şükela:  tümü | bugün
 • sayın cumhurbaşkanımızın tbmm'nin yeni yasama yılı açılış konuşmasında bahsettiği durum.

  doğru mu la sayın suserlar?

  edit: benim aklima zarar görmeyen tek bir kişi geliyor. sizin de aklınıza o kişi geliyor mu?
 • sayın cb'nin durumu lehine çevirmek bağlamında ohal'den ziyadesiyle faydalandığı su götürmez bir gerçek.
  ama zarar görme konusunda pek hemfikir değilim.
  öncelikle hukuk devleti ilkesinin askıya alınması nedeniyle yaşanan mağduriyetler ve türkiye'nin demokrasi, hukuk ve insan hakları konularında zarar gören uluslararası imajı çok önemli sonuçlardır.
  kaybettiklerimizi telafi etmemiz zor olacak.
 • yani bizim partiden diyo.
 • herşeyi geçtim, belge problemi ya da terminallerde yaşanan teknik problemler yüzünden pasaport polisini aşamayıp yurtdışına çıkamayan, bileti yanan ve maddi manevi sıkıntı yaşayan insanlar için kesinlikle gerçeği yansıtmayan bir açıklama.
 • ocak ayında oğluma otizm teşhisi kondu. yaşı küçük olduğu için zaman kaybetmemiz gerektiği, iyi bir eğitim ile oldukça yol kat edebileceğimiz söylendi. biz de hem oğlumuz olabilecek en iyi eğitimi alsın hem de biz bilinçlenelim diye yaşadığımız anadolu şehrinden apar topar istanbul'a geldik.
  gelmeden önce yönetmeliğe baktık tabii ki. yönetmelikte 5 yılını dolduran devlet memurunun mazeret bildirmeksizin(oğluma otizm raporu çıkartmadım) 1 yıla kadar ücretsiz izin alabileceği net bir şekilde ifade edilmişti. (benim 8 yıl) sadece ohal durumlarında rotasyon ile yer değiştiren öğretmenler izin alamıyorlardı ki bende de öyle bir durum yoktu zaten.

  apar topar istanbul'a geldik. geçici süreyle oturacağımız eşyalı bir ev tuttuk. ücretsiz izin dilekçemi gönderdim. telefon ile aldığım cevap ise "ohal'den dolayı doğum harici hiçbir şekilde ücretsiz izin veremiyoruz." oldu. "ama yönetmelik" dedim. "ohal" dediler. "ama mantıklı bir açıklama?" dedim. "ohal" dediler.

  ret cevabı veren ilçe milli eğitim müdürlüğüydü. ben de bir üst merci olan il milli eğitim müdürlüğünü aradım. ısrar ettim, rica ettim.
  vakt-i zamanında milli eğitime ait bazı projelerde elimi taşın altına koymaktan geri durmamıştım. görevim haricindeki işleri dahi hiçbir ücret istemeden yapmıştım. onların hatırına olacak ki insaf ettiler. yaklaşık bir haftalık bir çileden sonra "yönetmelikte hakkım olan" ücretsiz iznimi verdiler.
 • bunun bir benzeri de milli eğitim bakanımız sayın ismet yılmaz'ın şu cümlelerinde görülebilir. "bizim doğalgazımız, petrolümüz, elmas madenimiz yok ama elmastan değerli bir eğitim sistemimiz var."kaynak: yılmaz: "elmastan değerli bir eğitim sistemimiz var..."
 • ben size gordugum zarari anlatayim. 15 eylul sabaha karsi 4 te almanya'ya gidecektim. memur olmam sebebiyle, bagli oldugumuz komisyondan izin cikarttim. bu iznin orjinalini konsolosluga vize icin verirken, fotokopisini yanima aldim. yolculuk gunu pasaportu uzattim polis memuruna. bana yan taraftan belge sorgulamasi yapilacagini soyledi. peki diyerek gectim. ıznimin fotokopisini gosterdim polise. bu olmaz orjinalini getir dedi. yahu altta uyap sorgulama linki var, oradan bak dedim! bir turlu kabul ettiremedim. arkadasim ucaga bindi ve gitti. ben sabah 8:30 da mesai baslar baslamaz komisyondan iznin orjinalini yanima alarak havalimanina gittim ve gidis donus 200 euroya aldigim biletten sonra, tek yon stuttgart biletini 250 euroya aldim. ee soyleyin simdi ben zarra gordum mu? gormedim mi?
 • ülke olarak zarar görmeye devam ediyoruz.

  (bkz: 8 ekim 2017 abd'nin vize başvurularını durdurması)
 • ohal akp'nin iktidarının ve tek adam yönetiminin perçinlemesinden başka hiçbir işe yaramamıştır.
  zarar gören ise türk devleti ve milletidir.
  yoksa darbeciler ve fetö çetesinin bertaraf edilmesi için bu uygulamalara gerek yoktu.
 • ohal' de tutuklana gazeteci sayısına bakarak bile cevap verilecek soru.
  hadi gazeteciyi de, olum twitter ' da aleyhine yazıyor diye gözaltına alınan adamların ülkesiyiz.