani hayati işlevlerinden yoksun ölüden farksız bir beşiktaş vardı sahada.

bir de galatasaraylı ve tolgay hayranı bir arkadaşımla girdiğim kısa bir diyalogu da burada aktarmak isterim:
    a:topu sürerken kafası arkada giden ,omuz vuramayan,ayak içi o kadar temiz olmayan,slalom yapamayan,hızlı alan kat edemeyen orta sahanın neresi iyi ?
    b:ayak içi hariç saydıklarının hiçbirisi kroosta da yok nolacak şimdi?bu kroosu kötü oyuncu mu yapar ?

ilaveten her ne kadar istatistik konuşmayı çok sevmesem de yazımı güçlendirmek adına biraz istatistiğe girmek istiyorum.leipzig maçında eğer koşu istatistiklerine baktıysanız 10.95 km ile sahanın en çok koşan ikinci isminin ozzy olduğunu görmüşsünüzdür.ve yaptığı bu mesafede boş bir mesafe değildi.leipzig maçı hücumdan çok savunma anlamında ozzynin ön plana çıktığı bir maçtı.ozzynin keita'yı kitleyip 90 dk boyunca nasıl alan daralttığını maçı dikkatli izleyen gözler eminim ki görmüşlerdir.
  • atiba'nin yokluğuyla alakası yok tolgay'in silikliginin.en temel yapması gereken işlevi unutmuş gibiydi pazar günü.tosic defanstan oyun kurdu resmen.duyacakmis gibi kıçımı yırttım stadda defanstan top al oyunu kur diye.kanatlara yığılan oyunumuzu tolgay iyice kanada mahkum etti.bu oyun orta sahada kazanılır ne kadar işlerse o kadar oyuna hakim olursun biz maça hiç hakim olamadık.
  • turk seyircisi olarak ne kadar partizan oldugumuzu en iyi gosteren oyunculardan biri. su anda oynanan 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçı'nda hucuma dair tek yaratici oyuncumuz konumunda.
    emre-nuri ikilisinin savunmaya agirlik verdigi ve arda turan denen dombilinin popsunu zor kaldirdigi su ortamda burak-cenk ikilisini besleyen tek oyuncu oguzhan. girdigimiz yarim yamalak pozisyonlarda da su ana kadar hep kendisi var.

not: gs.

edit: macin sonuna kadar da bu durum pek degismedi. arda dombilisinin yerine emre mor girince biraz hareketlendik ama oncesinde ozan-nuri degisikligi yapildigi icin bu degisiklik birbirini sifirladi.

cenk gibi en formda forvetimizin kanada hapsedildigi, yine formda serdar aziz varken yerli cetenin adamlarindan mehmet topal'in stoper oynadigi ortamda oguzhan'i elestirmek de tam sacmalik.
  • her topu alıp atak organize etmeye çalışıp yapamayan kendini 10 numara sanan bir balon.
  • ulan bana oğuzhan övdüreceksiniz.

defansta mehmet topal denen tuhaf bir adam var. ileri top çıkaramıyor, ayağına gelen her top rakip hücumuna dönüyor. önündeki emre ve nuri şahin oyun kuramıyor, yalnızca ara pası ve uzun top deneyebiliyorlar.

oğuzhan topu alıyor, oyun kurmaya çalışıyor. adam 3-4 defa etrafında dönüyor. ne burak yılmaz denen takım oyunu fakiri gelip top istiyor, ne adamın dibi arda turan oğuzhan'a yanaşıp verkaç falan kovalıyor. cenk tosun kanatta zaten kayboldu gitti.

"bırakın şu topu bari ben oyun kurayım" diyor, adamla birlikte hareket edecek bir tane ortasaha, bir tane forvet, bir tane kanat yok koca takımda.
  • maçın içine eden balonlardan birisidir.

senin gibi maestroya tüküreyim ben. selçuk inan gibi ya yana ya geriye oynayan bir balon.
  • 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçında türk milli takımı adına sahanın en iyisidir. adama olan nefretiniz bu gerçeği değiştirmiyor. sen yine kendi çapında geç dalganı. en fazla kendine güldürürsün.
  • bu maçta çok da kötü oynamadı ancak bu kendisinin balon olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
hesabın var mı? giriş yap