şükela:  tümü | bugün
  • ohal sonrası fetö/pdy ile alakalı olarak kapatılan vakıf üniversiteleridir.

1- ipek üniversitesi (ankara)
    2- bursa orhangazi üniversitesi (bursa)
    3- canik başarı üniversitesi (samsun)
    4- selahattin eyyubi üniversitesi (diyarbakır)
    5- fatih üniversitesi (istanbul)
    6- melikşah üniversitesi (kayseri)
    7- mevlana üniversitesi (konya)
    8- şifa üniversitesi (izmir)
    9- turgut özal üniversitesi (ankara)
    10- zirve üniversitesi (gaziantep)
    11- kanuni üniversitesi (adana)
    12- izmir üniversitesi (izmir)
    13- murat hüdavendigar üniversitesi (istanbul)
    14- gediz üniversitesi (izmir)
    15- süleyman şah üniversitesi (istanbul)

edit: öğrencileri başka okullara geçirilecekmiş.
  • bir çoğundan haberim dahi olmayan üniversitelerdir. sonra ülkede baraji geçen neden herkes üniversite okuyor. tek düşündüğüm burada okuyan o çocuklar. onlara ne olacak şimdi.
  • sadece izmir üniversitesine subliminal çağrı yapan isim koyulmadığını gördüğümüz üni listesidir.
  • cemaate zerre acımam ama bu üniversitelerde okuyan öğrenciler, akademisyenler ne olacak? onlarla ilgili karar nedir?

ne kadar doğru bilmiyorum ama zirve üniversitesi'nin gaziantep üniversitesi'ne devredileceğine dair iddialar var, böyle birşey mümkün mü onu da bilmiyorum.
  • ogrencileri hakkinda soyle bir yontem izlenecek universitelerdir:

"kapatılan yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, yükseköğretim kurulu tarafından devlet üniversitelerine veya vakıf üniversitelerine yerleştirilir. bu şekilde yerleştirilen öğrenciler, mezun oluncaya kadar vakıf yükseköğretim kurumlarına ödemeleri gereken ücretleri ilgili üniversiteye ödemeye devam ederler. bu fıkranın uygulanması ile ilgili olarak usul ve esasları belirlemeye, uygulamayı yönlendirmeye, her türlü tedbiri almaya ve ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye yükseköğretim kurulu görevli ve yetkilidir."
  • türkiye'deki üniversite enflasyonuna ilaç gibi gelmiştir. zamanında "her binaya tabela verip üniversite açmayın, sonra işsiz kalıp yine sizin başınızı ağrıtıyorlar" dedik ama dinlemediler. o açıdan hayırlı olmuş.

işsiz kalan hocaların ve okulsuz kalan öğrencilerin mağdur edileceğini sanmıyorum. hocalar zaten alanına göre başka okullarda iş bulur kolaylıkla, öğrencilerde yukarıda yazıldığı gibi aynı illerdeki devlet okullarına yatay geçiş yaptırılır ve aldıkları dersler muafiyete sayılırsa mağduriyet giderilir. yeter ki bu heriflerin ağ gibi sardığı her yer temizlensin.
  • bugünlerde şu bakınızı bir çok başlık altında görmeniz ve ulan hakkaten her şeyi vermişler demeniz mümkün... artık kandırılmış olmayı yer misiniz yemez misiniz ben bilemem....

(bkz: ne istediler de vermedik)
  • aralarında benim de okumakta olduğum bir okulu barındıran liste. yemin ederim fetöcü değilim.
  • ohal khk'sının 2. maddesi burada okuyanlara ne olacağını yazmış.

(4) kapatılan yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, yükseköğretim kurulu tarafından devlet üniversitelerine veya vakıf üniversitelerine yerleştirilir. bu şekilde yerleştirilen öğrenciler, mezun oluncaya kadar vakıf yükseköğretim kurumlarına ödemeleri gereken ücretleri ilgili üniversiteye ödemeye devam ederler. bu fıkranın uygulanması ile ilgili olarak usul ve esasları belirlemeye, uygulamayı yönlendirmeye, her türlü tedbiri almaya ve ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye yükseköğretim kurulu görevli ve yetkilidir.