şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte olmadığını görünce oha ya dediğim şarkı.

nilüfer'in * 1976 tarihli efsane albümü selam söyle'den eğlenceli bir mücevher. nilüfer'in sitesi söz ülkü aker, düzenleme onno tunç diyor o kadarını anladık da, bestesi için c. varon demiş. tahminimce ya nino varon yanlış yazılmış, ya da nino'nun eşi jenny varon'un bir parmağı var ve j c olarak yazılmış (jenny varon'un resmi adı ceni olabilir).

her neyse, sözleri de şöyledir:

oh ya oh ya oh ya
    seni yalnız bıraktı
    oh ya oh ya oh ya
    o başkasına kaçtı

yalvardın yakardın
    sözüne kulak asmadı
    ağladın sızladın
    göz yaşına bakmadı

karlar mı yağdı
    güvendiğin dağlara
    sonunda kaldın ya
    yalnız başına
    oh ya oh ya oh ya

oh ya oh ya oh ya
    nasılmış beni aldatmak
    oh ya oh ya oh ya
    nasılmış bırakıp kaçmak

sana hiç acımam
    daha beter ol beter
    oh ya oh ya oh ya
    eden bulurmuş derler
  • hasetinden çatlarken bir anda huzura erişen bir kadın şarkısı.
  • içinde 'karlar' yağsa da 'bahar' gibi, içinde 'intikam' olsa da 'sevgi' dolu, neşe dolu, cıvıl cıvıl bir nilüfer şarkısı. . tıpkı "başıma gelenler parçasnda olduğu gibi hüzünlü (ya da komik) olabilecek sözler nilüfer'in muhteşem sesinde bambaşka bir havaya bürünüyor.
    (ayrıca bu şarkıyı bana tanıtan nosurprises'a teşekkürlerimi borç bilirim efendim.)
    (24 kere dinledim bugün, bıkmadım.)

oh ya oh ya oh ya peşinen edit: (34)
  • sevdiği biri tarafından canı yanmış, terk edilmiş pek çok kadının ortak temennisi (inşallah bana yaptıklarının aynısını yaşarsın ben de gözlerimle görürüm) nin gerçekleşmesi halini anlatan, dinlemesi, söylemesi çok zevkli bir şarkı
  • güneşin tebessüm ettiği bir yaz günü dinlemek gibisi yoktur özellikle arabadaysanız, umursamaz mı umursamaz bi hale sokar
  • bu şarkı ne zaman aklıma gelse şehir dışına havuzlu ev yaptırma hayalim kafamda canlanıyor. elimde bir duble rakı, plakta bu şarkı çalıyor, arkada hafif rüzgar. "sonunda kaldın ya yalnız başına. oh ya oh ya oh ya" kısmına eşlik edip rakıdan bir yudum alıyorum. sonra kendi kendime diyorum olm sen ergen kız mısın bu şarkıyla hayal kuruyorsun, silkelenip kendime geliyorum. şaka bir yana çok güzel şarkıdır, yakın zamanda güzel bir pikap almayı düşünüyorum. ilk işim bunu açıp dinlemek olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=2poyyhosihw
  • şişko nuri'nin sezercik'e verdiği en güzel tepki
  • şahane nilüfer şarkısı.