şükela:  tümü | bugün
 • bu durum maalesef çok yaygın. olay genel olarak şöyle: fetocu ve akpliler zamanında aldılar yürüdüler, zengin oldular (cidden). fetocu ve akpli olmayıp mağdur olan çok kişi var ve bu kişiler tahmin ettiğiniz üzere zengin değil...
 • sosyal medyada darbe girişimi öncesi akp, rte hakkında fazlaca bir etkinlikte bulunmayıp da birden bire demokrasi nöbetleri fotoğrafları paylaşanları, darbe aleyhtarı mesaj kasanları mercek altına almalı akp görünümlüler ama makyajlarını kazırsanız altında fetöcü çıkar.
 • iki ay içindelerden muhalif temizlemeye.

  dedik ama "bunlara güvenilmez" diye. neyse, siz şaşırmaya devam edin :)
 • bu ülkede ülkücülerin lehine ya da aleyhine ne zaman bir olay olsa sonunda ceremesini muhakkak çekerler. çünkü onlar yönetenlere göre "vatanperver ahmaklardır"

  burada acitasyon falan yapmaya çalışmıyorum kimse böyle bir çıkarım yapmasın lütfen ancak yeter kardeşim yeter. bu adamların ellerinden her şeylerini alıyorsunuz. ülkesine hizmet etmek isteyen insanlara bunu yaparsanız o adamlar ülkeleri için, namusları gibi gördükleri vatanının gök kubbesini kafanıza çarpar.

  ne kadar şu an bölük pörçük olsak bile bu lafı asla unutmayın.
  "ülkücüler sokağa çıkarsa eylem değil, ihtilal yapar"
 • ülkücü hareketin başındaki dinozor kendi saltanatının derdine düştüğünden dava arkadaşlarinin! mağduriyetleri ile ilgilenmiyor tabi.
 • hikâyenin "cemaatçi ve akpli" karakterinden bende de vardı bir tane. kendisi lise arkadaşımdı, 2 yıl farkla o da bizim üniversiteye geldi daha sonra. kendisi lisede hep cemaat dersanelerine gitti, abilerle takıldı. bu tip birkaç ekürisi de vardı. 15 temmuz gecesi cemaate lanetler yağdırdı vs. sonra bu ikiyüzlülüğüne dayanamayıp sildim elemanı. yahu siz yıllarca kol kola beraber yürüdünüz bu yollarda, neyi kapamaya çalışıyorsun?
  akp 15 temmuz'dan sonra "yenikapı ruhu" diye bir şey attı ortaya. neydi bu ruh? kendi adamlarını kayırmaydı, cemaatçi köpeklerin bir kısmının yanında gerçek namuslu insanları da arada kaynatmaydı, türkiye cumhuriyeti'nin tapusu lozan anlaşması'na bok atmaydı, halkı daha da ayrıştırmaydı vs...
  adaleti sakız ettiler, eğdiler, büğdüler. kendileri için bir özel mülk hâline getirdiler. cemaatçilerin alayı hak ettikleri cezayı çeksin. peki ya cemaatçilerin yanında güme giden mazlumlar n'olacak? onların yenilen kul hakkını kim ödeyecek?
 • mal mal tespitler yapmaya gerek yok, ülkücü olmak, taşrada yaşayan çok kozmopolit bir çevresi de olmayan ortalama insan için, akpci cemaatçi olmaya tek alternatiftir, hatta son 15 yılda para ticaret kamuda makam mevki gibi maddi rantı tepmek ve muhalif olmayı seçmek demektir. ben de bu hikayedeki tiplerin benzerlerini biliyorum. sözlükten bildiğim tanıştığım, 2009 yılında-2010 yılında, fethullah'a feto diyenin karşısında polis-savcı gördüğü yıllarda, fettos diye entry giren mavi marmara vakasında adama (israil haklı demişti fethullah gülen) küfür eden, bunları bildiğim kişi ibb'den darbeden 3-4 gün sonra şutlandı, neden çünkü akp'li değildi, birileri de tayyibi eleştirirken görüp, bunun da yerine göz koydukları için "cemaatçi lan bu o zaman" demiş bir yıl önce.. bu kadar. işten atmayı geçiyorum, muhafazakar kesimin alkış tuttuğu dönemde feto düşmanı adamı darbe sonrası işten atıyorsun, geçmişini madalya gibi göğsünde taşıması gereken kişiye kara çalıyorsun..

  bu olanlar o kadar inanılmaz ki, içinde akp'nin ve darbe sonrası soruşturma yapanların iş bilmezliği kötü niyetinden çok fetocuların sabotajı işi diye düşünmeye başladım.. hâlâ da bu tufaya gelecek, hükümete, devlete, güvenlik kurumlarına da ne desek boş.. darbe sonrasında da fetocular bizi kandırdı sabote etti mi diyeceksiniz, 5 yıl geçince, o kadar adaletsizlik sonrasında..
 • şaşırtmamış vicdansızlık. benzer örnekleri kaçıncıya dinlediğimi sayamıyorum bile artık. fetö'yle hiçbir alakası olmamış, yıllardır bu adama söven binlerce insan şu an mağdur zaten. burada örneklenen durum da bunlardan bir tanesi.

  düşen bayrak, düştüğü yerden kalkar. türk milliyetçiliği bu topraklarda düştü yere ve bu topraklardan kalkabilir ancak. fakat milliyetçilerin iradesinin başında tabanını önemsemeyen, tabanının haklarını çiğneten bir lider durdukça bu iş çok zor yonca

  malum milliyetçi iradenin başındaki şahıs daha yeni yeni bu durum hakkında makul ve tabanını önemseyen açıklamalar yapmaya başladı. işe yarar mı bu saatten sonra, veya gerçekten samimi mi açıklamalarında bilmiyorum. fakat çok geç kaldınız efendim.
 • ülkücülerle solcuların aynı kaderi paylaştığı garip bir dönemden geçiyoruz.

  bugüne değin fetoya tüm yardımı yapanlar "allah affetsin" deyip işin içinden sıyrıldılar; işsizlikten cemaate girip torpille memur olan gariban takımı ise içeride gün sayıyor...

  ben ise işte bu adaletini siktimin ülkesinde adalet aramaya çalışıyorum.
  okuduğum hukuka, peşinden koştuğum eşitliğe ve adalete zerre inancım yok.
  inanmadığınız bir şeyi nasıl arar, onun peşinden nasıl koşar, onu nasıl savunursunuz ki?
 • yazıyı okumayı bitirdiğimde dehşete düştüm, müthiş bir adaletsizlik mevcut, umarım abartı içeriyordur. konu ve benzer konular ile ilgili yorumlar ise olayın kanıksanma boyutunu anlatıyor.

  ülkem ne zaman sendikaların ve halkın organize olma hakkının korunduğu, gelir adaletsizliği endeksi düşük, kadınların üretime katıldığı ve katma değerli ürün/hizmet sunabilir bir hale gelebilir? yada eğitimde ne zaman nicelik yerine nitelik öne çıkacak? soruların cevabı yok ancak cevabı veren, vermeye yaklaşan, ülkeler veritabanı oluşturmak şart.