şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • hobi olarak yine iç.
    yayında içersen kötü niyetlisindir.
    adeta sigara reklamı yapan nikotine teslim olmuş kişi.
  • burada bence tartışılması gereken konu oğuzhan uğur mu yoksa bu koca türkiye de yıllardır sormamız gereken soruları bu ülkenin yani bizim başbakanımıza cumhurbaşkanımıza ya da bakanlarımıza soramamamız mı?

kaç tane delikanlı çıkıpta şu an düşündüklerini veya ortamında konuştuğu konuları bu adamlardan birine sorabilir hem de istenildiğinde koca koca sitelerin kapatıldığı bir dönemde para kazandığın tanındığın bir işi tehlikeye atacak şekilde sorular sorabilirsin

kimse kusura bakmasın hepimiz klavye delikanlısıyız bu türkiye de ha ben değilim sorarım ulan diyen denyo varsa buyursun meclis orada bir iki tanıdığa bakar girmek ya da saray orada gidin sprun yiyiyorsa

yapmayın allah aşkına insanları yargılamadan önce yaşadığınız ülkeyi sorgulayın
  • video çekip para kazanan, şarkı söyleyen kişi. bu mantıkla değerlendirilirse; beyinsizce yapılan yorumlar azalır.

oğuzhan uğur bir otorite vs. değildir. doğruluğuna ve yanlışlığına karar vermek de mantıksız geliyor bana. tıpkı sizin burada onun hakkında bir şeyler yazabilmeniz gibi. tek fark; adam bundan para kazanıyor, siz ise bu yorumu yapmak için para ödüyorsunuz.(internet)

mallaşmayın.
  • meral akşener videosu, izlediğim tek videosudur, çok da beğenmiştim.

son videosuna ise sadece 4 dakika dayanabildim.
    tamam, sen binaliye soru sormaya cesaret edemediğin için, suçlu biziz.

sen temel karamollaoğlu’na atatürk düşmanımısınız diye sor, çünkü naif adam, sana zarar vermeyeceğini biliyorsun.
    ama aynı soruyu binaliye sorama.

seni eleştirenlere de “daha gençliğimin baharındayım” de.

e bu kadar korkuyorsan başına bir şey gelmesinden, siyasi programlar yapma olm.

kısacası babandan utan.
  • bu adamın enes baturdan farkı ne ki sözlükte bu kadar entrysi var. tam bir youtuber işte enes en azından eğlenceli bir şeyler yapmaya çalışıyor kendince. videolarını izlemeyin, eleştirmeyin bile prim vermeyin artık şu adama ya. kendi ergen kitlesine hitap edip mutlu olsun.

edit: bazı okuduğunu bile algılamayan insanlar var açıklama istiyorlar sanırım. enes bile daha iyi derken enesi iyi bulduğumu sanmış, işin doğrusu adam enesi kötünün iyisi yapacak derecede kötü bir youtuber benim gözümde. umarım anlamışsınızdır. sen her şeyi bil ben 12-13 yaşında ergen olmaya razıyım, şuna da açıklama yaptım ya daha gam yemem.
    bu ek paragraf iqsu iki haneli olanlara gelsin, enes-kötü,
    bu-çok kötü.
  • türkiye'de yıllardır belki en başından beri akp'nin liderlerine önceden onaylanmamış soruları sorabilen biri var mı?
    tercih şu ya hiç sormazsın ya da önceden soruları verirsin izin verilen soruları sorarsın. oğuzhan da diyor ki sadece muhalifler programda olmasın diye davet ettik ve soru sormak istedik. şartlar bu şekildeydi kabul ettik. daha sert sorular sorabilirdim isterdim de ama hem cesaret edemedim hem de aslında o soruların muhattabı binali değildi. ben daha ilk liderleri davet ettiğim programda onaylanmamış soruları sorarak bir daha program yapmama riskini göze almadım, alacak olanlar varsa da alsın diyor. tabii ki kimse de göze alamıyor ve alanlara da o liderlere o soruları soramıyor.
    oğuzhan'dan türkiye'deki bu siyasi sistemi değiştirmesini bekliyorsunuz?

oğuzhan'ın tercihini doğru bulmayabilirsiniz ki saygı duyarım. zaten programlarını izlerseniz oğuzhan'ın akp'ye oyvermiş insanları sığ, çomar falan diye dışlanmasına karşı çıktığını görürsünüz. sırf bu insanları dışlamamak için bile binali'yi çıkartırdı. ama akp ve milliyetçi karşıtlığından gözü kör olmuş insanlar oğuzhan'ın ne kadar önemli iş yaptığını yine atlamışlar. siz daha önce hiç bir gazetecinin binali veya erdoğan'a şu kadar soru verdik, onlar bunları inceledi, soruların çoğunu elediler ve biz de kalan soruları sorduk dediğini duydunuz mu? yok duymadınız ama oğuzhan bunu açıkça dedi.

daha ilk aday olduğundan beri chp ve kılıçdaroğlu ince'nin seçim kampanyasını desteklemiyorlar hatta engel oluyorlar deniyordu. entryler de chpliler yok öyle şey bunlar hep akp propagandası falan diyorlardı. çok sayıda söylenti kaynaklı chp'in yaptığı sabotaj iddiaları vardı. ama hepsi birisinden duyulmuştu. ilk defa oğuzhan uğur doğrudan chp'in yetkilierini defalarca telefon ile konuşulmasına rağmen ince'nin babala tv'ye davet edildiğini ince'ye ulaştırmadığını ilk ağızdan söyledi. var mı bunun başka bir örneği? yok. chp ince'yi sabote etmiş mi? etmiş.

sırf bu iki açıklaması bile çok büyük değer taşır.

ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi olarak oğuzhan uğur'u beğenmeyebilirsiniz ama kendisi türkiye'de önemli iş yapıyor. alternatif bir muhalefettir. biraz tarafsız izlemeye çalışırsanız görürsünüz. ama tabii ki eğer bu kabiliyetiniz olsaydı ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timinde olmazdınız.
  • hepsini gectim de sigara cok sacmaydi dedigim kisi. ergen misin oglum o tripler fln?
  • oğuzhan götü yalayanlar ne diyormuş, diye baktım buralara. tatmin oldum, çıktım. fanatizm ayrı bir kafa ağa.
  • kişiyi yalnızca bir arkadaşımın zorlamasıyla pinch denen kanalının bir videosuyla tanıdım. daha ilk dakikadan tiksindim kendisinden. kibri ve her konuda bir fikrim var tavırlarından dolayı bir daha kendisini hiç izlemedim. malum binali videosuna ise şaşırmadım açıkcası.

herkesin vakti değerli arkadaşlar eminim. youtube platformunda kendince başarılı olabilir ancak ben zaman kaybı olarak görüyorum. “izlemeden ne yorum yapıyosun amk” diyenlere ise şunu söyleyeyim; neden bu aptal konsept videoları izleyip zamanımı harcayayım amk?

işsiz güçsüz bir halta yaramayan insanlar olarak görülen ekşi sözlük ahalisinde gerçekten kendini geliştiren, değerli insanlar da var. bu yüzden yukarıdaki eleştrileri dikkate almasını öneririm. ikinci danla biliç olup daha sonra sözlüğe gelmeye de kalkma arkadaşım,başarılar.
  • bakalım nasıl sıvamış diyerek son mevzuları izledim geldim. evet sıvamış.

bu adamın bilmediği konularda biliyormuş gibi sallamasını daha öncelerde farketmiştim. doğruluğu teyit edilebilir konularda dahi sallıyorsa teyit edemeyeceğimiz şeylerde neler neler sıkıyordur diyerek de izlemeyi bıraktım. öncelikle şunu söylemeliyim ki bu adamı niye bu kadar dikkate alıyorsunuz? gazeteci değildir, siyasetçi değildir, tarihçi değildir, sosyolog değildir. bu adamdan niye böylesi bir beklentiye girdiniz? çok saçma.

şimdi söz konusu kişiye gelirsek de, "yiyemeyeceğin yarrağın altına girmeyeceksin" diyebilirim ancak. binali konusu hakkında nasıl bir savunma yaptı ben anlayamadım. önce istediğini sorabilirsin dediğini söyledi sonra sorularımı çıkarttılar dedi. korumanın getirdikleri soru değildi diyemedi. her kesimin öğrencilerinin geleceği söylendi dedi. ak parti gençlik kolları olması hakkında bir şey söylemedi. sonrasında da aldı kıvırdı konuları başka yerlere çekip "süz bü bük bülmüyürsünüz ühü ühü"ye getirdi.

kimsenin ondan bir beklentisi yoktu. gitti kendi kendine siyasilerle video çekti. beceremeyip tepki alınca da siktirin gidin diyor.

neyse ben bu "gençliğinin baharında" olan arkadaşa uzun ömürler diliyorum. çok bir çaba sarf etmesine gerek yok gerçi. bu tip yaltakçılar hep uzun yaşar zaten.