şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • 2018 seçimleri sonrası yaptığı yayınla uzun zaman sonra sözlüğe entry girmeme sebep olan youtuber.

  18 yaşındaki üniversite hazırlık sınıfı öğrencisi kuzenimden öğrenmiştim kanalını. seçimden 3-4 ay önce takibe başladım, liderler dahil bütün yayınlarını izledim, hatta önceki yayınlarının da çoğunu dinledim. önemseyip saatlerimi harcamadım (harcayabilirdim de, harcayana laf etmem) ramazanda işteyken arkaplanda açtım dinledim çoğu yayınını.

  neyse, konuya geleyim. seçimden önce "böyle bir yükün altına girip liderlerle yayın yapmasını" takdir etmiştim. "helal olsun lan çocuğa" demiştim, "demek ki o kadar çok kitlesi var ki, liderler o kitle için yayına çıkıyor" dedim.

  bütün liderlerle röportaj yapılmışken muharrem ince ile yapılmamasına kızmadım. son video'da sitem ettiği için o grupta olmadığımı belirtmek istedim.

  "binali yıldırım ile yapılan röportaja kızanlardan değilim"diyemicem, kızdım amk. söyleşinin yapmacık olduğunu düşünmüştüm, hatta o video'ya dislike basan 86000 kişiden biriyim. söyleşinin yapmacık olduğunu, söyleşi öncesi danışman ordusuyla toplantı yaptığını itiraf ederek, defalarca "koskoca tc devleti başbakanı" diyerek (kendisi başkanlığını imha etmek için propoganda yapan bir herif bu arada) yürekliysen gel sen sor diyerek ben ve benim gibilerin kızmakta ne kadar haklı olduğunu kendi kendine söyledi.

  ben yine de bunlar için yazmıyorum bu entry'i. her dislike verdiğim video için burada entry kasacaksak değilim. düşün, ne kadar ciddiye almışım, ne kadar önemsemişim arkadaş(lar)ı.

  hem bana kanalı öneren kuzenimden, hem kanaldan haberdar olan kitleden, hem de video'yu çeken oğuzhan kardeşimin sürekli "ergenler" diye hitap etmesinden anlaşılacağı üzere kanal daha çok 0-20 yaş aralığına hitap ediyor.

  o zaman sen o kadar duyar kastığın youtube kanalında göstere göstere sigara içemezsin kardeşim. götüne sok o sigarayı afedersin. türkiye'de bilgisizlikten, cahillikten şikayet ediyorsan, milliyetçiliğin bıyık bırakmaktan ibaret olduğunu söylüyorsan, mafyacılık oynayan ergenlerin cirit attığını, gençlerin okumadığını, öğrenmediğini iddia edip kendini akıl veren konuma oturtuyorsan, yaptığın hareketlere dikkat edeceksin kardeşim. göstere göstere sigara içmeyeceksin amk.

  yaşça senden büyüğüm. senin kadar etrafına şakşakçılarını toplayıp, kendine hakaret edildiğinden şikayet edip kendinden başka herkese hakaret eden, aşağılayan başka bir aşağılık görmedim.

  sen her şeyi biliyorsun, aferin. biz senin tavsiyelerine uyup okuruz, öğreniriz kardeşim merak etme. doğrumuzun doğru olduğundan emin oluruz, sen kafanı yorma. sen çoluk çocuğa atar yapmayı, "öğrenin amk" diye ahkam kesmeyi, seni eleştirenleri aşağılamayı, güzel bir şarkı eşliğinde sigara içmeyi öğret. onlara bu şekilde örnek ol, aslanım benim.

  evet belki senin gibi youtube'da kanal kurup, senin gibi ahkam kesmeyi götümüz yemedi. kanal açsak da, en azından beni kimsenin seyredeceğini sanmam. işimizde gücümüzde insanlarız, kızımıza oğlumuza okul parası kazanıcaz diye eşşek gibi çalışıyoruz afedersin. kanal kurmayan, fenomen olamayan, siyasetçilerle söyleşi yapamayan herkes aciz veya senden daha aşağı değil, bunu bil. ekşi sözlük'te entry yazan herkes klavye başına oturan işsiz güçsüz, ezik ergen değil. bunu bil, ona göre oku yazılanları.
 • kibirden ölmez inşallah.
 • kendini aşırı zeki, aydın zanneden youtube fenomeni. komik olmak için öyle davrandığını zannediyordum ama son videosunda açık açık ego kasmış. sürekli ben bilirim, boşa tweet atmam, öngörülü cumhuriyet çocuğuyum deyip durmuş.

  sormamı istediğiniz sorularin cevabini 16 senedir anlayamadiysaniz zaten gerizekalısınız gibi bir şey söylemiş. o soruları cevabını öğrenmek için soruyorsan asıl gerizekalı sensin abicim. sen muhalefet liderlerine afedersin ama hayvan gibi sorular sorup, başbakana "gençliğinin baharında" olduğun için soramadığında yandaş medyadan farkın kalmıyor. kaldı ki yanlış hatırlamıyorsam bu erken seçim videolarını ilk açıkladığında sansürsüz sorular vs diyordu. tutamayacaksan söz vermeyeceksin.

  edit: soramadım, sorulamaz, sordurmadılar, korktum vs dese başımın üstünde yeri var. ama aptal aptal millete atarlanan birine saygı duyan ne gerizekalıdır. bu üstte yazdıklarımı dese gerisi umurumda olmaz. çünkü bir arkadaşın da dediği gibi bu adamın başina bir şey gelde kimsenin sikinde olmaz. bir iki hafta twitterda gündem olur sonrs unutulur.
 • binali'yi yağlama videosuna gelen eleştirileri yorumlarken sıçıp sıvamış. özetle 40 dakika bomboş zırvalamış. eleştiren kişilere hakaret edince eleştirilere cevap verdiğini sanmış.
 • doğru bildiğin yoldan ayrılma , buralara kulak asma , cahilin seni kendi seviyesine çekip yenmesine alet olma.yolun açık olsun diyeceklerim bu kadar.
  tanım: youtube mecrasında derdini anlatmaya çalışan bi garip adam.
 • bak hocam, senin yaptığın işi seviyoruz. o kısmında bir problem yok. seni başbakan röportajında en ağır eleştirenlerden biri benim. istediğin soruyu soramayacaktın madem niye yaptınki bunu? ve bunun böyle olacağını sende biliyordun bende biliyordum. insanların veya benim tepkim diğer adaylara istediğini sorarken sorularının elenerek bu kadar sığ seviyeye gelmesi. güzelsin hoşsun abicimde babala tv bizimdi demiştik. insanlarda bu beklentiyi sen oluşturdun. deseydinki mevzular 18 de ben herkese eşit davranmak için ayağına gittim, istediğim soruyu bana sordurtmadılar. kimsede sana bişey diyemezdi. ama seni eleştirenlere bu kadar hakaret ve üstten bakma biraz ağır oluyor.
  (bkz: yapma yavrum yapma çocuğum)
 • burada hayatinda hicbir basarisi olmayan, asosyal, asagilik kompleksleri olanlarin elestirdigi kisi. basbakani görse selfie çektirecek adam "yhav su soruyu neden sormadan satilmis" diyor.
 • uzun uzun yazmayacağım çok klasik bir stereotip çünkü. o yüzden böyle gereksiz ego görünce paylaştığımm bir link var. kendisine de onu gönderiyorum. anlayacağını düşünmesem de.

  http://scaleofuniverse.com/
 • iki gözünün arasındaki boşluğa çadır kurulası oğuzhan çınar
 • "koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denir"