şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır fizik konusunda eksikliği olduğu herkes tarafından dile getirilen oğuzhan özyakup’un bütün imkanlara sahip olmasına rağmen bu konuyla ilgili en ufak bir girişimde bulunmaması durumu.
 • dünyanın şu an en iyi orta sahası olarak gösterilen luka modric vücut mu geliştiriyordu? altın top ödülünü kazandı bu sene.
  veya andreas iniesta, xavi hernandez
  fazla yabancılık çekmeyelim.
  ilkay gündoğan?
  ya fenerbahçe tarafından gençliğinde solucan bu çocuk rüzgarda uçar denilen mesut oezil her gün fitness dan sonra nargile kafede seri köz mü dağıtıyordu?
  veya wesley sneijder?
  bir cristiano ronaldo olmak istemiyorsanız gym futbolcu için gerekli değil ekstra iştir.
  messi mesela bulaşmaz bu işe.
  bu saydığım oyuncular dayanıksız gibi zayıf görünen ama
  ayağından topu almak için sizi tüm saha boyunca koşturacak tipler.
  oğuzhan içi boş, 3 yıllık bjk kadrosunun meyvesini yemiş fakat pek yararı olmamış balon bir futbolcu.
  alper potuk standardında. oynayalım paramızı alalım antrenmana çalışmaya gerek yok kafasında.
  klasik bir tineri içip başlık açma durumu.
 • bu çocukta bir sıkıntı var ama çözemiyorum muhtemelen kendisi de çözemiyor, ergen ergen yorumların bir manası yok hepimiz bu çocuğu izledik gördük yetenekli çocuktu bu top oynuyordu, pas atıyordu, tekniği vardı, yetenekleri vardı, gol atıyordu, oyunu çözüyordu vs.. o zamanlar fiziği vardı da eridi mi? tamam hiç bir zaman muhteşem bir topçu olamadı ama bukadar da değildi avrupa kupasından beri top oynamıyor bu çocuk çok garip bir olay bu.
 • kendisinin sorunu, cogu turk topcusu gibi tamamen zihinsel.
  bu arkadas, diger turevleri gibi ya cok vurdumduymaz, ya da (benim teorim bu), gelmisim zaten gs'ye, fener'e, bjk'ye, kapı gibi de sozlesmeyi yapmısım, istanbul gibi sehire de kapagı atmısım, benden kralı yok cıkar iki mac oynarım, sonra yatarım amina koyayim seklinde dusunen vizyonsuz.
  maalesef, farkindaysanız bunlar ozellikle yurtdısından(almanya, hollanda, fransa, isvec, isvicre) gelen turk futbolcularda, yani aileleri zamanında turkiye'den goc etmis, kendisi de orada yetismis oyuncularda gorulen bir durum.turkiye'de yetisen turk oyuncuların cogu yeteneksiz de olsa, bi sekil cabalıyorlar her mac.belki de burada yetisenler, tepkilerin ve camiaların buyuklugunun daha bi farkında, ya da tamamen aidiyet ile ilgili bir durum.gocmen turk oyuncular, kendini buraya ait hissetmiyor.