şükela:  tümü | bugün
  • "kanun yok, hukuk yok, kafamıza göre takılıyoruz, rektörlük seçimlerini iptal edip, seçime bile girmeyen yandaşımızı rektör atıyoruz. dikta, pardon başkanlık yolundaki en büyük tek engelimiz olan partinin başkanları, vekilleri, üyeleri ne varsa içeri tıkıyoruz, icraatlarımızdan mağdur olan insanlara destek olan dernekleri kapatıyoruz, bize yakın olan tecavüzcü vakıflara ise halkın parasını aktarıyoruz. böyle bir ortamı hayallerimizde bile abartılı bulacakken, her gün daha fazla kuralsızlıkla yolumuza devam ediyoruz, o zaman sorayım size ohal niye hemen kalksın?"
  • sıradan bir vatandaş olarak ohal'in benim hayatıma hiçbir olumsuz etkisi yok bu bağlamda cumhurbaşkanına katılıyorum ohal devam etmeli pkk ve fetö terör örgütleri temizleninceye kadar bu fırsat değerlendirilmeli.
    burada ohal kaldırılsın diyenler ohal kaldırılmış olsaydı etrafta bombalı terör saldırıları artsaydı bu sefer de ohal neden kaldırıldı diye ters kampanya yürüteceklerdi bunların davranışlarını çözdük artık şiddet olmayınca siyaset de yapamıyorlar.
  • adam vatandaşın cebinden sigara alarak sigara içmeyin diyor ama bi dal bi dal ohal'e bağımlı oldu.
    (bkz: ohal bağımlılığı)
    böyle böyle başlar bağımlılık dedirten demeç.
  • ohal kalkınca terör saldırıları artacak zanneden akplileri ortaya çıkarmış beyanat. kendileri şu anki ohalin türkiye'de rejimi değiştiren, demokrasiyi yok eden bir uygulama olduğunu görmezden gelirler. hükümetin fetöyle, pkkyla işi çoktaan bitti. şimdi muhalif gazete, dernek ve partiler kapatılıyor. sonra ohal olsa da olmasa da farketmez zaten çünkü itiraz edebilen bi kesim kalmayacak..
    bize 'şiddetten siyaset üretiyor' diyen kişiler de 7 haziran seçimlerinde tek başına iktidar olamayınca ülkeyi kan gölüne çevirtenler hatırlarsanız.
  • 7 haziran seçimlerinden sonra ülkenin her yerinde bombalar patlarken bunu soruştur(a)mayan düşün(e)meyen insanlar;
    şimdi kalkmış ohal kalkınca ülkede bombalar patlar, bu seferde ters kampanya yürüteceksiniz diyor.

şu beyninizi ne zaman kullanacaksınız cidden merak ediyorum...

imla: edit
  • (bkz: mekanik bel ağrısı) yüzünden ancak ve ancak istirahat ederek ayağa kalkabileceğim ortadayken, rapor vermemek için kırk takla atan acil hekimi, aile hekimi ve bana 10 tane iğne, krem, ağrı kesici ve mide koruyucu haplar reçete edip rapor vermek istemeyen beyin ve sinir cerrahisi uzmanının içlerindeki korkuyu atabilmeleri ve hastayı mağdur etmemeleri için olabilir mi?
    o diyor o yazsın, o diyor o yazsın. içlerinde en acınası da branş hekimi... mr sonucunu görmeden yazamam... sonuç ne zaman çıkacak? 10 gün sonra!!!???
  • "benim hayatıma olumsuz etkisi yok, o zaman ohal devam etsin." akp'lilerden sık duyduğum bir argüman bu, sadece ohal değil bütün baskıcı uygulamaları bu şekilde savunuyorlar. kendi okuduğu kitaplar, dergiler yasaklanmadığı, kendi gittiği etkinlikler, mitingler saldırıya uğramadığı, kendi okuduğu yazarlar hapse atılmadığı, kendi görüşündeki insanların kurduğu dernekler mühürlenmediği için sorun olmadığını varsayarlar.

bunun neden kötü olduğunu söylemeye gerek yok, bunun iyi yanı ise gücü elinde tutanlar da kendilerini bu insanlardan oluşan bir fanusa hapsettiği için her geçen gün artan rahatsızlığı farkedemezler. bu her iktidarın sonunun başlangıcıdır. ulusalcılar bunu farketmemişlerdi, abd'de demokratlar, politik doğrucular farketmemişlerdi.
  • "sıradan bir vatandaş olarak ohal'in benim hayatıma hiçbir olumsuz etkisi yok"

aferim.