şükela:  tümü | bugün
 • santorininin ikinci büyük yerleşim birimi. ia diye okunur. güneşin batışının en güzel olduğu yer derler bura için ama hiç bir ilginçliği yoktur zira güneş löp diye denizden doğru batar. herhangi bir şekilde evleri ya da santoriniyi cepheden de görmüyorsun. belki de ben yeterince romantik bir insan değilim kalasım dedim kendi kendime ama aynı tepkileri başka insanlardan da duydum. zira buraya gittiğimde baktım bir numara yok, oia'nın kaldera'yı gören tarafına geçip adayı günbatımında seyrettim çok daha çarpıcıydı... hatta soluk kesiciydi diyeyim. ah bu arada güneş battıktan sonra güneşin batışını izlemeye gelen diğer taraftaki insanların battıktan sonra alkış tufanı koparmaları neydi bilemiyorum. allah diyorum oia halkına kolaylık versin, hemen hemen her akşam aynı embesil durum. santorininin en muhteşem manzaraları buradadır ayrıca. küçücül bir kiliseciğinin yanındaki küçücük bir eve göz dikmiştim, fiyatına 120 bin avro demişlerdi.
 • ispanya'nin kuzeyinde galicia bolgesinde bir yer adi
 • fira'dan yarim saatte bir kalkan otobuslerle gidilebilecegi gibi, sabah 10'da yola cikan gunluk tekne turlarinin da son duragi olarak ziyaret edilebilir.

  gune$in bati$i zamani deli gibi kalabalik olur.
 • santorini adasında beyaz, küçük, şirin evleri ile güzel bir köy; adanın ana merkezi fira'dan binilen eski püskü otobüslerle 1.5 euro'ya bir kısmı uçarım kenarında seyreden daracık yollar vasıtası ile ulaşılıyor, denize girmek için çıkışı bir hayli yorucu merdivenleri kullanarak sahile inmek gerekiyor; en iyisi yukarda köyün içinde gezerek manzarayı seyretmek, ufacık oteller ve önlerindeki ufacık masmavi havuzlar insana uçaktan görülen yüzme havuzlarını anımsatıyor.
 • santorini'nin en güzel kasabası. fotoğraf için birebir, ama oteller biraz pahalı. yunanistan'ın kesinlikle en güzel adası. gerçek egeyi yaşamak isteyenlere. santorini ve daha birçok ülke ve şehir hakkında fotoğrafları ile birlikte harika bir türkçe blog için
  http://www.gumuspusula.com/?p=3161
 • http://www.atlantisbooks.org/

  ahanda boyle de guzel bir kitapciya sahip guzel diyar. boyle bir kitap dukkaninda yasamak istiyorum kesin kararimi verdim.
 • kalbim egede kaldı isimli şarkıyı kendisine adadığım bu dünyaya ait olması imkansız olan yer.
 • (bkz: oiaoia.com)
 • santorinin en hoş yeri sayılır. fira merkezden çarşı içinden biraz doğu yönüne doğru gidilip sol yapılınca hastane yanındaki otobüs garından 1.6-2 € arası biletlerden alınarak gidilir. genelde ayakta yolcu da alırlar otobüslere bu sebeple mümkünse metroya standart otobüse binmeden önceki gibi tetikte olunuz. oia dan fira ya son otoüs çok geç değil diye biliyorum. oia zaten 30-35dk da gezilecek bir yer aslında ama fotoğraf çekile çekile gezildiği için 3 saati bulabilir. zibilyon adet gelin damat görüyorsunuz. balayı geçirilesi yerdir

hesabın var mı? giriş yap