• aynısından bende de olan.
  • pek bilinmeyen bir başlık. tam olarak ne arandığında sözlük tarafından yönlendirildiği sadece bazılarınca bilinen, ancak söz konusu şey ile başlık ismi arasında kurulan bağ bir türlü çözülemeyen bir başlıktır ayrıca. bu başlığı ilginç yapansa @2 mi yoksa başlık sahibi mi olup olmadığını hatırlamadığım “ianism” nickli yazarın ulysses alıntısıdır. söz konusu entry sözlükteki en uzun entrylerden biridir ayrıca.
    bir inci sözlük efsanesi olan “işten çıkarken adama...” kadar ünlü değildir elbet ancak unutulmamıştır. çözülmeyi bekleyen bir problem gibi saplanıp kalmıştır beynime.
    hiçbir anlamı olmasa dahi güzeldir. özellikle ulysses alıntısı ve bilinç akışı; anlamsızlığa bir anlam katarak başlığı daha da anlamsızlaştırmış, garipleştirmiştir.
  • mealen; o son üçlüyü içmeyecektik.
  • kafa açıcı menkıbe. bu sözün derinliğine inince ne kadar haklı olduğu meydandadır. (bkz: bir müminin üç kase balı varsa)
  • kaynımın oğluna da aynısını dedilerdi.
  • her suserın ömründe bir kez denk geldiği başlıktır.
  • alakasız bambaşka bir şey ararken geldiğim başlık. yazmıyorum çümki kimse yazmamış ne aradığını , ben de esansını kaçırmak istemem sonuçta sonradan gelmişim, misafir sayılırım. hadi bakalım.
  • hayatın anlamını ararken buldum. teşekkürler ekşi sözlük.
  • aslen sandro'nun başlığıdır. kendisi kayıplara karıştıkça başlık ianism'in zannediliyor.
    yine de ianism'e sadece bir giride evrenin sırlarını açıkladığı için koca bir teşekkür borçluyuz. o olmasaydı ekşi sözlük evrendeki tüm toz taneciklerinin arasında anlamsız kalacaktı. kalplerimiz bomboş ve coşkusuz, öylece duracaktı.

edit: fly in peace, ianism.
hesabın var mı? giriş yap