• yaşanan akıl tutulması unutulmasın diye tarihe not.

şu hayatta en değer verdiğim insanlar geçen hafta türkiye’den siktir olup gitmek eylemini gerçekleştirdiler. daha önce bahsettiğim, gitme niyeti olmayan ama artık teklifleri değerlendiren kişilerden biri. (bkz: #65912423) anne-baba-çocuk şeklinde akademisyen bir aile.

göz yaşları içinde bu insanları havalimanında uğurlamadan birkaç hafta önce, baba olan çocuğu hakkında yazılı bir ifade verdi yurtdışına çıkabilsinler diye. bayaa resmi belge ve şöyle diyor: “çocuğum hiçbir terör örgütüne sempati duymamaktadır”.

ülkeyi yangın yerine çeviren herifler patır patır kaçarken, aklı başında insanları deli saçması belgelerle uğraştırıp canından bezdiriyorlar. zaten çocukları da aklını yitirmesin diye gittiler. zaten bizim göz yaşları da çocuğun orada “insan” muamelesi göreceğini bildiğimizden, mutluluk göz yaşları yani.

terörist olmadığına kefil olunan çocuk mu? 2 yaşında...
  • en güzel ohal şöyle yapılır;

önce asker, siyasetçi vs. hep beraber ülkenin içine sıçıyorsun, ama öyle basit sıçmak değil, çatır çatır. ülkeyi teröristlere teslim ediyorsun, kontrolümüz altında dediğin darbenin karşısında insanları sokağa atıp ezdiriyorsun, parçalatıyorsun, öldürtüyorsun.

sonra göt korkundan halkı meydanlara hapis ediyorsun, sanki bütün haltı kendin yememiş gibi, ülke insanını daha da daraltmak için bu boku ilan ediyorsun. bir de üstüne utanmadan kahramanı oynuyorsun. dik durduk falan...

ulan ben mi bu hale getirdim bu ülkeyi de ceremesini ben çekiyorum? ohal ilan edeceğinize kendinizi atsanıza bir yerden.
  • recep tayyip erdoğan'ın 20 temmuz 2016'da açıklayacak olduğudur..
    (bkz: 20 temmuz 2016 rte'nin açıklayacağı büyük karar)
    at fava bekle..
  • ohal'ın uygulandığı yıllar boyunca 17,500 faili meçhul cinayetin yanı sıra 6 bin devlet görevlisi hayatını kaybetmişken, devlet ohal adı altında yönettiğini zannettiği toprakları tamamen kaybedip, kendi ülkesini işgal eden devlet pozisyonuna düşmüşken "ohal varken böyle değildi lan :(((((" diyenleri anlamak mümkün değil.

gazete de mi okumuyosunuz?
  • birilerinin ne olduğunu açıklamasını beklediğim en az önümüzdeki 3 ay boyunca içinde bulunacağımız durum.

peki şimdi nolacak?
  • oha lan bölgenin haline bak derken sozu kesilen vali beyin olay mahallini terk ettikten sonra bölgeye verilen isim.adın cıkacaına canın cıksın dememisler bosuna.
  • akp hükümeti tarafından keyifle sürdürülen yönetim şekli.

madem ohal uzatılıyor, madem büyük millet meclisi işlevsiz öyleyse meclis kapatılsın, ohal süresince de vekillerin maaşı ödenmesin.
  • ohhhhh demokrasi....ohhhhh mis
  • 30.11.2002 itibariyle kalkmis olan, artik tarihe kariscagini dusundugumuz sistem. gidisi olsun donusu olmasin
  • anayasanın ilgili maddesi gereğince ilan edilen hede. valilerin yetkileri artırıldı diyolla. ben özellikle son gavat bükücünün atraksiyonlarının devamını merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap