• akp genel başkanı recep tayyip erdoğan'ın sözü.

(bkz: bir tehdit olarak grev)
    (bkz: burjuva siyaseti)
    (bkz: elitlerin partisi olarak akp)
  • chp'ye elitist diyenlere en güzel cevap

(bkz: adamın gol diyo)
  • grevi ohal tehdidine müdahale için kullanıp boşa düşürülmesi gereken halk düşmanı söylemi...
  • grevi haklarını korumak için emekçiler yapar diye biliyorum. grevi patronlar, zengin sınıfı, kodamanlar tehdit olarak görür diye düşünüyorum.

ama sayın cumhurbaşkanımız siz fakirin fukaranın yanında değil miydiniz? hayır hayır bu sözü o söylemiş olamaz.
  • o patronların altında ezilip hala bu heriflere oy veren ak boy işçiler düşünsün amk!
  • adam eskiden üstü kapalı kimlerin başbakanı/cumhurbaşkanı olduğunu ima ederdi, artık açık açık rahat rahat söylüyor.

misal bu lafın aynısını yenikapı mitinginde söylese, alkış kıyamet kopar.

he zaten üç gün sonra bu laf sorulsa "ben öyle bir şey demedim" der, ona da alkış kopar.
  • açık seçik itiraftır bu ifade. "biz işçi düşmanıyız, sermayeye peşkeş çekeceğimiz ne varsa veririz"dir meali.
  • bakanlar kuruluna başkanlık eden şahıs beyanı.

bir fabrikada alınan grev kararı, sadece bakanlar kurulu kararıyla ve milli güvenliği tehdit edecek durumlar oluştuğunda ertelenebilir. ertelemek denilse de siz onu iptal anlayın, çünkü sonrasında grev yapamıyorsunuz.

peki son zamanlarda ertelenen grevler neler?

metal grevi, şişecam grevi, akbank grevi...

gördüğünüz gibi hepsi silah üreten firmalar, buralarda grev olsa milli güvenlik tehlikeye düşer.

peki burada laf sahibi kendi kendini ihbar etmiyor mu? bunu kullanıyoruz diyor, tehdit görürsek basıyoruz khk' yı diyor.

kanunsuz iş yapıyorlar ve bunu gözümüze sokuyorlar.

buradaki bazı destekçileri de gelmiş ekonomiyi batırmak için uğraşanlara ders olmuş diyor. inşallah kendisi bir hak arama mücadelesine girer de görür bakim grev yapmak için ne şartlar gerekiyor.
  • akp'ye oy veren ve oy vermeyi düşünen tüm asgari ücretli, taşeron işçilere ve açlık sınırının altında çalışanlara ders olsun bu söz. tc tarihinin en büyük işçi/emekçi düşmanı hükümeti var şu an yönetimde. akp'li işçiler bu sözlerden anlamalıdır ki siz aç da kalsanız isyan edemezsiniz. ohal olduğu sürece kafanıza sopayı yiyip patronunuz ne kadar uygun görürse o parayla idare etmeye mecbursunuz. patronunuz maaşınızı ödemezse yine konuşamazsınız anayasal haklarınızı kullanamazsınız ya da sokaklara dökülüp çocuklarınızın ekmek parası için döktüğünüz alın terini savunamazsınız. sizin ağzınıza sıçarlar kardeşlerim. bakın alenen söylüyor sayın akp genel başkanı.

her şeye rağmen, şu işçi ve emekçi düşmanı tavra rağmen yine de ben geleceğimi akp genel başkanına gönül rahatlığıyla teslim ederim, başkanlığa aday olursa oyumu ona atarım ne yaparsa yapsın diyorsanız siz de allahınızdan bulun. siz bilirsiniz demeyeceğim çünkü sizin yüzünüzden olan bize ve bizim çocuklarımıza oluyor.
hesabın var mı? giriş yap